Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudok megváltozni az...

Hogyan tudok megváltozni az áhított életmódhoz?

Figyelt kérdés

Ez most szokatlan kérdés, tudom. Azért ebben a kategóriában van, mert szerintem ez önismeret, a saját tulajdonságaim, azok változtatásának lehetősége.


Nagyon lusta vagyok a házimunkához. Az én virágaimat is Anyu kezeli. Régen volt telkünk, hat éve eladtuk. Ott se sokat segítettem.

Sütni, főzni is lusta vagyok, úgy kell magamat motiválni. Itthon mindent ellátnak, sütnek, főznek.

A szokásos 'miért nem veszi észre a gyerek, hogy segíteni kell', 'nem kérem meg, mert arcot vág' effektus ment itthon mindig.


Ehhez képest műkaja-ellenes vagyok.

Egy olyan házat képzelek el, aminek van konyhakertje. Egy olyan családot, ahol magunk főzünk-sütünk, lehető legkevesebb félkész étellel.

Ahol szép, gondozott kert van és egy kutya.


Hipochonder vagyok, ezért nem lenne jó a műkaja. A hipochondria rátesz egy lapáttal.

Nem bírom a lakást. Nem bírom, hogy tavasszal nincs hova kiülni. Nem szeretem, hogy nem látom a csillagokat, főleg, amikor hullócsillagok tömegére lehetne számítani. Nem szeretem, hogy alig hallok madárdalt. Nem egy belvárosi lakásban képzelem el a jövőmet.


Szerintetek meg tud egy ember változni az álmaiért?


2013. dec. 29. 12:51
 1/2 anonim válasza:
Az biztos, hogy a lustaságon tudsz változtatni. De amit itt felsoroltál azon már nem biztos. Azért mondjuk csak ki tudsz menni egy parkba, ha hullócsillagot akarsz látni, nem? Vagy akár egy lócát felszerelni valahova és egy kutyát sem a legnehezebb beszerezni. Sőt, az még ki is üthet a lustaságodból, mert ugye foglalkozni kell vele.
2013. dec. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy kertesházba költözni nem tudok, de most ne a negatívumokról beszéljünk, tegyük fel, sikerülni fog.


Most csak a lustaságról van szó...

2013. dec. 30. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!