Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változtassak ezen?

Hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Megpróbálom a lehető legrövidebben vázolni. Egy álomvilágban élek. A jövőben jár az agyam folyton. A fő oka az, hogy elégedett vagyok magammal, sőt, néha talán túlságosan is (de ugyanakkor őszinte és kritikus is, szóval nem szálltam el magamtól). Sokmindent szeretnék elérni, sok vágyam és álmom van, és úgy érzem kész vagyok, és hogy van bennem erő és energia, hogy véghez vigyem őket, de egyszerűen nincs rá alkalom. Egyszerűen a sors/az élet úgy hozza hogy nincsenek szituációk. Ezért bízva abban, hogy a pozitív hozzáállás segít majd, elképzelem, átérzem a dolgokat, amiket szeretnék, de nincs helyzet. Nincs történés. Nem cselekszem. Csak vagyok, és nem csinálok semmit, miközben a fejemben a saját filmem főszereplője vagyok. Olyan, mintha nem tudnám kamatoztatni az önbizalmam. Van, aki legszívesebben elbújna egy sarokba, és vonzza magához az eseményeket, ahol tudna változtatni magán, de mégesetlenebb, mint amilyen. Én meg szeretem az életem, magam, az embereket, a környezetem, és ott van bennem a tetterő és mindig úgy hozza a sors, hogy elfojtódik. Például sorozatosan úgy adódnak a találkozók a barátaimmal, hogy szörnyen várom, hogy találkozzunk, és az előző találka alkalmával nem vesztünk össze, tehát ők is akarnak találkozni, tök boldog vagyok, de aztán az utolsó pillanatban lemondják, önhibájukon kívül. Vagy az hogy magabiztos vagyok, és pl meg is néznek az utcán, az ismerőseim nem értik miért nincs barátom, és tényleg nem történik semmi, pedig 0-24 arról álmodozok, hogy végre szerelmes legyek. Mert volt már ez-az, de komoly sosem. És most nagyon csalódott vagyok, nem értem milyennek kéne lennem. Mert folyton alakítgatom, tökéletesítgetem magam, a hozzállásom, a jobb felé, az "arany jövő" felé akarok haladni, de azon kapom magam, hogy egy álomvilágban élek és nem csinálok tulajdonképpen semmit.. Ez nem azt jelenti hogy itthon ülök és nem csinálok semmit, mert csomó helyre megyek, de úgy érzem, hogy túl kevés a lehetőség és a történés az életemben.

16L


2014. márc. 16. 00:12
 1/3 A kérdező kommentje:
huu elolvastam Vörösmarty-A merengőhöz című versét és sokat segített:) na jó, jól esett kiírni magamból a problémát, de rájöttem mit kell tennem. de azért, írhattok!:)
2014. márc. 16. 00:29
 2/3 anonim ***** válasza:
És mire jutottál, ha szabad tudni?
2014. márc. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is elolvastam a verset. Le akarsz szállni a realitásba? Lejjebb vinni a mércét? Abba akarod hagyni az álmodozást? Hát nem tudom.. Abba lehet azt hagyni? Biztosan, végül is meglehet tiltani magunknak, vagyis lehetséges a dolog, de mégis. Nehéz ügy ez, én is hasonló helyzetben vagyok. Igazából talán még végletesebben. Na mindensetre sok sikert az élethez :)
2014. márc. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!