Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a jobb, ha a szívünkre...

Mi a jobb, ha a szívünkre hallgatunk, vagy ha az eszünkre?

Figyelt kérdés

Kötelességtudat vs 'carpe diem'?

Hogy teljesebb az élet?

Kérek mindenkit, hogy írja le hogy magát melyikbe sorolná! :)

Mindennapi életre gondolok a kérdésben, nem a hétvégi szórakozásra. Inkább az élethez való hozzáállás.:)



2014. febr. 19. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy ki milyen helyzetben mi alapján dönt, az határozza meg, hogy milyen típus. Van egy oldal, ahol teszt segítségével mindenki megtudja magáról, hogy a 16 lélektani típus közül melyikbe tartozik:


[link]


Én pl. INFJ vagyok, és nálam az érzelmek a meghatározóak, és általában a szívemre hallgatok, noha nagyon logikusan tudok gondolkodni, és tudom, hogy sokszor jobb volna az eszemre hallgatni, mégis jobban érzem magam, ha inkább érzelmi alapon döntök.

2014. febr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az a jobb, ha a kettő együtt jár.

Agyatlanul menni az érzelmek után... pfff... hát ez jellemző a mai emberekre.

A hideg intellektus érzelmek nélkül meg pszichopatát csinál az emberből.

Szóval kizárólag a kettő egyensúlya a megfelelő, amennyiben az életcélja az embernek önmagán túl mutató.

2014. febr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szívem már sokszor becsapott és átbszott, sok kellemetlenséget okozott. Eszem még soha, sőt, megmentett volna a kellemetlen szitukból! Így én sz eszemet követem.
2014. febr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hangokra. A hangok mindent megmondanak.
2014. márc. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És ha hazudnak?
2014. márc. 1. 20:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hazudhatnak, mert mindkettő őszinte. Csak úgy hazudhatnának, ha tudnák, mi az igazság, de mást mondanának, de ez miért tennék, hisz te vagy a gazdájuk. Legfeljebb rosszul látják a dolgot, de ez természetükből adódóan nem az ő hibájuk. Ha egyikben sem bízol igazán, akkor hallgass a megérzésedre.
2014. márc. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!