Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Különc vagyok? Nem értem a...

Különc vagyok? Nem értem a mai velem egykorú fiatalokat.

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy nem érdekli őket semmi, csak az alkohol a cigi meg a drog. Ezenkívül egyik napról a másikra élnek és semmi jövőképük nincs. 20 évesen már komoly terveim vannak hogy miként tovább az életben, és így vagyok ezzel már 2 éve, de csak kapom az undorító megjegyzéseket meg elröhögik magukat. És ha kilépnek az "életbe" akkor meg csodálkoznak hogy nem tudnak magukkal mit kezdeni, mert nincs pénzük.

Mit gondoltok?


2009. dec. 6. 10:08
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
48%

Nekem sok barátom partyarc volt (és most is az), nem néztem le őket, csak nem értettem. Ők se engem. Hogy lazítsak. Ahány ember, annyi módja van a lazításnak, nem értem, miért kell össznépi ivászat. És én nem elvből nem iszok. Sok féle piát kóstoltam, mert pl. illik Szilveszterkor (újabb baromság). Én eddig még nem találtam olyan alkoholos italt, amitől nem lettem volna rosszul. Egy korty (!) pezsgő után már lüktet a fejem, nem kapok levegőt, szédülök, ég a gyomrom.

Nekem a legjobban a lenézés fájt, amit én kaptam. Mert a társadalom őket menőnek béyegezte, engem nem. És mégis én vagyok az, aki nem ment egyetemre, hanem rögtön munkába állt, csakhogy legyen valaki, aki fizeti nekik az egyetemet, csak mert úgy kényelmesebb a seggüknek. És nekem van saját lakásom (tesómmal), eltartom magam, nekik meg 22 évesen 10-re haza kell érniük, mert Anyuci csukja a kaput.

2009. dec. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Elég rossz helyen lakhattok. Itt mi felén Budán az a ciki, hogy ha minden hétvégén leiszod magad össze szívod hányod, fosod, szarod magad. Nem értem mi van most. Talán én jó helyre születtem, NEM! Mindenki maga választja a társaságat, és amikor te úgy érzed, hogy nyomi vagy azért mert nem iszol, akkor van elrontva! Mert onnantól nem fog más eljutni az agyadig, csak az ha valaki tesz egy 2 értelmű célzást te rögtön a rossz értelmét fogod fel. Csupán a saját felfogásotokon kéne javítani és talán máris rózsásabb lenne a helyzet! Nem hiszem, hogy ennyi elnyomott anti alkoholista van itt magyarországon.
2009. dec. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Látjátok ezek vagytok ti! Nem iszok, nem eszek nem is élek. és mit képzelnek magukról a többiek, hogy ők ezt megteszik. Viszont ha már arról lenne szó, hogy megmozdítsátok a kis ujjatok már rögtön ellenkeztek. Ebből látszik, hogy ti csak k.ra magányosak vagytok. Ennyi. Szociális 0.

Igen te állat párti vagy, és jársz Green Peace tüntetésekre vagy legalább jelentkeztél tagnak??! Nem. Csak mondod, mert most ez a divat, hogy legyünk állat barátok. De tenni érte.. Majd más mozdítja a seggét. De ehhez nem elég más. Ha te is teszel érte máris közelebb vagyunk a cél felé. Egy szebb, egészségesebb, értelmesebb jobb jövőért kéne tennünk. És abban a jövőben te is benne leszel, amikor majd 80 évesen szarnak a fejedre mert te is szartál az övékére. Így várd el a nyugdíjt, tettél valamit érte? Nem! Hát akkor dolgozz 100 éves korodig.

Mondjuk már mind1 úgyis jön 2012. Ja boccs nem az alkoholisták, szociopaták, pszichopaták lánc dohányosok előbb hoznak világvégét. Nagyon vicces az élet felfogásotok.

2009. dec. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes hogy szerintetek csak buliban lehet kapcsolatot építeni. :D

Nem azt mondtam, hogy állatvédő vagyok, hanem azt hogy az állatokkal foglalkozom. Pontosabban Kutyás vagyok. Kutyaiskolába járok a kutyáimmal, versenyzünk munkaversenyeken, kiállításon, dogdancingben, obedience stb stb. Nyáron edzőtáborba és más táborokba járunk (én+most épp 3 kutya) terelni vagy épp segíteni az ELTE-nek a kutyás kutatásaiban. És rengeteg embert ismerek, és sok barátunk van, pedig még egy buliról sem beszéltünk! És járok bulikba is (járnék többet is ha nem zavarna a sok holtrészeg p*csa meg f*szi) mert szeretek táncolni és szeretem a hangos zenét! És mindezt pia nélkül! Mégis vannak barátaim akikkel nem úgy jöttem össze, hogy ők tartottak a wc-n amikor telef*stam és lefényképezték majd felrakták a netre, hanem nomrális helyeken ahol világos van és nincs büdös és mindegyikünket egy dolog érdekel. Nevezetesen épp itt a kutyák vagy a könyvek vagy akármi.

