Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Titeket mennyire zavar az...

Titeket mennyire zavar az írástudatlanság?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert engem felettébb taszít, hogyha valaki ezeket az internetes mémeket használja, gondolom nem kell példálóznom...Még nem is beszéltem valakivel, de ha már a neten így nyílvánul meg, nem is fog sor kerülni az élő beszélgetésre...Ti hogy vagytok vele? Kultúrálatlanság, vagy szleng?
2014. febr. 15. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:

A mémek linkelése szerintem semmilyen szinten nem egyeztethető össze az általad említett írástudatlansággal. Ha eszembe jut egy témába vágó poénos mém, akkor én is szoktam linkelni. Nyilván nem orrba szájba...


[link]

2014. febr. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyszerű a dolog: Minden helyzetben megvan, hogy illik beszélni, például egy hivatalos levelet sem fogsz úgy megfogalmazni, ahogy haveroddal beszélnél például.

Ugyanez igaz az internetre is, itt ez a helyzet, sok helyen a rövidítések jók, mert nem kell egy teljes szót begépelni, és például chaten is sokkal jobb mikor nem azt kell várni, hogy mikor ír vissza a másik fél, hanem ha rövidítve is de hamarabb válaszol. Részemről semmi bajom nincs vele ha valaki rövidít.

2014. febr. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1: Igen, igazad lehet, nem ezekre a mémekre gondoltam, rossz volt a szóhasználat.

Szepjooo reggelt mindenkinkinenk aki alszik az meg aludjon tovabbb

Engem az ilyen kiírások taszítanak, és Facebookon kb. minden második ilyen.

2014. márc. 11. 15:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha valakinek úgy tetszik csinálja felesleges vele foglalkozni, lányok körében gyakori az összes " v " cserélése " w "-re, ez si vicces tud lenni, de ez van, majd kinövik.
2014. márc. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!