Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Feltétel nélküli szeretet....

Feltétel nélküli szeretet. Volt, de most már nem igazán élem át. Mit tehetnék érte? (kifejtem)

Figyelt kérdés

Pár éve még úgy éreztem emberek között vagy akár egyedül, hogy feltétel nélkül szeretem a világot. Amolyan minden rendben volt, egységet éreztem, hogy nem egy különálló valami vagyok, hanem minden harmóniában van és a jó és rossz fogalma távol állt tőlem, minden csak "volt", és "átéltem". Anyagi világtól függetlennek tűnt innen nézve.

Aztán jött az első hosszabb párkapcsolatom, majd rögtön rá beleugrottam a másodikba, és közben megismertem olyan érzéseket (féltékenység, irigység, düh) amiket addig csak láttam, de nem estem áldozatául hogy szenvedjek tőlük.

Amolyan átlagossá váltam ezektől a kapcsolatoktól.

Vagy inkább a naív, elfogadlak úgy ahogy van hozzáállásból sebezhető vagyok és félnem kell tőled attitűd lett a mindennapos bennem, amitől ellenségesen viselkedek gyakran.

És hogy őszinte legyek, rohadtul hiányzik, hogy nem tudok szívből szeretni... Legfeljebb csak apró tovatűnő szikrákban... Szeretném újra szeretni az embereket. Újra szeretni a Napot, a földet, sőt, az eldobott szemetet az út szélén..mindent.. De úgy érzem meg lettem sebezve. Úgy érzem elszakadtam a világtól és mostmár én vagyok és a világ külön-külön, nem pedig egy egész.... El akarok menekülni dolgok elől és megragadni más dolgokat...


Azt hiszem ismerek "eszközöket", hogy újra tisztább legyen a lelkem és tudom mit tehetnék hogy újra harmóniát éljek át a szenvedés helyett. (Pl meditáció, érzelem elengedés, NLP, hasonló eszközökre gondolok.)

De félek újrakezdeni.... Nem tudom ezt kell-e tennem... Nem tudom mit kéne kezdenem magamal...


Igazából mélyen magamban érzem, hogy adni szeretnék a világnak, de most nincs mit. Korábban mikor éreztem a világ felé a szeretet, akkor a puszta jelenlétemtől nyugodtabbak voltak az emberek és örültek nekem, akkor is ha nem tudtunk miről beszélgetni. Jó volt a kisugárzásom :)

Ez már nincs. Szeretném újra elérni ezt, de nem merek lépni... Nem tudom mire várok. Tanácstalan vagyok, hogy 25 évesen mit kezdjek magammal. Egyébként férfi vagyok :D


Igazából nem is tudom hogy mi pontos kérdésem. De hátha valamelyikőtök ír valamit ami eszébe jut és azt hiszem ha írtok valamit, csak jó sülhet ki belőle!


Köszönöm :)



2013. dec. 31. 22:22
 1/1 anonim válasza:
én beszélgetnék sok emberel mint te de ma már a szesz, a drog és a menöség számít :( irj privit ha van kedved dumcsizni erre a megoldás nagyon kicsi eély .. :(
2014. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!