Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan győzhetném le ezt a...

Hogyan győzhetném le ezt a félelmet?

Figyelt kérdés

Lehet hogy furcsán fog hangzani elsőre de nem tudom hol járjak ennek utána, remélem valakinek ismerős lesz a szituáció hátha valami okossággal tud szolgálni.

Alapjáraton annyit hogy nem vagyok egy bátor, harsány személyiség, viszont az utóbbi időben sokat fejlődtem. Tinédzserkorban önbizalom nélkül tengettem az éveimet és most kezd picit apró lépésekben javulni a helyzet. Egy valami van amitől valahogy mégis képtelen vagyok megszabadulni, ez pedig az, ha az utcán, tömegközlekedésen, bárhol stb. látom hogy a velem szembe jövő ember rámnéz, bepánikolok vagy nem is tudom, de szinte reflexből magam elé kezdek bámulni üres tekintettel. (kiskoromban annyira szörnyű voltam ilyen szempontból hogy az utcán majdnem derékszögben lehajtott fejjel közlekedtem, folyton rám kellett szólni hogy így neki fogok menni másoknak...).

A barátnőim meg anyukám szerint sem jó dolog hogy rá sem nézek az emberekre, viszont a saját szemléletem szerint pont azt tartanám furának ha arcba bámulnék egy idegent. Nem bunkóság ez valahol egyébként? Sokszor látom a szemem sarkából hogy megnéznek emberek, általában teljesen normális külsejű fiatal srácok, korombeliek ritkán idősebbek. Ha pozitívabb lennék azt gondolhatnám ez jó dolognak számít lehet hogy stílusosnak gondolnak vagy valami, de nekem reálisabbnak tűnik hogy negatív értelemben néz meg kivétel nélkül minden ember. Egyszer sem sikerült még összeszednem a bátorságot hogy visszanézzek hogy legalább egy alkalommal kiderüljön milyen arccal mér végig a másik. Attól félek ha visszanéznék kinevetnének vagy beszólnának. Mit csináljak ezzel?

21/L



2014. jan. 31. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Túlságosan negatívan gondolkodsz. Az fel sem merül benned, hogy bejössz azoknak a fiúknak? Én is megszoktam nézni a nekem tetsző lányokat.
2014. febr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, csak fiúban. :(
2014. febr. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De most komolyan! Ha átlagos normális kinézetű ember vagy és nem vagy csúnya akkor azért néznek a pasik. Minden pasi megnéz minden nőt. A nők meg azért nézik a nőket hogy hogy öltözködik meg milyen a cipője sminkje haja stb.Ezért nem kell betojni! Nyugodtan nézz bele más arcába! Meglátod semmi nem fog történni. Szedd össze magad! Legyél már NŐ! Egy nő igen is szereti ha megnézik a pasik mert ez visszaigazolás nekik hogy jól néznek ki! Legyél kemény és emelt fővel járj! Én nem küldhetek neked önbizalmat! :)
2014. febr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!