Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Emiatt van bűntudatom: Egy...

Emiatt van bűntudatom: Egy kisfiú 5 nappal ezelőtt elhunyt a suliban. Én meg 5 napra rá önkielégítést végeztem és ezért van bűntudatom. Nem tudom mitől lehet. Attól, mer azt mondom magamnak, hogy én csak erre tudtam gondolni. Szerintetek van okom rá?

Figyelt kérdés
Vegyétek komolyan kérlek.

#bűntudat #okom van rá?
2014. febr. 10. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom, hogy biztos, hogy nem te voltál az egyetlen, aki ilyen műveletet folytatott.

Ha a gondolataid a kisfiú körül keringtek, akkor az már beteges pszichiátriai eset, de gondolom, REMÉLEM itt nem erről van szó.


Sajnos az élet ilyen, születnek, halnak emberek, ki tudja mikor. Lehet, hogy holnap te fogsz, és egy osztálytársad öt nap múlva ugyan úgy... Azt akarom mondani, hogy felesleges gyötörnöd magad e miatt.


Lemerem fogadni, hogy az eset utáni 24 órában anyagcserét is végeztél, ami szintén nem a legszebb dolog, de egy alapvető emberi szükséglet, és nem a történtekhez volt köze.

2014. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Ne legyen bűntudatod. Gondolom a következő áll háttérben: a halál szorongást váltott ki benned, halálfélelmet. Az onánia gyakran ettől van. Gyakran látják pszichiáterek szorongó betegeken. Ez feszültségoldás - legalább is átmenetileg. Azért ne szokj rá, ha nem muszáj, ne tedd. Mert a partner nem úgy működik, és aki túl sokat vigasztalja/dajkálja magát - csalódik, amikor valódi kapcsolatban máshogy mennek a dolgok. Így el is vesztheti annak valódi szépségét.
2014. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 10. 20:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Emiatt nem kell hogy bűntudatod legyen.

A fiatal elme sokszor még eléggé zavaros, nem találja a a helyes irányt, ezért érzel most így. Biztosa na maszturbálás felől is kétségeid vannak, hogy mennyir bűnös, stb. ez velem is megtörtén. Istenem, mennyi hülye gondolat repkedett a fejemben...

Valakinél jobban így van, valakinél kevésbé. Idővel változik ez. Majd letisztulnak a dolgok, és "erősebb lábakon" áll majd az elméd.

Nem tettél semmi rosszat. Sőt, most éppen sajnálod. Van, akit ennyire se érdekelt, sőt, csak egy érdekes téma volt számára, és kész... Ez is azt mutatja, hogy azért nem vagy olyan rossz gyerek.

Annyira közel nem állt hozzád nyilván. Előfordulhat, hogy egy közelebbi személy elvesztése után is megtörténik ez, de akkor sem kell rosszul érezned miatta magad.

Emészteni meg főleg nem. Ez azt is mutathatja,hogy érzékeny vagy. Később ebből az érzékenyséből lehet problémád. De lehet hogy nálad nem így van.

2014. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!