Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudom elfelejteni a...

Miért nem tudom elfelejteni a középiskolát?

Figyelt kérdés
Nos, 2013-ban fejeztem be a középsulit, és bevallom gyűlöltem. Utáltam a tanárokat, azt hogy állandóan korán kellett kelni, meg az átlagos dolgok (gondolom ti is jártatok gimnáziumba). Alig vártam, hogy vége legyen, és leérettségizzek. Viszont már lassan 5 hónapja járok egyetemre, és gyűlölöm. Tudni kell, hogy eléggé félénk gyerek vagyok, a suliban sok barátom volt, de egyik sem jött az én karomra, és úgy érzem, hogy a 'legjobb barátaim' is már elfeledtek. Az egyetemen egy barátom sincs (a középsuliban minden nap mindig ugyanazokat láttam, ezért elkerülhetetlen volt a barátkozás). Bulikba sem járok (nem is szeretek), amiket tanulok az is unalmas, kb semmiből sem áll az életem, felkelek, eszek, tanulok, TV-t nézek, alszok, és állandóan az jár a fejemben, hogy milyen jó volt ezelőtt. Oké, hogy az ember visszagondol párszor az utóbbi 4 évre, de én már 5 hónapja csak erre tudok gondolni. Mit tegyek? Ötlet, tapasztalat?

2014. jan. 9. 21:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg barátkozni, nyitni mások felé. Légy pozitív, senki sem szeret olyan emberekkel beszélgetni akik panaszkodnak (persze nem tudom hogy te ezt teszed-e , ez csak egy esetleges jótanács). Esetleg akin látod hogy szintén félénkebb, és mondjuk tanulósabb is, ahhoz menj oda. Vagy ha nem mersz, akkor ráírhatsz facebook-on, pl. kérhetsz tőle jegyzeteket...most van a vizsgaidőszak, megkérdezheted hogy ő hogy készül... aztán mér ha neten beszéltetek, élőben is könnyebb lesz oda menni :)


jó, tudom, ezek így nagyon stréber dolgoknak tűnnek, de szerintem először arról kezdj el társalogni ami adott, ott biztosabb talajon mozogsz. De ha már facebook,célszerú olyan emberkére ráírni akinek hasonló az érdeklődési köre mint neked, és egy idő után már biztos tudtok beszélgetni azokról a témákról is, miután már egy kicsit bizalmába fogadott az illető :)


Bulizni se muszáj menni, egyszerűen csak beülhettek később majd egy kis romkocsmába is, vagy ha egyikőtök sem szeret inni, akkor mondjuk keressetek egy teázót.


Egyelőre ennyi jutott eszembe :)


Nekem egyébként pont ellentétes tapasztalataim vannak, egyetemen sokkal könnyebben barátkoztam mint középsuliban :D Bér az én szakomon kevesen vannak, eléggé családias a légkör :D

2014. jan. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!