Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha utálok suliba...

Mit tegyek ha utálok suliba járni? (lent) 13/F

Figyelt kérdés

A cigányok gyakran ok nélkül piszkálnak,félek hogy rossz jegyet kapok pedig tanulok rendesen és ígyis 3-as vagyok mindenből. :( Félek otthon el mondani dolgokat. És azért is hogyha rossz jegyet kapok akkor el tiltanak a géptől,el veszik a telefonom stb. Úgy érzem hogy estenkent a párnámra sírok és hogy öngyilkos leszek már. Rühellek mindent... Úgy érzem hogy a barátaimra sem számíthatok mert ne

foglalkoznak velem,bunkók es nem akarok ujjakat sem keresni mert en birom oket rendesek de neha bunkóan viselkednek... egóznak es mindig szekalnak ha van nekik valami jobb... van néhány lány barátom de mind messze lakik es csak facen tartjuk a kapcsolatot.. ok megertoek es szeretem oket :) ugy erzem nemsokara szakitunk a baratnommel alig beszelunk... :/ jarok pl. karatera is mar 5eve es nem szeretem az edzo bunko,mindig megvernek es nagyon megerolteto.. gitarozok is szinten 5eve es az szeretem meg zenet halgatni de azt sem szabad mindig... :/ Most is este van.nem birok aludni es depre



#sokvan..:/
2014. jan. 5. 23:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

kezdj el edzeni! nagyon jó érzés mikor már beleremegsz és fáradt vagy. 1-2év múlva már nagyobb egód lesz, hAsználd a karate tudásod amit eddig szereztél. lépj ki karatérol ha péniszarcú az edződ.

ja és: a cigányokall ez a baj, sötétben kell elkapni este mert ha nekimész és lezúzod tudod mi van...

2014. jan. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, 13 évesen sajnos pont egy olyan korszakban vagy, ahol semmi sem jó, minden rossz, nem szeretsz semmit, stb stb.

Viszont tudd, hogy ez nemsokára elmúlik, a hormonváltozások okozzák a szervezetedben.


Ha hármas vagy mindenből, akkor először is szedd össze magad, és koncentrálj jobban a tanulásra. Neked most ez a munkád, ez a dolgod. Igaza van a szüleidnek, hogy eltiltanak a telefontól és számítógéptől, ha ezekkel foglalkozol tanulás helyett. Próbálj meg mindenből 1 jegyet javítani, ami nem sok munka, de máris négyes lesz az átlagod :)


Ha nem szereted a karatét, akkor hagyd abba. Mondd el értelmesen a szüleidnek, hogy nem jó, nem szereted, nem esik jól. Ha okosan és szépen magyarázod el, biztosan megértik.


Holnap iskola van, úgyhogy jobb lenne kikapcsolni a gépet, és inkább olvass valami jó könyvet elalvás előtt.


Jó éjszakát :)

2014. jan. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
vagy válts sulit. az új közegben pedig legyél más, magabiztosabb. a legtöbb csajnak is ez jön be. ha pedig összejössz eggyel az még több önbizalmat ad, boldogságot.
2014. jan. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Probaltad mar elmondani ezeket a dolgokat a szuleidnek? Mert aki mindig ilyennek lat, azt hiheti, neked igy jo (mivel uj baratokat sem szeretnel) .
2014. jan. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hmm. Mintha magamat látnám, csak nálunk ez cigányok nélkül ment, magyarokkal, ill. én doboltam és kempo-ztam. Én a piszkálódást későn, 17 évesen oldottam meg, amikor olyat mondott egy osztálytársam ami érzékenyen érintett és megvertem őt. Ezután senki nem piszkált. Az edző azért bunkó, mert uszít, hogy merd használni a képességeid. A szüleim hasonlóak voltak és mikor rájöttem, hogy ha segítséget kérek tőlük és nem tudnak segíteni, akkor megértették, hogy én sem értem és rossz jegyet kapok és ha elmondtam, akkor nem haragudtak ( annyira ). Én pszihomókushoz jártam feleslegesen, ugyanilyen problémákkal. Kapcsold ki az agyad vagy gondolj jó dolgokra. Elmész nyaralni, zenélsz vagy valami. Gondolkozz a jövődön, azt most még nem tudod milyen lesz, ezért teljesen a fantáziádra van bízva. Minden úgy történik ahogy szeretnéd. Akár le is írhatod ezeket ( este elgondolod- nappal leírod ) és készítesz egy számodra tökéletes világot. Hidd el segít, sőt (!) a jövődben megpecsételheti a sorsod. ( Én ezt csináltam, most is meg van a könyv, mint egy napló, úgy vezettem, dátummal, stb. és ebbe leírtam, hogy mi szeretnék lenni éppen akkor, hogyan gondoltam el [ gondoltam álomba magam ] és legutoljára azt határoztam el, hogy jólmenő építész leszek.Kitalálod mi vagyok :) ? )

Remélem tudtam segíteni. :)

Ui.: este ha nagyon nem tudsz aludni és bár hülyeségnek hangzik, de megpróbálod a könyvet, akkor ( esténként ) max. 0,5-1 oldalt írj, különben annyira belemerülsz az írásba, hogy nem fogsz tudni elaludni és holnap fáradt leszel a suli első napján.

