Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan éljek újra normális...

Hogyan éljek újra normális életet, és hogyan háláljam meg ezt a barátaimnak?

Figyelt kérdés

3 éve volt egy balesetem ahol elveszítettem a szerelmemet és majdnem az egyik kezemet. Pár napig nem voltam magamnál, de amikor felébredtem szinte az összes barátom ott volt és azután is bármikor számíthattam rájuk. Segítettek mindenben ahogy tudtak, még akkor is amikor mocsok szar módon el akartam tolni őket magamtól. Mivel a kezem nem lesz olyan mint régen ezért elveszítettem a munkámat is és szinte sehová nem kellettem. Sokáig hibáztattam magam a barátnőm halála miatt. Mai napig van bennem olyan érzés, hogy ha jobban figyelek akkor nem történik ez meg. A balesetben nem én voltam a hibás, hanem a másik aki persze megúszta. Még mindig rossz kedvem van ha egyedül maradok de érzem, hogy kezdem felfogni a dolgot csak egyszerűen nem tudok tovább lépni a halálán. Minden nap keresem és minden reggel imádkozom, hogy csak álom legyen. Most már szeretnék végre tovább élni és nem ezen kattogni állandóan ha egyedül maradok, illetve szeretném valahogy megköszönni a barátaimnak, hogy ilyenkor se hagytak magamra. Mert ha ők nem lettek volna velem, akkor nagy valószínűséggel nem hagytam volna életben magam. Azt mondják egy új szerelem jót tenne és lehet, hogy igazuk van de attól félek nem menne. Nem csak most, hanem soha. Nagyon szerettem és nekem ő az egyetlen, szerintem nem tudnék mást úgy szeretni mint őt. Nem találom most a helyem.

28/F


2014. jan. 26. 23:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
9 Részben igazat adok a 9-nek, csak a gyászolással kapcsolatban nem.
2014. jan. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

1. Ne hálálkodj és felejtsd el ezt az örökös hálálkodást.


A JÓ barát (vagy inkább: a BARÁT) mindig ott van, amikor baj van és lehet rá számítani, nem vár el hálát azért, amit tesz, elég, ha egyszer megköszönöd neki, hogy mit tett érted. A rossz barát - azaz a felszínes ismerős - pedig baj esetén úgy húz el a francba, hogy a pora se látszik. A trauma után ami törtpnt, hogy ellöktd őket magadtól, az normális reakció. Ilyen súlyos esetben, halál és súlyos sérülés esetén sokszor úgy reagál az ember, mint a sérült állat: "hagyj békén!" Nem szabad emiatt magad bántani!


2. Megszabadulni a többitől peidg úgy lehet, hogy minél előbb elmégy egy olyan pszichiáterhez vagy klinikai szakpszichológushoz, aki ért a traumafeldolgozáshoz. Meg kell gyászolnod a traumát, ami a barátnőd halálát illeti - különben örökös bűntudatod lesz és az előbb-utóbb kikészít teljesen -, meg kell gyászolnod azt, hogy a kezed sérült maradt, és az egész traumát a helyére kell tenni magadban. Csakis úgy fogsz tudni teljes értékű életet élni, másik embert találni, elfelejteni a múltat.


Nehéz út, kutya nehéz út, de nincs más út - ha élni akarsz.

2014. jan. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=M97vR2V4vTs


Nem pont arról szól, de szerintem ez motiváló videó. Nagyon jó. Sajnos segíteni nem tudok, de kitartás!

2014. jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!