Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan találjam meg a "lelki...

Hogyan találjam meg a "lelki békémet" maximalista emberként úgy, hogy valójában egy meglehetősen rossz képességű ember vagyok?

Figyelt kérdés

Azt vallom, hogy nekem valami nagyon különleges dolgot kell létrehoznom az életben, így nem fognak vesztesnek tartani és én sem magamat. Pár éve kitaláltam, hogy a karrieremmel tudok kitűnni, ami valójában nem létezik (fizikai munkás - melós- vagyok). Nincs végzettségem az "öltönyös" munkákhoz, világ életemben kettes, hármas tanuló voltam. Egy gyenge, szürke, senki. Ezt viszont elfogadhatatlannak tartom. Azt akarom, hogy felnézzenek rám, büszkék legyenek rám a rokonok de csalódás vagyok. Mindenki azt hitte, hogy programozó vagy ilyesmi leszek de sajnos alacsony az intelligenciaszintem és akárhányszor próbálkoztam a reál tantárgyak megtanulásával, megértésével csak falakba ütköztem. Mit tudnék kezdeni magammal annak érdekében, hogy feloldódjon ez a két szélsőség közötti brutális feszültség (csekély képességeim - hatalmas igényeim saját magamra vonatkozóan)?


23F


2013. dec. 20. 11:41
 1/5 Jézus :) ***** válasza:
66%

Légy politikus!

Csak viccelek :)


A gond az, hogy egócentrikus vagy. Addig nyugtalan maradsz míg nem elégíted ki egód vágyait. Csakhogy elárulok valamit. Ezeket nem lehet kielégíteni, mert az egó folyamatosan többet fog akarni. Ha elérted egyik célod, lessz neki újabb vágya, és ez így megy tovább.

Felkell ezt ismerned. Saját egónkat nem tudjuk eldobni, de felismerhetjük, hogy milyen fölösleges vágyai vannak. El kell fogadnod magadat, olyannak amilyen vagy. Nem állíthatod, hogy nem vagy képes valamire. Minden rajtad múlik. Lehet ha kitartóbb lettél volna, megtudtad volna tanulni a dolgokat, vagy nem?

Nem is az a lényeg, hogy mit tanultál, vagy mit nem. A lényeg, hogy megtaláld magadban a harmóniát. Fogadd el magadat, ismerd fel vágyaidat. Nem csak akkor lehetsz boldog, ha felnéznek rád, hatalmad van stb. Igazán akkor leszel boldog, ha szeretsz. Mindenkit, feltételek nélkül, előítéletek nélkül.

Képzeld el, ha öltönyös munkád lenne! Páran felnéznének rád. Jó érzéssel töltene el persze. De ez csak egódat hizlalná ;)

2013. dec. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézd végig ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=0HhXmQGv4FI

Rám az ő felfogása nagyon jó hatást gyakorol.

2013. dec. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Saga1986 válasza:
100%
Olvass könyveket!!!
2014. ápr. 7. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
mintha csak èn írtam volna, pontosan ìgy èrzem magam
2015. ápr. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak az a bajod, hogy a "siker"-nek csak egy módját látod.

Próbálj nyitottabban gondolkozni és olyanokat is a saját sikerszámládra írni, amiket eddig nem:

Légy büszke, hogy pl. megmásztál egy hegyet, kedves voltál idegenekkel, csináltál egy szép bútort, stb.

Ne olyanban próbálj jó lenni, ami nem megy, hanem találd meg, miben vagy eredendően jó.

2016. febr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!