Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan találjam meg önmagam?

Brie6 kérdése:

Hogyan találjam meg önmagam?

Figyelt kérdés

Lehet furán hangzik, de egyáltalán nem ismerem saját magam. Ha megkérdezi valaki hogy mit szeretek csinálni, sosem tudom mit válaszoljak, mert még én sem tudom. De úgy érzem semmihez nincs tehetségem. Rajzolni próbáltam, azt mondták hogy jó vagyok benne, de csak úgy tudok megrajzolni dolgokat ha látom is, saját fantáziámmal nem megy. Aztán szerettem volna fotózni, de sajnos nincs rá anyagi fedezet, és egy telefonnal nem lehet rendes képeket készíteni. Sportoltam, amibe jó is voltam de jelenleg a környéken egyáltalán nincs semmilyen sportolási lehetőség amit verseny szinten csinálhatnék. Aztán nincsenek barátaim, mert nem tudok ismerkedni. Félénk típus vagyok és nem tudok közeledni más emberekhez. Még azt sem tudom mivel szeretnék majd foglalkozni (mit szeretnék dolgozni), jelenleg pincérnek tanulok de ezt nem szeretem csinálni. Csak egy ötlet volt mert még akkor sem tudtam mit szeretnék mikor már muszáj volt választani. Mit tehetnék ? Hogyan tudhatom meg miben vagyok jó, tehetséges ? Hogyan ismerkedjek emberekkel ? De legfőképpen, Hogyan ismerhetem meg saját magam ?

Kérlek titeket rendes, normális válaszokat adjatok. !

Köszönöm. 17/l


2013. okt. 17. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:

kezdd azzal, hogy nézd meg mi köt le egy óránál tovább. ilyenekre gondolok,pl.:


vagy egy film: abból, hogy milyen filmek érdekelnek, abból is sokatle lehet szűrni rólad

vagy, valamelyik haverod: amilyen beállítottságú a haverod, amikről beszél, ami téged leköt, ami megfog abban amit mond, az is sokat mondhat rólad


vagy játék a neten: az sem mindegy kell e hozzá ész, vagy nem, vagy horrorisztikus inkább, vagy stratégiai, lövöldözős, vagy autós, mindennek és mindennek jelentése van és rólad beszél


meg sorolhatnám végtelenségig, tehát a lényeg 1 óránál tovább ami leköt

2013. okt. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


E jelenlegi korban, a minket körülvevő társadalomban a tehetség értéke és szerepe az emberi életben igencsak túlbecsült. Nem biztos, hogy 17 évesen -nem bántani akarlak- kiderül, miben jobb az átlagnál. Talán ez nem is baj, több idő jut a keresésre. Apropó: létezik olyan munkapszichológiai teszt, amelyik a személyiségjegyeid alapján megmondja, melyik pályára volnál alkalmas. Ha már ezt tudnád, eggyel kevesebb problémád lenne, igaz? Keress fel szakembert.


Ismerkedni akarsz? Miért, a már meglévő kapcsolataiddal (tesó, uncsitesó, haverok, retyerutyád) elég időt töltesz? Tartalmasan?


Magadat leginkább idővel ismered meg. Ahogy haladsz előre az életedben, egyre több szituációban tapasztalhatod meg önmagad. Kiegészítésként javaslom: érdemes utánanézned néhány fajta személyiségfejlesztő tréningnek, amik segítenek a felszínre hozni a belső tulajdonságaidat.


Üdv R.

2013. okt. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a válaszokat. Mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy jobban megismerhessem magam, és a válaszaitok igen hasznosak voltak számomra.

Kedves R. (14:27)

A családommal elég időt töltök, de csak a szüleimmel és a bátyámmal, mert a többi rokon elég messze él tőlünk. Nagyon jó a kapcsolatom anyukámmal, és a bátyámmal is jó testvérek vagyunk. Az apámmal sajnos voltak/vannak problémáim. Azért nem lenne rossz ha barátaim is lennének, legalább egy akivel elmehetek vásárolni, egy kávézóba, koncertre vagy egy egyszerű sétára. Van valami esetleg amivel elnyomhatom magamban a gátlásosságot ? A legnagyobb problémám hogy sosem tudom mit mondjak másoknak, ha valamiről beszél hozzám valaki, sosem tudom mit válaszoljak vagy mit kérdezzek hogy a szóval tartsam az illetőt vagy hogy ne legyek unalmas. pl. Hogyan kezdjek el egy beszélgetést ? Mit kérdezzek olyantól akit ismerek/akit nem ismerek ?

2013. okt. 18. 19:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azt írod: "Van valami esetleg amivel elnyomhatom magamban a gátlásosságot ?" Nincs. Csak meg lehet haladni, túl lehet lépni rajta. Mondjuk avval, hogy kockázatot vállalsz, nem Te leszel a világ legjobb társalkodója. De hát 10000 semmitmondó beszélgetésre ha egy értelmes jut, már nem töltötted hiába az időt a Földön. Fogj hozzá a tízezerhez, hogy eljöhessen mihamarabb az az értelmes.


" A legnagyobb problémám hogy sosem tudom mit mondjak másoknak, ha valamiről beszél hozzám valaki, sosem tudom mit válaszoljak vagy mit kérdezzek hogy a szóval tartsam az illetőt vagy hogy ne legyek unalmas." Van egy javaslatom. Mond ezt: "A legnagyobb problémám hogy sosem tudom mit mondjak másoknak, ha valamiről beszél hozzám valaki, sosem tudom mit válaszoljak vagy mit kérdezzek hogy a szóval tartsam az illetőt vagy hogy ne legyek unalmas. Te hogy vagy vele?"


"Hogyan kezdjek el egy beszélgetést ?" Ön is Bácsbokodra utazik? Neeeem? Miért nem?


" Mit kérdezzek olyantól akit ismerek/akit nem ismerek ?" Láttál-e már/látott már Ön fűben nyuszit?


Kedves 17/l, úgy beszélsz az emberi kommunikációról, mint ha egy nem 100%-osan a helyzethez passzoló szó kimondásától a beszélgetőpartnereid a torkodnak ugranának . Ne viccelj. Ált. Mo-n ritkán lehet összefutni emberevőkkel. Javaslom, kezd a beszélgetést a kortárscsoportodban: Kész a házid? Láttad tegnap az iksz ipszilon faktort a tévében? Stb. Meg fogsz lepődni! A gyakorlás sokat fog segíteni. Sőt, csak gyakorlással lehet csak segíteni rajta.


Fog ez menni. Bízom Benned.


Üdv R.

2013. okt. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!