Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan érthetném meg, hogy a...

Hogyan érthetném meg, hogy a beteges tanulási kényszer nem vezet semmire?

Figyelt kérdés
2014. febr. 26. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézd a jó oldalát, legalább jó jegyeket kapsz.
2014. febr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az mire jó? Jó, jó ösztöndíjat kapok.

De emberileg???

2014. febr. 26. 22:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, a tanulási kényszert másra is felhasználhatod. Rengeteg szakkönyv van, akár online is, ha kiolvasol párat az általad érdekelt témában, talán már tanárnak is elmehetsz.
2014. febr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bárcsak én is úgy érezném, hogy szükségem van rá.. Nem szoktam tanulni, pedig nem vagyok hülye. Semmi tanulással vagyok 4-es átlagú.

Az agysejtek közötti kapcsolatokat építi ki, így okosodsz, intelligenciád nő, értelmesebb leszel, szociálisabb, és már az is elég nagy dolog, hogy tudod magadról, hogy nem vagy hülye. Bajod biztos nem lesz belőle.

2014. febr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem rossz dolog az, ha sok mindent szeretnél megtanulni. De ha tényleg túlment a tanulás a normális határon, akkor valószínűleg az élet más területein is megfelelési kényszeres vagy. Ezen kéne dolgoznod, ha kell menjél el pszichológushoz is. Az igazi problémát oldd meg, mert ez a tanulásos dolog csak egy következmény.
2014. febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hááát....

Nem teljesen....

Erről lenne szó:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__5..


Egyébként honnan lehet tudni, mikor megyünk át egy bizonyos határon?

Én onnan gondolom magamat, hogy sokkal több tantárgy érdekel, mint mást. Míg más nyafog, hogy jaj, óra jön, nem akarja meg jaj tanulni kell, én még örülök is a plusz kihívásnak és az új ismereteknek. Van tárgy - nyilván a tárgyak fele ilyen csak kb - , melynél alig várom, hogy otthon ismét elővegyem és átnézzem, megértsem.


De vannak hobbijaim mellette.

2014. febr. 28. 16:54
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 vagyok


Ennyiből nekem nem tűnik olyan vészesnek a helyzet. Néha mintha Te se tudnád eldönteni, hogy ez a szint még normális-e vagy már nem. Én olyasmit tartok betegesnek, amikor valaki mondjuk napokkal egy vizsga előtt már gyomorgörccsel ébred reggel, annyira kényszeresen akarja, hogy jó legyen, vagy pl. egy rosszul sikerült vizsga után még napokig rágódik rajta vagy a tanuláson kívül gyakorlatilag nincs is élete. Láttam már néhány ilyet, de Te nem ilyennek tűnsz. Nem tudom, nálad az okozhatja-e, hogy nem egy karriergyanús pályát választottál, és - gondolom - nem lesz könnyű a végzettségeddel elhelyezkedni, és legalább azzal akarod növelni az esélyeidet, hogy a legjobbak között leszel a szakterületeden. De ha nincs is igazam, ártani biztos nem fog, ha mindent rendesen megtanulsz, szóval szerintem egyáltalán nem kell aggódnod.

(Plusz még azt is írtad valahol, hogy sok tantárgy érdekel, akkor a "kényszer" már kapásból nem teljesen igaz.)

2014. márc. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!