Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért jön mindenki azzal,...

Miért jön mindenki azzal, hogy az öngyilkosság a könnyebbik út? Hát miért választaná bárki a nehezebbet?

Figyelt kérdés

2014. febr. 3. 10:02
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:

We choose to go to the moon in this decade and do the other things, not because they are easy, but because they are hard, because that goal will serve to organize and measure the best of our energies and skills, because that challenge is one that we are willing to accept, one we are unwilling to postpone, and one which we intend to win, and the others, too.


J.F.K. 1962.09.12

2014. febr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
Ki az az elmeroggyant aki meg akarná ölni magát?
2014. febr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy BIZONYOS helyetekben az a könnyebbik, de inkább az a lényege, hogy a végleges. Az élet meg még bármit hozhat, akár nagyon "könnyedén" is!
2014. febr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
Ez egy jól hangzó mondás a sok közül, ami persze nem teljesen igaz. Egyáltalán nem könnyű, mert az emberekben iszonyat erős az életösztön szerencsére. Rég kihaltunk volna, ha ez lenne a könnyebbik út, ha már a legegyszerűbb valódi nehézségre igy reagáltak volna az őseink.
2014. febr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
Én azért mondom mindig ezt, mert a hülyék inkább eldobják az egyetlen életüket egy amúgy megoldható baj miatt, ami ellen ha nehezen is, de lehet tenni. Persze van olyan helyzet, amikor még egy élni akaró ember is inkább a halált választaná, de ez az öngyilkosságok 1%-a se.
2014. febr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Az idézetre: nem lesz mindenkiből asztronauta és a holdra is csak páran jutottak el... ami mondjuk gyakorlati haszonnal nem nagyon járt.



"Ki az az elmeroggyant aki meg akarná ölni magát?"

-Pl. te elég elmeroggyant vagy.



"Lehet, hogy BIZONYOS helyetekben az a könnyebbik, de inkább az a lényege, hogy a végleges. Az élet meg még bármit hozhat, akár nagyon "könnyedén" is!"

-Vagy nem. Attól, hogy bármi lehet, még nem lesz bármi és főleg nem könnyedén. Ez megint csak valami tündérmese válasz, köze nincs a valósághoz.



"Én azért mondom mindig ezt, mert a hülyék inkább eldobják az egyetlen életüket egy amúgy megoldható baj miatt, ami ellen ha nehezen is, de lehet tenni. Persze van olyan helyzet, amikor még egy élni akaró ember is inkább a halált választaná, de ez az öngyilkosságok 1%-a se."

-Ha van egy selejt tévéd, akkor nekiállsz megtanulni tévét szererlni, elmélyedsz az elektronika rejtelmeiben és megforrasztod ha beledöglesz is, vagy fogod és kidobod a kukába? (Az életben ritkán találsz szerelőt, aki mindent megjavít helyetted.)

2014. febr. 4. 05:39
 7/48 anonim válasza:

Az öngyilkosság gyáva és önző dolog.

Aki öngyilkos lesz akármilyen apróság miatt, mert mondjuk csúfolják, az egy piszok önző ember, mert eszébe sem jut, hogy másnak milyen fájdalmat okoz vele. Mondjuk a szüleinek, akik vágytak arra, hogy gyerekük legyen, felnevelik azért, hogy aztán kinyírja magát.


Amúgy, ha valaki annyira sz@rban hiszi magát, hogy öngyi akar lenni, akkor jó lesz, ha körülnéz a világban, mert látni fogja, hogy vannak nála sokkal nyomorultabbak.

Például a hajléktalanok, akik éheznek, fáznak az utcákon, mindenki megvetően néznek rájuk, vagy például a fogyatékossággal élők. Bele kellene gondolni, hogy milyen lehet vaknak, süketnek vagy kerekesszékesnek lenni, amikor ki vagy szolgáltatva a társadalomnak, másnak.


Kedves kérdező, a válaszolókra történt reakcióid alapján úgy látom, hogy neked már eszedbe jutott ez a lehetőség. NEM MEGOLDÁS!

Amúgy én kerekesszékes vagyok, mégsem nyírtam ki magam, pedig elhiheted, hogy marhára nem jó móka, mikor mások törölgetik a fenekedet....

2014. febr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Ezt senki ne értse félre: miért gondolod úgy, hoaki hajléktalan vagy kerekesszékes vagy bármi ehhez hasonló, az
2014. febr. 4. 08:48
 9/48 A kérdező kommentje:
Na mégegyszer... Szóval miért gondolod úgy, hogy aki kerekesszékes, hajléktalan vagy bármi ehhez hasonló, az akkor cselekszik ésszerűen, ha szenved? Mit nyer vele, ha nem adja fel?
2014. febr. 4. 08:52
 10/48 A kérdező kommentje:
Egyébként vesztettem már el szülőt, tudom milyen érzés azoknak, akikkel az öngyilkos kitol, de bármennyire is rossz, az ember nem rokkan bele, az élete megy tovább, a jelleme formálódik, stb. Tulajdonképpen pozitívan jellemformáló hatása van, bármennyire is nehéz ezt elfogadni (természetesen ettől még nem lesz egy jó dolog). És senki sem él örökké, előbb-utóbb mindenki meghal, a szerettek pedig gyászolnak. Ez az élet rendje. Én sajnálom azokat, akiknek a gyász fájdalmat okoz, de egyszerűen nem tudom elfogadni ezt érvnek. A másik, hogy nekem három barátom is bejelentette már, hogy öngyi lesz. Persze haragudtam rájuk, veszekedtem velük, győzködtem őket, de az az igazság, hogy közben tudtam, hogy borzasztó önző vagyok, mert tudom, hogy nekik az lenne a jó, ha megennék. Ehelyett még most is élnek, ami nekem jó.
2014. febr. 4. 09:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!