Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak? Nehéz az...

Mit csináljak? Nehéz az egyetem, szüleimtől meg csak azt hallom mekkora sz. R vagyok és nem tanulok rendesen.

Figyelt kérdés

Kiskorom óta megy hogy sose vagyok elég jó nekik. Oké nem is voltam mindig kitűnő, de olyanok voltak hogy pl. egy versenyen országos 4. lettem, nem örültek neki, miért nem első helyezést értem el... Ilyesmik.

Most kezdem a második félévemet egyetemen, elég nehéz szak, előre mondtam nekik hogy nagyon nehéz, és nagyon kevesen végzik el az ajánlott idő alatt. Már első félévben csúsztam egy tárggyal, amire második félévben nem épül semmi, így "következmény nélkül" ismételhetem meg.

Ma cseszett le emiatt, hogy hogy mertem bukni azt a tárgyat.

Tudja jól hogy jártam nagyon sokat korrepetálásra, és azt is tudja hogy a csoportom 80%-át meghúzták már a zh-kon. Érdekes módon a többi csoportban többen mentek át. Barátom másik csoportba jár, vele beszéltem így kiderült hogy igazából nekünk sokkal nehezebb feladatlapot ad a gyakorlatvezető mint pl. nekik, miközben SEMMIT nem magyaráz.

Anya ezt tudja, mégis engem szid le...

Másik: tegnapelőtt meg tegnap összesen 3 órám volt, azokon nagyon kevés új dolgot vettünk még, mert ez az első hét. Tegnap este barátommal elmentünk moziba, ezt is hozzám vágta tegnap hogy inkább tanultam volna, hiába magyaráztam neki hogy nem volt mit.


Mit csináljak vele? Mondhatok neki akármit, mintha a falhoz beszélnék, vagy az a válasz hogy miért nem tanultam jobban, vagy az hogy ne feleseljek, semmi mást nem tudok elérni.


19/L


2014. febr. 12. 21:02
 1/10 anonim válasza:

Ha már kiskorod óta ilyenek, akkor nem fognak változni :\

örüljenek, hogy csak 1 tárggyal csúsztál :D

milyen szakon vagy egyébként?

2014. febr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ELTE programtervező informatikus
2014. febr. 12. 21:09
 3/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk alapból alig engedték hogy ide jöjjek, azóta pikkelnek rám hogy kitaláltam hogy informatikát akarok tanulni, azóta mindenbe belekötnek.
2014. febr. 12. 21:10
 4/10 anonim válasza:

ba.szki :o az nagyon kemény, én gazdinfos vok és 3 tárgy nem sikerült :\


örülniük kéne, hogy csak egy tárggyal csúsztál, főleg proginfon :D

2014. febr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A szüleidnek van diplomájuk? Ha igen, mit végeztek?
2014. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Érettségijük van, de egész magas beosztásban dolgoznak ettől függetlenül.
2014. febr. 12. 21:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát így meg aztán főleg undorító emberileg, hogy ezzel kapcsolatban is így szidnak... Az én szüleim soha nem jártak egyetemre, nem szégyellem, nagyon okos emberek egyébként, de emiatt nagyon felnéznek rám, és soha nem szidnak, mert tudják, hogy ez nagyon nehéz. Én pszichológiát tanulok, én is buktam egy tárgyból, de csak támogattak, hogy nincs semmi gond, majd sikerül legközelebb.


Nálatok a probléma mindig is jelen volt, úgyhogy már ne várj csodát, sajnos nem fognak ennyi év után máshogy hozzád állni. Testvéred van? Tervezett gyerek voltál?

2014. febr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Milyen szinten van az oktatás, ha egy 19 éves egyetemista lány nem jön rá arra, hogy ez a témakör az anyukáknak van, itt beszélhetik meg egymással a gyerekvállalást, ezért is "gyermekvállalás, nevelés" a címe. Ezt a "családi kapcsolatokba" kellett volna írnod. Aztán meg "kamaszok"? Fiatal, felnőtt nő vagy! Végül pedig igaza van: ha csúsztál egy tárggyal, akkor olyan nincs, hogy nincs mit tanulnod, főleg így, hogy azzal mentegetőzöl, hogy nektek mindig nehezebb feladatokat adnak: akkor készülj fel jobban. Neked most ez a munkád, a tanulás, a szüleid nem azért dolgozzák ki a lelküket, hogy te mozizzál és pasizz, miközben bukdácsolsz az egyetemen, hanem hogy megalapozd a jövődet, szóval nehogy még te legyél megsértődve, ha számon kérik rajtad, hogy miért nem tudsz eredményeket felmutatni... Biztos vagyok benne, hogy ha kiraknák a szűrödet, vagy legalábbis nem fizetnék a tandíjadat és magadat kellene eltartanod munkából, akkor eszed nélkül tanulnál, így meg, hogy az ő vállukon van minden teher, így nagyon könnyen ellébecolnál akár 6 évig is a suliddal.
2014. febr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nincs tesóm és akartak gyereket.

"ha csúsztál egy tárggyal, akkor olyan nincs, hogy nincs mit tanulnod" Honnan tudjam hogy a mostani gyakorlatvezetőm majd mit kér számon? Amint megtudom elkezdek készülni. De az első óra előtt nem igazán fogom tudni megmondani.

2014. febr. 12. 21:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Már felnőtt vagy, nem kell ennyire részletesen beavatnod őket abba hogy most ez meg az a tárgy hogy sikerül, ahogy gondolom ők sem osztanak meg minden apró részletet a munkájukról.


Én is ősszel kezdtem az egyetemet, a szüleim nem tudják hogy milyen óráim vannak(mondjuk én 250 km-el arrébb költöztem a suli miatt), elég nekik ha tudják hogy minden rendben halad és én is jól vagyok :)

2014. febr. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!