Ha majd lesz munkám az egyetem után akkor az adómat valami kutyás dologra fogom fölajánlani, és segíteni szoktam a menhelyeknek is. Nem szemetelek, nem folyatom a vizet, és mindig kikapcsolom a lámpát ha nem kell, és nem használok a magamra 600 féle mérgező kenceficét sőt még a kutyáim tápos zsákja is papírból van ami lebomlik, ja és szaporodni sem fogok az érvek között pedig szerepel a túlnépesedés is.

Az első kutyám pedig már 9 éve megvan amit nem néznék pillanatnyi divatnak. Úgy ahogy a barátom is megvan 9. óta.

Sajna a túlerőszakos leláncolós, tüntető1s, bálnavadászellenharcolós (nem greenpeace) dolgok nem jönnek be, de nem csak így lehet segíteni. És igenis azt gondolom, hogy ezek az emberek sokkal jobban rontják a környezetet, mert nem az olyanok fogják bántani az állatokat akik józanok és nincs szükségük alkoholra hogy megoldják a problémáikat és az élet kipróbálása helyett inkább rendesen bejárnak órákra.

Segíteni pedig nem kötelező, addig nem vagyok rossz amíg nem ártok másnak. Ha valaki olyan h*lye hogy alkoholista lesz akkor az ő baja. Nem tartok rá igényt, hogy 80 éves koromban majd foglalkozzon velem. Akitől ezt szeretném azért én is teszek. Valaki azt szereti csinálni hogy segít más embereknek, valaki meg mást szeret. Mindkettőre szükség van, mert nem csak segítségre szoruló emberek vannak a világon hanem más munkák is.

Ha épp nem kutyázom akkor olvasok vagy táncolok és imádom az angolt. Jól érzem magam és nem vagyok magányos. Ugye milyen sz*r az életem? Azért biztos sokkal jobb aki minden hétvégén hullarészeg meg az segíteni is többet fog. :D

2009. dec. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja és imádok enni is, nem vagyok anorexiás pcsa sem kövér. :D Szal ez így nem jön be...
2009. dec. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
51%

Én teljesen megértelek, csakhogy én 15 éves koromban voltam ilyen, és kb úgy nézhettem ki 3-4 társammal a gimiben, mint a south parkban a gótok. :D

Aztán 17 évesen kinyíltam és a világot minden szemszögből megnéztem. Partyztam, koncertekre jártam, és bár inni nem ihatok betegség miatt, minden piába beleszagoltam, minden drogot kipróbáltam, táncoltam, öltözködtem, vandálkodtam, s mindezeket azért, mert ÉRDEKELT, hogy ki mit szeret az egyik másik életmódban. Miért lesz valaki marihuána függő? Miért lesz valaki amfetamin függő? Miért lesz valaki party függő? Miért olyan jó éjszaka térdig érő lucsokban hazavándorolni egy szilveszteri partiról? Miért jó egy szép városi parkban összetörni a padokat? Miért jó kúltúrálatlanul viselkedni? Miért jó felhívni magadra a figyelmet? Miért jó bemenni egy partyra és órákig csak üdvözölni az embereket? Miért jó leülni a "Csáki Pityu bá" mellé a deák aluljáróban?

Amíg nem próbálod nem tudod, csak elképzeléseid lehetnek, de NEM ÉRTED MEG. És kevesebb leszel, mert keveset tapasztaltál, és örökké kérdéseid lesznek, amit senki sem tud megválaszolni neked, mert magadnak kell megtalálni rá a választ. Ez is egy életforma különcnek lenni.

Ahogy életforma party-arcnak, vandálnak, értelmiséginek, drogosnak ás félénknek lenni.


Lám ilyen múlttal szociális munkás leszek. Mert tudom, hogy mindenkit, akikkel a munkám során találkozom meg fogom tudni érteni, és így jobban tudok segíteni rajta.

Egy hajléktalan szállón dolgozom részmunkaidőben, és tanulok.

És had idézzek egy IGAZI életművész szövegét, aki nem tudom most hol lehet, de nagyon hiányzik sokaknak. Kiváltképp az utolsó versszakot ajánlom figyelmedbe.


"Inkább a versed költsd,

és ne a rosszhíredet

a városban egyedül én vagyok veled

és nézlek, ahogyan a sárban mászol

és látom, neked is csak a fagolyók

nőnek a szemeid helyén,

és te se veszel észre mást,

csak, ami elédtáncol és ordít.


De csak az kiabál, aki fél.

Te magadon nevess, csendesebb legyél.

Az kiabál, aki fél.

