Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kell helyes döntést...

Hogyan kell helyes döntést hozni szívügyekben?

Figyelt kérdés
Például , ha van valakid, akiről tudod, hogy tökéletes, csak nem vagy belé szerelmes. És van egy másik, aki meg nem biztos, foglalt, de vonz, és izgat?
2009. dec. 8. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

tudom nem szabad, de visszakérdezek:

melyik szerepet vegyem fel, a jó barát/nő-ét vagy az anyuka szerepét (aki inkább a lánya/fia jövőjét nézi)?


igaz barát: tedd azt amit a szíved diktál, hiszen így lehetsz boldog

anyu szövege (maradi fajta): a tökéletest válaszd még ha nem is vagy belé szerelmes, lehet hogy még később meg is szereted, de így egy biztos életed lehet


(amúgy mindig az elérhetetlen kell az embereknek: "foglalt, vonz és izgat") :D

2009. dec. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Én szeretem őt! Szeretem a barátomat. Őszinte, igaz szeretettel, csak...ez nem szerelem...ez a baj.

És ha bevetem magam, a másik nem elérhetetlen:) Csak nem tudom, hogy mit tegyek. Mert ha most elhagyom a mostanit nevezzük P.nek a másikért, nevezzük B.nek, lehet, hogy Bvel nem is lesz jó, én meg eldobtam a biztonságot, a szerelmet valaki más részéről....mert P. imád engem....

2009. dec. 8. 20:53
 3/9 anonim ***** válasza:

annyira nem vagyok tisztában a konkrét helyzeteddel, hogy megmondjam, hogy kit válassz (hogyan dönts), de azt megmondhatom, hogy ez egy tipikus helyzet:

2 választási lehetőség: egyik ezért éri meg, a másik azért;

de mivel nem látsz előre ezért elbizonytalanodsz, hogy megéri-e a biztosat "lecserélni" a "preferáltabbra", akivel nagyobb kockázatot vállalsz


de szerintem válaszd azt akivel boldog lennél


mert ha nem és maradsz annál akibe nem vagy szerelmes, akkor "egész életeden át" azon fog filózni, hogy vajon nem érte-e volna meg, a másikkal menni


de ha meg most ott hagyod azt aki szeret és a másikkal sem jön össze a dolog, akkor az dupla pofára esés (két szék között..)


vagyis biztonság kereső típus vagy, vagy inkább szeretsz kockáztatni??

2009. dec. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia! Az a kérdés, hogy melyik boldogság meddig tart. Mert a mostani mindig mindenben a kedvembe tesz, tényleg imád, a másikért meg küzdeni kellene. És arra már rájöttem, hogy nekem a küzdés kell. Lehet boldog leszek tőle pár hónapig, de mi lesz aztán? Visszasírom majd az előzőt, aki addigra már talán talál mást. Félek, de csak ez az egy életem van, és itt magamra kellene gondolnom, nem? Bár mindkét esetben magamra gondolok....jaj, nem tudom, tényleg nem tudom...:S 19 éves vagyok amúgy, szóval még nem akarok leköteleződni. És nekem sincs meg a barátomnak sincs olyan hú de sok tapasztalatunk attól is félek, hogy később ez okoz majd problémákat. Hogy kimarad a csajozós korszaka, és ha teszem azt, hozzámegyek, majd 35-40 évesen tör ki rajta. És mi van ha én már akkor nem leszek olyan szép, hogy simán tovább tudjam élni az életem? Vagy ezek a gondolatok nagyon önzőek?:S
2009. dec. 8. 22:36
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Amelyiknek több pénze van, esetleg nagyobb hozománya azt kell választani! :D
2009. dec. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A helyedben elmondanám P-nek az ügyet, előrebocsátva, hogy jogosan fortyan majd fel, és megvárod mindig, hogy folytathasd... Aztán tényleg. És nyilván megegyezhettek egy olyan játékban, hogy nulláról kezditek, de két kezelhetetlen bolondként :) A rögeszméket is kidolgozhatjátok előre. Szerepjáték, igen. De "teljes életnagyságú". Csak ötlet persze, de talán hasznodra lesz legalább részben :)
2009. dec. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan: Csendesedj el, hogy meghallhasd, amit a szíved mond neked!


Amik most túl zajosak: a félelmeid, a rágódásod, az agyalásaid azon, mi lesz később? Ezeket rakd félre, vonulj egy olyan helyre, mondjuk a természetbe, ahol nem zavar senki, és próbáld meghallani a belső hangodat! Az megmondja.

2009. dec. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát csak hallgass a szívedre és cselekedj úgy h később se bánd meg! :)
2009. dec. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a biztatást! Bár olyan egyszerű lenne mindez, mint ahogy így leírva tűnik...
2009. dec. 9. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!