Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti hogy döntöttétek el mivel...

Ti hogy döntöttétek el mivel akartok foglalkozni életetek hátralévő részében?

Figyelt kérdés
Elveszettnek érzem magam. Nem tudom mivel akarok foglalkozni, mit akarok dolgozni. Ti hogy találtátok meg azt a szakmát ami érdekel és amiből meg is lehet élni rendesen?

2014. jan. 7. 11:21
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:
83%
Azért ebből ne csinálj ekkora gondot. Csak lazán kezdj el valamit, aztán majd alakul a dolog... :D
2014. jan. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első nekifutásra megnéztem,hogy miben vagyok jó,melyik lenne (számomra)a legkönnyebb,utána pedig egyszerűen feltettem a kérdést,hogy tényleg ezt akarom-e.Rögtön meg is van a válasz.

Másik ami segít dönteni:kezd el mesélni,hogy mik között gondolkodsz,és azt is meséld,el hogy miért szeretnéd azt csinálni.Ha te magad sem tudod,hogy mit mondhatsz,vagy mesélés közben érzed,hogy így nem lennél sokáig boldog hagyjad.

Utolsó lehetőség:meghallatod,hogy mi fizet a legjobban én meggyőznek arról,hogy azt kéne csinálnod még ha nem is szereted.

2014. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

elkezdeni valamit, meg találni is olyat ami jól is fizet aránylag és el tudok úgy képzelni egy jövőt az nehéz. pláne, hogy mindenhova 2-3-4 év tapasztalatot is kérnek.

Olyan munkát meg nem akarok amit hányingerrel csinálok, utálom és belebetegedek. :S

2014. jan. 7. 13:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Elvégeztem 1 szakmát, majd dolgoztam benne, és nem élveztem. elvégeztem a 2. szakmát, és dolgoztam benne, nem élveztem. Elvégeztem a 3. szakmát, és dolgozom benne, és élvezem! Pénz másodlagos számomra.
2014. jan. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de arra tippelnék hogy nálam fiatalabb. Én nemsoká 26 leszek. Azzal, amit az egyetemen tanultam, jelenleg 90%-ban biztos vagyok hogy nem fogok foglalkozni. A maradék 10% a véletlen. Nem érdekel, későn jöttem rá, félidőben, onnantól csak az mozgatott hogy elvégezzem.

Viszont szerencsésnek mondhatom magam, olyan (tanult) készség birtokában vagyok, ami biztosítaná a megélhetésemet ameddig csak akarom. Amivel jelenleg foglalkozom, legkevésbé se érdekel, utálom mint a sz*rt, és hamarosan abba akarom hagyni. A következő se lesz sokkal jobb, de legalább nem éhezek, tudok mire gyűjtögetni. Pl. tanulásra!

És hogy mit akarnék tanulni? Jelenleg 2 jelöltem van de többet is össze tudnék szedni, folyamatosan jönnek az ötletek. A kettőből az egyiket ősz körül el akarom kezdeni tanulni, iskolai szinten, remélem összejön.

Hogy miért írom ezt? Mert nem hiszem hogy huszonévesen késő lenne. Viszont, ha most kezdhetném, azt javasolnám magamnak, hogy tanuljak olyat ami érdekel, és ne az anyagi megtérülésével foglalkozzak. Emellett ki lehet olyat is tanulni ami a pénzt hozza, és nem kíván teljes embert az elsajátítása. Lehet az egy nyelv, egy szakma, bármi. Ebből simán megvan egy megélhetéshez szükséges minimum összeg, ami mellett akár képezheti az ember magát tovább a vágyott dolgok irányába. Ha én ezt tudom... akkor pl. elmegyek simán pár évre szobafestőnek, és mellette 1. kitalálom mivel kéne valójában foglalkozni 2. neki is kezdek 3. akár pénzt is gyűjtök hozzá. Esküszöm, nem lennék így lemaradva, mint most, ha nem hallgatok apámékra. Sajnos senki se adott megerősítést hogy jó az elképzelésem, remélem ezt lesz aki elolvassa és erőt merít.

2014. jan. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!