Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet nem találtam meg a...

Lehet nem találtam meg a helyemet (szak; leendő hivatás)?

Figyelt kérdés

Régen tanár akartam lenni, hosszú évekig. Aztán belegondoltam abba, hogy a gyerekekkel nehéz bánni, ráadásul nekem nincs meg a szükséges fellépésem. Aztán szép lassan arra is rájöttem, nem akarok emberekkel foglalkozni. Sokszor vagyok türelmetlen, bunkó, sokszor vagyok magam alatt. Nem bírom elfogadni mások logikátlanságát. Nincs önbizalmam. Ezeken ugye lehet változtatni, de akkor is nem egy tanár-természetet adnak ki.

Szeretek magyarázni, úgy, hogy más megértse és szeretem átadni a gondolataimat. Csak ezért akartam tanár lenni. Mondjuk ezek a vágyak megmaradtak bennem, későbbi pályaválasztásom során is szem előtt voltak.


Ahogy letettem a tanárságról és gimnazista lettem - ahol ráadásul végig rühelltem az irodalmat, akárhogy próbáltam megszeretni, a törit pedig szerettem de megutáltatták -, a reál felé kezdtem kacsingatni.


Előtte sose szerettem a bioszt, de 8.-ban az emberi szervezetről tanultunk, ami viszont mindig is érdekelt. Gimiben ragadt rám talán véglegesen a biosz szeretete. Faktra jártam, keményen tanultam és érettségiztem belőle. Úgy érzem, stabil alapokat hoztam az egyetemre.

Érdekelt az infó egy darabig, abból is érettségiztem, egy évig programoztam. Még mindig érdekel a kocka világ, habár már kevésbé.

És mindig is vonzottak a technikai dolgok, kérdezgettem a család férfi tagjait: ez hogy működik? ez miért?

Mint írtam, mindig érdekelt az emberi szervezet, az azt károsító tényezők zavartak. Ilyen szempontból érdekel a környezetszennyezés - környezetvédelem.

Szeretem a városokat, érdekel a közlekedés és a városrendezés is.


Fenti szempontok alapján szúrt nekem szemet két évvel ezelőtt egy szak - ahol végül ki is kötöttem, ott kezdtem idén, gólya vagyok.

Gondolkoztam az eü. szakokon is, de különböző okok miatt elvetettem mindet. Csak egyet jelöltem be, az is jó hátra csúszott a sorrendemben.


A gond az, hogy minden érdekel, de nem tudom, mi érdekel annyira, hogy hivatásomnak érezzem.

A hivatást nagyon fontosnak tartom. Gyűlölöm, ha valaki csak a papírért megy egyetemre. Fontosnak tartom, hogy ne csak a pénzért, a munkáért magáért is dolgozzunk, próbáljunk alkotni és így vagy úgy, segíteni embertársainkon; mindent pontosan elvégezni, a lehető legkevesebbet bliccelni.

Jobbára ezen elvek szerint éltem eddig is.


Mégis nagyon nehéz volt a pályaválasztás. A legnagyobb sikerem, hogy kiválasztottam egy szakot egyáltalán, de abban se vagyok biztos, hogy jó választás. Félek, elnyomtam egy érzést magamban, hogy félrevezettem magamat, nem ismertem meg magamat eléggé, ezért tűnt ez szimpatikusnak.

Ugyanakkor sok pályáról letettem. Úgy érzem, jogosan, és eddig nem bántam meg, hogy letettem róluk. De igazából... ki tudja?



És tudom, hogy nem kellene túl sokat agyalnom azon, jó helyen vagyok-e, mert akkor kevésbé szeretem meg. Viszont ha nem agyalok ezen, talán később derül ki, ha esetleg váltanom kell.



Érzett valaki hasonlót?

Mit tehetek?


