Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan éljek újra normális...

Hogyan éljek újra normális életet, és hogyan háláljam meg ezt a barátaimnak?

Figyelt kérdés

3 éve volt egy balesetem ahol elveszítettem a szerelmemet és majdnem az egyik kezemet. Pár napig nem voltam magamnál, de amikor felébredtem szinte az összes barátom ott volt és azután is bármikor számíthattam rájuk. Segítettek mindenben ahogy tudtak, még akkor is amikor mocsok szar módon el akartam tolni őket magamtól. Mivel a kezem nem lesz olyan mint régen ezért elveszítettem a munkámat is és szinte sehová nem kellettem. Sokáig hibáztattam magam a barátnőm halála miatt. Mai napig van bennem olyan érzés, hogy ha jobban figyelek akkor nem történik ez meg. A balesetben nem én voltam a hibás, hanem a másik aki persze megúszta. Még mindig rossz kedvem van ha egyedül maradok de érzem, hogy kezdem felfogni a dolgot csak egyszerűen nem tudok tovább lépni a halálán. Minden nap keresem és minden reggel imádkozom, hogy csak álom legyen. Most már szeretnék végre tovább élni és nem ezen kattogni állandóan ha egyedül maradok, illetve szeretném valahogy megköszönni a barátaimnak, hogy ilyenkor se hagytak magamra. Mert ha ők nem lettek volna velem, akkor nagy valószínűséggel nem hagytam volna életben magam. Azt mondják egy új szerelem jót tenne és lehet, hogy igazuk van de attól félek nem menne. Nem csak most, hanem soha. Nagyon szerettem és nekem ő az egyetlen, szerintem nem tudnék mást úgy szeretni mint őt. Nem találom most a helyem.

28/F


2014. jan. 26. 23:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez picit olyan, hogy volt a szívedben egy hely, ahova ha mást raksz, úgy érzed, az ő emlékét sérted. Nem tudhatom, persze. Próbáld meg először elfogadni szerintem, hogy létezhet olyan ember, aki méltó arra a helyre, és ez nem sértené az előző helyét odabent.
2014. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Inkább úgy érzem, hogy mintha lenne egy köralakú doboz, amibe nem megy bele egy ugyanakkora háromszög. Akkor se ha bele erőszakolják.
2014. jan. 26. 23:24
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel viszont ítéletet mondasz a többi háromszögre, a többségére látatlanban. Rengeteg nagyon hasonló háromszög létezik, és lehet, hogy a doboz is változik, és egy egészen más háromszög teszi később boldoggá. :)
2014. jan. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez tetszik :)
2014. jan. 26. 23:33
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A barátaidnak így tudod meghálálni: kelj fel és járj :)


Segíteni próbálni jó érzés és még inkább az, ha sikerül is valamit mozdítani vele. Szóval nekik annál többet nem tudsz adni, minthogy működsz tovább.


Szerintem amúgy annyit tegyél meg, hogy nem döntöd el előre, hogy mi lesz. Nem tartod zárva az ajtót. Aztán lesz ami lesz. Vagy találsz valakit akihez kedved van, vagy nem.

2014. jan. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el annak a pár barátnak így, ahogy most elmondtad nekünk. Ha ez nem megy, akkor írhatsz nekik esetleg levelet, amelyikben mindegyikőjüknek személyesen megköszönöd, és ezeket a leveleket mondjuk becsúsztathatod a postaládájukba. Megható dolgok sülhetnek ki ebből.

Örülök, hogy vannak olyan emberek, akik nem hagyják el a barátjukat, ilyen helyzetekben sem.


Abban viszont biztos vagyok, hogy Isten tartogat még szépséget ebben az életben. Én szurkolok neked!

2014. jan. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hú, meghatódtam, legszívesebben adnék egy hatalmas ölelést.

Én egy dolgot sohasem fogok elfelejteni, amit a barátnőm mondott nekem. Neki az édesapja halt meg fiatalon. Én minden percben ott voltam mellette, meghallgattam, segítettem. Hosszú hónapok után ennyit mondott: "ha nem lennél mellettem, talán már nem is lennék". Tehát egyetértek egy előző válaszolóval, ez is épp elég, ha elmondod nekik amit nekünk.Ami ennél is nagyobb hálaajándék amit adhatsz, hogy felállsz, tovább mész, nem adod fel soha, törekedsz a boldogságra!

Nagyon sok boldogságot kívánok neked szívből, ezután a rengeteg szenvedés után!

2014. jan. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A barátoknak szerintem is éppen elég egy "köszönöm". Nagyon egyszerű szó, amit a mai világban eszméletlenül ritkán lehet hallani. Mondd el nekik azt, hogy nagyra tartod és köszönöd nekik, hogy végig ott voltak melletted, számíthattál rájuk bármiben és tartották benned az életet, a lelket akkor is, amikor azt hitted nincs tovább. Sokat jelent ez neked. Én úgyérzem egy baráttól ennyi "hála" bőven elég. Becsüld meg őket nagyon!

Ami a másik témát illeti én azt javaslom neked, hogy járj nyitott szívvel, de nem kell erőltetni semmit. Ne próbáld őt keresni másban és a szívedben ne a helyére próbáld betuszkolni a leendő barátnőt, hanem a szerelmed emléke mellé. Én nőként azt mondom egy normális csaj megérti azt, hogy fontos volt neked a barátnőd és nem lesz erre féltékeny, ha te is helyén kezeled a dolgot.

Nem kell őt teljesen kitenned az életedből, csak el kell engedned, hogy betudj engedni mást a szívedbe! Hidd el a szerelmed sem akarná, hogy egyedül öregedj meg!

2014. jan. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy háláld meg nekik hogy boldog leszel. Nem is adhatnál nekik nagyobb ajándékot ennél.


Még gyászolnod kell.

2014. jan. 27. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó ha az embernek ilyen barátai vannak,a köszönet szerintem nekik az, hogy te is ott állsz mellettük mikor bajban vannak, vagy megpróbálod megszépíteni a napjukat, valami pici kis gesztussal, hogy érezzék, hogy ott vagy, és számíthatnak rád.A szerelem is megfog érkezni az életedben, és reméljük hogy boldoggá fog tudni tenni Téged, úgy hogy a másik nőt tiszteletbe tartsa.
2014. jan. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!