Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Segítene-e, vagy csak rosszabb...

Segítene-e, vagy csak rosszabbul lennék attól, ha magántanulónak mennék? (depresszió)

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok jól mostanában lelkileg. Végzős vagyok, most fogok érettségizni, de nagyon fontolgatom hogy erre a maradék 3 hónapra magántanulónak megyek. Nincsenek barátaim, ha elmennék, még ennyi embert sem látnék. Be lennék zárva a lakásba. De mégis, nagyjából heti kétszer nem megyek be, nem is tudom már igazolni. Folyton aludnék, motiválatlan vagyok, nem tudok mit kezdeni magammal, szomorú vagyok és folyamatosan agyalok, így nagyon sokszor nem vagyok képes felkelni reggel és csak simán alszom tovább.

Milyen hatással lenne rám a magántanulóság? Még jobban lesüllyednék, vagy van rá esély, hogy összeszedném magam ha felépítenék magamnak egy napirendet, itthon készülnék az érettségire, stb.?


2014. febr. 13. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Már van egy kész felépített napirended (órarend), ahhoz sem tudod tartani magad, nemhogy a magadéhoz, ahol még annyi kontroll se lenne.
2014. febr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ahhoz, hogy kialakíts magadnak egy napirendet és azt be is tartsd, rengeteg önfegyelem kell. Én nem javasolnám, hogy magántanuló légy. Tényleg nem tudod már azt a három hónapot kihúzni valahogy? Kávézni próbáltál? Tudom, nem egészséges, de rám például hangulatjavító hatása van.
2014. febr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon senkit nem érdekel, hogy ott vagyok-e az iskolában, senki nem kontrollál (nem is akar), és már nem élek a szüleimmel sem, úgyhogy etéren teljesen mindegy (1. válaszolónak). A kávé meg sajnos nem hiszem hogy boldoggá tenne, de azért aranyos vagy :)
2014. febr. 13. 20:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet a tanáraid nem fognak vissza, de sajnos ha eléred az összvissz 250 órát, akkor abból bizony nem lesz érettségi.
2014. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudok róla, köszi.
2014. febr. 13. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!