Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Álomvilágban élek. Mit tegyek?

Álomvilágban élek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval,az van,hogy suliban is csak bámulok az ablakon és álmodozok.Itthon is általában hazajövök(átöltözöm kényelmesebb ruhába) és lefekszem az ágyra,álmodozok. Vlahaogy úgy érzem,ez nagyon nem jó,de nem tudom abbahagyni. Mit tegyek??

2013. dec. 30. 16:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
5%

jó az álomvilágban csak akkor tényleg élj(!) benne ^^

ne aludjXD

csinálj házit pl

2013. dec. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
:) persze,hogy nem alszom egész nap,bár legszívesebben azt tenném,továbbtanulás elött állok,ezért a házim mindig megvan,mielőtt tényleg lefekszem aludni. Tudom,hogy lesznek olyan kommentek,hogy nőlj fel végre,de egyszerűen nem tudok,mert mikor este elmegyek aludni,általában mindig hamarabb,mint álmos vagyok,mert tudom,hogy úgyis kalandoznának a gondolataim,de van,hogy 3 órán kerszetül nem bírok elaludni,mert egyszer az életem rendezgetem tetszés szerint,egyszer az olvasott könyvem főszereplőinek befejezés utáni sorsát 'követem' végig
2013. dec. 30. 16:36
 3/19 Focista Fenegyerek válasza:
63%
semmit . hát mit tennél ?xDXD
2013. dec. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
80%

Egyrészt szeretnélek megnyugtatni: nem nagyon gáz. Ez nálad a feszültség levezetésének egy formája, és szerintem életkori sajátosság. De persze jól érzed: el lehet ebben rendesen merülni úgy, hogy az ember egyre kevesebb kapcsolatban van az őt körülvevő világgal.

Javaslatom: valamilyen viselkedést megszüntetni nem úgy lehet, hogy "oké, mától nem csinálom tovább", mert helyette ott egy légüres tér. Büntetésként éled meg. Ehelyett kezdj el bármilyen testmozgást, ami neked szimpatikus! Tánc, torna, küzdősport, stb. Lényeg, hogy társaságban leszel, és amellett, hogy találtál egy egészséges stresszlevezetési formát, még az egészségedért is tettél. A szervezet fizikai lefárasztása "boldogsághormont" termel, ezáltal egy csomó pozitív élettani hatása is van (erőnlét javulása, immunrendszer erősödése, terhelhetőség növekedése, stb.) Eleinte lehet, hogy nehezedre fog esni, de ha egyszer elkezded, tűzz ki magad elé egy időbeli célt - mondjuk három hónap -, amíg minden körülmények között heti két-három alkalommal rendszeresen folytatod, utána már abba se tudod hagyni. (Saját tapasztalat :) Hasonlóan voltam vele én is, mint most te.)

Ha pedig ez is megvolt, írd le a kis történeteidet, még közönséged is lesz az interneten bármilyen témában!

2013. dec. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. :) Mindent nyugodtan, ráérősen, megfontoltan teszek (beleértve akár egy fogmosást is), amivel teljesen kikészítem a környezetemben élőket. De hát ez van, ha az ember folyton álmodozik. Néha elsötétítek a szobámban, és órákig csak fekszem mozdulatlanul. Az agyam persze pörög. Nem kívánok "felébredni".


Írással próbálkoztál már? Az lenne szerintem a neked való.

2013. dec. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
76%

(Előző vagyok.)

Szóval a testmozgás az ellazulásban is segít, mert ha pl. egy órás intenzív aerobikkal terhelted magad, akkor azt megnézném, hogy még három óra múltán is forgolódsz :)!

Ezen kívül kamaszkorban a sok élettani változás között, ami a szervezetben lezajlik, az alvásközpont is "megbolondul" egy kicsit. Pár év, és ez is elmúlik. Ja, és persze nem az a cél, hogy totál leszokj az álmodozásról, hiszen egészséges mértékben ez nem, hogy nem káros, hanem kifejezetten hasznos. Pl. amikor az eljövendő életedet tervezgeted. Csak utána rá kell állni a gyakorlati megvalósításra!

2013. dec. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Én is pont ilyen vagyok! :) Ez ellen nem nagyon tudsz tenni semmit. Nekem legalábbis nem sikerült, mondjuk nem is nagyon próbáltam, mert minek? :)

Régen azt hittem, hogy azért mert magányos vagyok és csak az álmaimban tudok kiteljesedni. De azóta nagyon sokat változtam:

Nem vagyok antiszociális, van párom immár 3 éve, most vannak barátaim és haverjaim is. Eljárok olykor-olykor bulizni és szórakozni, szóval már nem vagyok bezárkózós típus. Ennek ellenére megmaradt ez a szokásom, és már nem is akarok változtatni rajta. Ez már hozzám tartozik, egyedivé tesz.

Arra figyelj csak, hogy ne menjen a való élet rovására. Tehát azért barátkozz és beszélgess, tanulj és élj is. De valamilyen szinten megmarad. Én is ha buszon ülök vagy csak egyedül sétálok haza, nem telik el 10 másodperc és már elképzelem, hogy hogyan folytatnék egy filmet, vagy ha az egyik szereplőt áttenném egy másik filmbe vagy könyvbe, esetleg hozzáadnék még egy szereplőt és így tovább.

2013. dec. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy úgy érzem a való életem rovására megy,és teljesen antiszociális lettem.Ma is,csak ebédelni keltem ki az ágyból,és most,hogy kicsit körülnézzek az interneten.Engem inkább az zavar,hogy jelen pillanat,egy cuki szerelmespár történetét írom,és magamnak sosem találok társat.Rá érek még ezen gondolkozni,hiszen fiatal vagyok,de rettegek a gondolattól,hogy egyedül halok meg.
2013. dec. 31. 21:22
 9/19 anonim ***** válasza:
Egész egyszerűen menj társaságba. Biztos van legalább 1 osztálytársad akivel jóba vagy, ülj be vele egy kávéra/teára amire akarsz. Beszélgess több emberrel, nem kell nagyon bizalmaskodni, csak kicsit. Ha hívnak magukkal mondj igent. Ne várd meg hogy belerepüljön a sült galamb a szádba, neked is tenned kell. Menj oda bátran 1-1 emberhez mosolyogva. Ráadásul sokan vannak hozzád hasonlók, velük interneten is felveheted a kapcsolatot. Nem tudom szereted-e az animéket, mert ha igen, akkor főleg sok ilyen közösség van. Ha nem akkor sorry. A legnagyobb lépést megtetted, tudod hogy változni kell, de nem kell feladni az álmodozást, csak nem 0-24-ben kell nyomni.
2014. jan. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

és miről álmodozol? ha úgy gondolod nem fontos kiírnod.

ha attól félsz hogy egyedül halsz meg, akkor akiről álmodozol ahoz hasonlót keress. Menj ki a házból , és járj nyitott szemmel.

2014. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!