Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehet csinálni amikor...

Mit lehet csinálni amikor ördögi körbe kerül az ember amiből úgy érzi nem tud kilépni?

Figyelt kérdés
Például... Lassan egy éve hogy elkezdtem edzeni, foglalkozni a testemmel, mert kórosan sovány voltam. Na ugye baromira nem tetszett, utáltam magam, volt pár másfajta problémám is pl depresszió és pánikbetegség, szóval kezdtek megjelenni a fejemben már öncsonkítási gondolatok is. Persze rájöttem hogy ez ellen kell tenni valamit, nekiálltam edzeni és enni -mivel azelőtt kb annyit ettem amennyivel még nem halok éhen-. Eltelt egy év, és tényleg sokat fejlődtem, felszedtem több mint 10 kilót, izmosodtam és jobb lett az erőnlétem. Ennek jobb napjaimon talán még örülni is tudok, de ugyanúgy utálom magam. Még mindig sovány vagyok, még mindig nem vagyok megelégedve, még mindig kisebbségi komplexusom van, semmi önbizalmam nincs. De érzem hogy ezzel megint csak magamnak ártok, ettől a sok negatív érzéstől csak lehangolt leszek, elmegy az étvágyam, edzés közben is rosszabbul teljesítek, nincs semmi életerő bennem. Gondolom ennek az önutálatnak és önbizalomhiánynak az oka hogy alig fejlődök, sőt rosszabb időszakok alatt állandóan rohamosan fogyok. Tehát a lényeg utálom magam, mert nem vagyok megelégedve a kinézetemmel és a teljesítményemmel, de ezzel az önutálattal csak akadályozom magam abban hogy bármit is haladjak a cél felé. Megköszönném ha valaki tudna adni valami tanácsot.

2014. jan. 30. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Basszus ezen az oldalon mindenki depressziós, meg pánikbeteg meg vagdossa magát? Az ember életkedvét veszitek el ennyi baromsággal!
2014. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez az önismeret kategória... Én úgy gondoltam ide illik ez a kérdés, mivel úgy érzem nem kezelem jól ezt a problémát, nem tudtam egyenlőre rendezni magamban ezért kértem tanácsot. Erről szól ez az oldal, az emberek kérdéseket tesznek fel amire választ várnak. Ilyen dolgokkal kapcsolatban is, ha nem tetszik akkor ne látogasd ezt a kategóriát, sőt ezt az oldalt sem kötelező látogatnod. Ha nagyon a mélyére akarunk menni akkor arra sem kötelezett senki hogy elolvasd ezt a kérdést. A választ tekintve, valószínűleg semmit nem veszítettem volna...

Egyébként sosem vagdostam magam, és nem is írtam hogy ilyet tettem volna.

2014. jan. 30. 20:04
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem vagy tőle messze, hogy vagdosd! Amúgy meg tele van az oldal a társaid hasonló, majdnem ugyanolyan kérdéseivel, mint te, olvasgass! Unalmas már ez a depresszió téma. Tudod egyáltalán ennek a betegségnek a valódi jelentését? Mert szerintem halvány lila gőzöd sincs róla. A depresszió nem összekeverendő egy időleges nyomott hangulattal, mert nem kövérebb vagy mit tudom én mi bajod van. Az nem itt kezdődik! Jó lenne már hanyagolni az olyan kifejezéseket amiről gőze sincsen valakinek! Ha te depis lennél valóban, nem ülnél a gép előtt, hanem fel sem kelnél, nem ennél, nem innál, nem aludnál, semmis nem érdekelne!
2014. jan. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Heh... A pszichológus diagnosztizálta nálam a depressziót és a pánikbetegséget is. TE minden bizonnyal, jobban értesz hozzá, akkor géniusz vagy hogy 10 mondatból megállapítod hogy ez nem így van. Mindezt online, látatlanban. Hogy is lehet hogy egy ekkora zseni, a gyk előtt ücsörög és nem valami világhírű egyetem professzoraként bújja a könyveket? Oh, mondjuk úgy hogy közel sem akkora zseni mint amekkorának képzeli magát.

Neked fogalmad sincs róla, hogy miket éltem az elmúlt 4-5 évben (talán jobb is, mert ha ez a kérdés ennyire megviselte a lelki világod, nem is tudom mi lenne veled...), de nem is akarom hogy tudjál róla, nem erről szól a kérdésem, de valószínűleg nem jókedvemből voltam betegesen sovány. De ha neked annyira nem szimpatikus ez a kérdés, akkor minek írsz választ rá? Hívjak rendőrt, mert valaki fegyvert fog a fejedhez és kényszerít vagy mi van? Én személy szerint biztosan nem vagyok rászorulva a válaszaidra...

2014. jan. 30. 20:35
 5/9 A kérdező kommentje:

Mellesleg te hol álmodtad meg hogy mihez vagyok közel és mihez nem? Tipikus semmilyen válasz...

Ugyanezt a kérdést még senki nem tett fel szerintem rajtam kívül. Én erre szeretnék választ, és nem mások hasonló kérdésére adott válaszok érdekelnek.

Akár feltehetettem volna kérdést arról is hol vehetek foci labdát. Ettől még semennyire sem érdekel hol lehet kosár labdát venni, hiába mindkét kérdésben hasonló módon labda vásárlásról van szó.

2014. jan. 30. 20:42
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Írni bármit lehet! Majd ha lesz időm sajnállak! Jó éjszakát!
2014. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ilyen alapon semmit ne higgyél el ami ezen az oldalon le van írva, és töröltesd a regisztrációdat. Ha annyira nem valós amit leírtam és amit mások is írnak akkor nem értem miért viseli meg ennyire a lelki világod, miért panaszkodsz és minek kellett ez az egész vita. Bár gondolom te sem tudod.
2014. jan. 30. 20:51
 8/9 anonim válasza:

Szia! Gondolom már történtek változások az életetben egy év alatt. Nem tudom, hogy azóta jártál e itt, de azért írok neked. Hogy érzed most magad?

Én is valami ilyesmit éreztem nem is olyan rég és még mindig nem lábaltam ki belőle. De én tudom mi ennek az oka, saját hibámból fakad.. találtam youtuben egy motivációs videót, ez is a címe szeriszerintem. Ha ezt hallgatom, akkor ez elfeledteti velem egy pillanatig azokat a gondolataimat amikkel hátráltatom magam.

Nem tudom, hogy találtál e már valami motiváló dolgot ami segítene téged, de ezt kell megkeresned.

Én azért várom a válaszod!:)

2015. márc. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi az érdeklődést. Ami azt illeti nem igazán érzem magam jobban, de ez nem jelenti azt hogy nem haladtam semmit. Leegyszerűsítve a dolgot, elég komoly problémák vannak itt nálam amihez azt mondják pszichológus kéne, de én amolyan önterápiát folytatok... és hát minél mélyebbre hatol az ember az elméjében hogy hol is egy problémának a gyökere, annál intenzívebbek az érzések amik feljönnek közben. De sokat haladtam, ez a semmi változás csak látszólagos.

Szerintem ismerem ezt a videót, nekem pár film van ami inspirál egy ideig a rosszabb időszakokban.

2015. márc. 6. 02:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!