2012. szept. 24. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Te, rövidebben nem lehetett volna?
2012. szept. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem. :D

Tudom hogy sz.r így, de mindet fontosnak gondoltam :D

2012. szept. 24. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Arra, hogy mit tehetsz, sajnos nem tudok válaszolni, de biztos, hogy még rajtad kívül nagyon sokan küzdenek ilyen gondolatokkal. Hogy jól választottak-e. Én még a mai napig gondolkozom rajta, pedig már 24 vagyok.

Ahogy itt most levezetted, nekem azt mutatja, hogy nagyon tudatosan átgondoltad ezt az egészet, igyekeztél a legeslegjobb alternatívát kiválasztani és ez már önmagában nagyon jó dolog, mert egy csomóan csak név alapján választanak szakot, meg sem nézik, hogy mihez értenének igazán. Mégis attól félsz, hogy hibáztál, hogy talán nem elég az önismereted.

Te mindent megtettél szerintem, ezért ha esetleg mégis úgy alakul majd, hogy rájössz, hogy nem volt jó választás, akkor sem kell, hogy ostorozd magad. De jelenleg azt írod, hogy nem bántad meg, hogy ide jelentkeztél és mivel még csak most kezded, nem tudhatod, hogy mennyire fog tetszeni. Szerintem adj magadnak 1 évet és aztán vess számot. Addig hagyd ezeket az "agyalásokat", mert tényleg csak akadályoznak.


"Régen tanár akartam lenni, hosszú évekig. Aztán belegondoltam abba, hogy a gyerekekkel nehéz bánni, ráadásul nekem nincs meg a szükséges fellépésem. Aztán szép lassan arra is rájöttem, nem akarok emberekkel foglalkozni. Sokszor vagyok türelmetlen, bunkó, sokszor vagyok magam alatt. Nem bírom elfogadni mások logikátlanságát. Nincs önbizalmam. Ezeken ugye lehet változtatni, de akkor is nem egy tanár-természetet adnak ki. Szeretek magyarázni, úgy, hogy más megértse és szeretem átadni a gondolataimat. Csak ezért akartam tanár lenni"

---> Ezt olvasva pedig az jutott eszembe, hogy itt a kulcsmondat nem a "Nincs önbizalmam"? Abból jön a többi. Hogy azt gondolod nem tudnál gyerekekkel bánni, sokszor vagy magad alatt, nincs meg a fellépésed. Ezeken lehet változtatni, nyilván nem egyik napról a másikra, de lehet. Az is lehet, hogy a korral együtt eltűnik az önbizalomhiányod. Szóval csak ezek miatt a tanári pályát nem kell kizárnod - szerintem. Nekem volt már olyan tanárom, akinek nem volt meg a fellépése, sőt olyan kis nebáncsvirág volt, de irtó jól magyarázott. Bár nem írtad a nemedet, de gondolom fiú vagy és egy férfi tanár meg már alapjáraton olyan tiszteletet parancsoló jelenség a sok nő között. :D


Remélem mihamarabb megtalálod/megbizonyosodsz a hivatásod felől! :)

2012. szept. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most láttam csak a válaszodat, nem tudom, ezt hogy csináltam. :D


Jézusom! Szerintem valami gond van velem, mert lány vagyok, és mindenki azt hiszi a kérdéseim alapján, hogy fiú.



Még csak alapozó tárgyaink vannak, de van egy tárgy, ami arról szól, amiről az egész szak fog. És már megutáltam a szakot - jó, nemcsak a tárgy miatt, sok más miatt is. Nem tetszik a suli se, a szak se...

Igazából vannak haverjaim, és csak miattuk jó bemenni.

Az előadásokat végigunom, a szaknak semmi jövője és nem szeretem, nem érdekel.


Szerinted legyek akár tanár?

Mondjuk abban az a jó, hogy bármiből lehetek tanár, bármikor elhatározhatom ezt. És bármit taníthatok, tehát bármit tanulhatok hozzá. Aztán azt megpróbálhatom megszerettetni másokkal.



A jelenlegi szakom meg.. azon gondolkozom, hogy otthagyom...

2012. nov. 15. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!