Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehetnék jobb ember?

Hogy lehetnék jobb ember?

Figyelt kérdés

Amikor megismerek új embereket jó minden, de ha megtudják a múltamat akkor szinte egyik se akar velem beszélni (igazából már kezdek hozzászokni, de akkor is rossz). A családból csak a húgommal tartom a kapcsolatot mert a többiek nem szeretnének velem találkozni, már próbáltam egy párszor megbeszélni velük a dolgokat de nem értem el vele semmit. 2,5 évig börtönben voltam (nem vagyok bankrabló gyilkos meg semmi ilyesmi) és 3 éve engedtek ki, azóta a családom nem beszél velem. Amilyen szokásokat bent összeszedtem azokról már leszoktam és el akarom felejteni azt az életet. Tudom hogy bűnös voltam de meg is kaptam érte a büntetésem és megbántam, kijöttem és bocsánatot kértem. Nem voltam rossz ember csak egyszer eljárt a kezem (nem vagyok agresszív). Megszeretném mutatni másoknak hogy nem vagyok rossz ember és félni se kell tőlem. A környéken is csak a "sittes srác" vagyok és ez zavar, de a szemembe egyik se mondja...soha nem csináltam nekik semmi rosszat. Én is tudnék rájuk mit kitalálni mert nem csak nekem van múltam. Próbálok jobb lenni de így nem lehet ha mindenki ellenem van (akad 1-2 kivétel). Akkor mit csináljak?

27/F


2012. jan. 7. 22:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Őszintén? Sz4rd le őket.

Ne játszd meg magad senki szeretetéért!

Ha nem tudnak úgy elfogadni, ahogy vagy, a múltaddal együtt, a változásra hajlamoddal együtt, akkor nem érdemlik meg, hogy a barátaid legyen.

Foglalkozz azokkal, szeresd azokat, a húgodat, akik Téged is eltudnak fogadni olyannak, amilyen vagy!


Minden elismerésem a Tiéd, hogy változni szeretnél, és változni tudsz!

2012. jan. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Bátor dolog, hogy leírtad, hogy hibás vagy és elismerted. Nagy szó. A szüleidnek szerintem, támogatniuk kellene téged. Nekem is van gyermekem, de ha embert öl, akkor is a gyermekem, nem taszítom el. Szerintem, ha van lehetőséged, költözz el távolabb egy albérletbe és alakíts ki kapcsolatokat. Ismerkedni sok helyen lehet! Ha később valakinek elakarod mondani a múltat vagy magadban tartod, az már csak rajtad múlik. Sok szerencsét kívánok neked!
2012. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem sehogy, mivel már az vagy:). Letöltötted a büntetést, megbántad, bocsánatot kértél, most próbálsz normális életet élni. Majd idővel rájönnek a többiek is, nehéz visszaszerezni a bizalmukat, de egy idő után csak elfelejtik. Majd ha történik valami más, akkor lesz min rágódni megint, akkor az új dolog lesz érdekes.
2012. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Becsülendő, hogy változtatni akarsz a dolgokon és jobb emberré akarsz válni!
2012. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Én a helyedben elköltöznék egy másik városba és teljesen új életet kezdenék, tiszta lappal.
2012. jan. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
1,5 éve költöztem ide, itt csak 2 ember ismert. De ugye egyre többet tudtak meg mások, és hát milyenek az emberek...főleg az idősebbek.
2012. jan. 7. 23:10
 7/15 bánomisén ***** válasza:
100%

Beszélsz nyelvet? Ha igen, költözz külföldre, ott csak az ismeri majd a múltadat, akinek elmondod. Hivatalosan magyar erkölcsit csak bizalmi álláshoz kérnek.

Ez persze menekülésnek tűnik, de nem kötelező külföldön maradni életed végéig. Világot látsz, tapasztalsz, megnyugszol, nem bántanak, és akkor és oda költözöl vissza, amikor és amelyik városba akarsz. Akkor legalább már pénzed is lesz az újrakezdéshez.

2012. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ezen én is gondolkoztam már, de egy idő után úgyis el kell mondanom. Az a baj, hogy amikor sokan cseszegetnek egy pillanatra eszembe jut, hogy ha visszamennék jobb lenne, mert ott senki nem szól érte mert hozzám hasonlóak. Így visszahúznak és nem tudok változni.
2012. jan. 8. 00:23
 9/15 bánomisén ***** válasza:

Igen, de te döntöd el, hogy kinek és mikor mondod el. Én is külföldön lakom, itt annyiféle ember van, a legfőbb kérdésünk nem az, hogy "ültél már?", hanem az, hogy "melyik országból jöttél?".

Szerintem próbáld meg, legfeljebb, ha nem tetszik, hazamész. Ha tetszik, akkor meg csak nyersz vele.

2012. jan. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
múltkor már írtál ki ezzel kapcsolatban kérdést, csak akkor az volt benne hogy akkor a "mostani" barátnődnek nem akartad az elején elmondani, hanem később. mi lett végül? elmondtad neki?
2012. jan. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!