Játszom veled, de az én nevem nem ér.

Lődd ki magad, figyeld a csendet,

hallgass.

Figyelj.


Mellébeszél, aki mindent akar

az a kis élet, amit te szépnek hiszel,

nekem annyit se ér, mint a vécépapír.

Kit érdekelne,

ha kitörne valami háború

a magam részérõl inkább a seggem félteném,

hiszen a lelkem, köszöni szépen, jól van

valami mély dolog fenekén

írja a versét, az elsőt,

hogy a fejében szólnak a hangok, meg a teste,

ami olyan, hogy egyből rímel rá a lelke


és helyetted ordít, hogy ne kiabálj!

Mert csak az kiabál aki fél.

Te magadon nevess, csendesebb legyél.

Az kiabál aki fél.

Játszom veled, de az én nevem nem ér.

Lõdd ki magad, figyeld a csendet,

hallgass, és írjad a versed.


De csak addig írjad, amíg azt nem mondják:

nem rossz (tényleg nem rossz),

de ezt már írtad. (Csak az kiabál, aki fél ... )

Tudod az egyetlen út, ami valahova vezet

ez a hosszú vörös, amin éppen gyalogolok.

Voltak idők, mikor azt éreztem,

hogy ez az út lesz a vesztem

és a végén belebukok.

Egyedül a téren álmodik a nyomor

pénzem, az nincsen, és a város is üres

és mégis ezerszer színesebb,

mint a képeken.

Én élvezem."

Hiperkarma

2009. dec. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Minek tervezgetsz annyit!???20 évesen???Te hülye vagy!A tervek nagy része nem jön össze,hiába tervezgetsz.

Az a baj,hogy azok akik már válaszoltak neked,mindent elmondtak amit én is elakartam,de igazuk van!!!!

És a mai fiatalok többsége nem egyik napról a másikra élnek.Ez akkora hülyeség!!!!Miért jelentesz ki ilyeneket?Nem te vagy az Atyaúristen!Nincs jogod lefikázni a többieket,mert te ilyen begyepesedett ember vagy!!!

És mi a jó abban hogy 20 évesen otthon ülsz és gondolom gépezel,nah hát az télleg nagyon izgi!!!Minthogy mennél a barátaidhoz és ha nem is discoba,de valakinél elbeszélgetnétek vagy akármi!!!!ÁÁÁÁ!!!Idióta vagy és kész,és még te szólod le a másikat!!!

2009. dec. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

csupa értelmes válasz... csak azért, mert valaki képes komoly életet élni, nem kell lehurrogni, ettől nem lesztek jobbak. hiába próbáljátok a maradékot lehúzni a szintetekre, vannak, akiknek mindig is lesz tartásuk. lehet érvelni a drogok meg a partizás mellett, de 1 értelmes embert sem ismertem, aki szeretett partizni.


tény, hogy önmagában az alkoholos italok fogyasztása nem tesz senkit bűnözővé, sőt, a dohányzás sem egyenlő a csecsemőgyilkossággal, de az irreális kifogások sem tesznek jobbá senkit. aki annyira lusta, hogy a saját egészségével sem törődik, az önző, ostoba ember, számomra sosem fog az értelmes kategóriába kerülni. rosszabb nem leszel tőle, csak hülyébb, vagy épp részegen fogsz elütni egy gyalogost, vagy tüdőrákot kapsz, mint az egyik dohányos ismerősöm, vagy partiban szeded fel a részeg ostoba macákat, akikkel hónapokig kufircolsz, és egész életedben fogalmad sem lesz arról, milyen egy komoly párkapcsolat.


nem kell senkinek sem a másikat követnie. mindenki élje a maga életét, de legalább hagyjuk békén azt, akinek vannak tervei az életben.


ugyanúgy káros a "túl komoly" azaz stresszes életmód is, de nem csak akkor lehet az ember boldog, ha öntudatlanul fekszik a hányásában, vagy idióta vicceken röhögcsél a sörhaverokkal. ugyanis a drogok által okozott illúzió csak addig tart, amíg a hatása alatt vagy. semmilyen drog nem tesz senkit abban jobbá, hogy hogyan kezelje a problémákat az életben és hogyan legyen boldog. még az lsd sem. a legtöbb drog csak azt hozza ki az emberből, ami egyébként is benne van.


én azt gondolom kérdező, hogy neked és a hozzád hasonló embereknek nem kellene ennyit foglalkozni a többséggel. meg kell tanulnod elfogadni azt, hogy valószínűleg sosem fogsz hozzád hasonlókkal kialakítani kapcsolatot, ezért egész életedben csak rajtad műlik a boldogságod, amit a hobbidban fogsz megtalálni, a valóraváltott életterveidben, és nem az emberi kapcsolatokban, még ha arra is vágysz.

2012. júl. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!