2014. jan. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%

Kezdj el testedző gyakorlatokat végezni, néhány hónap alatt láthatóan meg lehet izmosodni. Akkor sokkal nagyobb lesz az önbizalmad, és jobb lehetőségekkel indulsz majd saját magad megvédésére. Ehhez remekül hasznosíthatod az öt évig tartó karateedzéseken megszerzett tudást is. Verekedésbe ne keveredj, de ne hagyd magad megalázni.

Kicsit fókuszálj jobban a tanulásra, hidd el, ez még kifizetődő lesz a jövődben. Én személy szerint azt ajánlom neked, hogy próbáld meg kitalálni azt ami igazán érdekel, a példa kedvéért például a pókok. Kezdj el olvasgatni a pókokról, tanuld meg az alfajaikat, tulajdonságaikat. Mire 18 éves lehetsz, magadban fogod hordozni a potenciált, hogy világhírű arachnológus (pókokkal foglalkozó tudományban dolgozók megjelölése) legyél, emellett pedig segít elkerülni a depressziót, hiszen ez egy konkrét dolog, és képzeletbeli "kapaszkodót" nyújthat a negatív helyzetekben is.

Az általad leírt "barátokat" én nem nevezném a barátaimnak. Próbálj meg újakat keresni, és ne foglalkozz ezekkel a régi "barátokkal". A lány barátaiddal pedig próbáld meg szorosabbra fonni a kapcsolatot, mert egy jó lány barát sokkal többet ér, mint 10 alávaló fiúbarát, vagy "haver", ha úgy tetszik.

A karatével kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, ezt neked kell érezni, hogy milyen az edződ és a vele való kapcsolatod, megéri e folytatni. A tanulás miatt nem javaslom egyébként, ahogyan a zenélést sem. Ahogy észrevettem, nem szeretnél ezzel a jövőben foglalkozni, szóval szerintem felesleges tovább folytatni a zenélést, mint hobbit.

A barátnőddel kapcsolatban pedig: a minél előbbi szakítást ajánlom. Nyilvánvalóan nem szereted, nem vagy szerelmes (és ne mondd hogy igen, mert NEM) és az ilyen kapcsolatokat nem éri meg fenntartani, belefektetni a rengeteg időt, energiát. Arról nem is beszélve, hogy a barátnőd szintén eltereli a figyelmed a tanulásról. Majd ha picit később igazán szerelmes leszel, az a kapcsolat lesz az, amiért megéri küzdeni. Én személy szerint korán érő és kifejezetten intelligens ember vagyok, de én is 15 voltam, mikor először szerelmes lettem (egyébként pedig most is annyi vagyok :D).

2014. jan. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
holnap meg probalok mindenkinek valaszolni es koszonom! ;) Utolsonak: nagyin koszonom ;) amugy nem tudom mit ertetel ferre en mar 1-2 eve szerelmes vagyok a baratnombe(Akivel 2honapja jarunk) azert mondtam mert a novere aki neveli nem enged semmit,beleszol mindenbe es el olvassa az uziket facen.. :// a gitart es a zenet pedig... hat szavakkal nehez kifejezni hogy mennyire imadom szal ebben is tevedtel :/ a peldakepem(Richard Zven Kruspe) is gitaros.a kedvenc bandam gitarosa... a tobbire holnap valaszolok ;)
2014. jan. 6. 00:18
 8/13 anonim ***** válasza:
8%

13 évesen senki nem lesz szerelmes, eltekintve néhány extrém esettől, de te nem vagy ilyen. Erősen kétlem, hogy szerelmes lenné bele, hisz a szerelem NEM arról szól, hogy jól néz ki - tetszik - megdugnád - járnál vele. Inkább nem is magyarázom, mert ha esetleg tévedtem volna (ami elhanyagolhatóan ritkán fordul elő), akkor az írásodból nyilvánvalóvá vált, hogy ő biztosan nem érez SZERELMET irántad. További kifogások nem érdekelnek, az ilyen kapcsolatok nem vezetnek sehova, ráadásul még a tanulástól is elveszi a ráfordítható koncentráció és idő mennyiségét.

A zenéléshez pedig: lehet, hogy szereted, de számodra sosem fog túlemelkedni hobbi szinten a zenélés. Azt ajánlom, hogy minél előbb hagyd abba.

2014. jan. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
dehogy hagyom te meg őrültél?? .@ az a legjobb dolog az életemben! :O
2014. jan. 6. 18:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tanulok 3 mas vagyok mert órán figyelek.:P
2014. jan. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!