Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a celod? Mi az eletcelod?...

Mi a celod? Mi az eletcelod? Hol tartotok most? Gondolok itt rovid-, ill. hosszutavon. Kort/nemet is irjatok kerlek.

Figyelt kérdés

2014. márc. 18. 23:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés. De mielőtt válaszolnék, érdekelne, hogy miért érdekel mások életcélja. 50/F :)
2014. márc. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mert kivancsi vagyok kit mi tenne boldogga, es milyen kozel van a celjaihoz x idosen.


Vagy, hogy egyaltalan a kozeleben van-e, vagy az elet mas palyara kenyszeritette.

2014. márc. 19. 14:10
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát mivel lakást már kaptam anyámtól, így igazából már csak ízlés szerint be kéne rendeznem és persze legyen egy jó de azért nyugtot állásom miután 2 év múlva végzek a fősulin.


Továbbá tudjam minden nap kialudni magam. De a húgom felajánlotta h hozzá is kimehetek Hollandiába a diploma után, így lehet inkább ki mek. De jobb a több opció :)

A fizetésemből meg valamennyit beteszek önkéntes számlára nyugdíj alapnak. Nem akarok öreg koromra nyomorogni.


Ami meg a többi elkölthetöt illeti azt leginkább szórakoztató elektronikára költeném pl egy 140 cm-s tv-t mindenképp veszek magamnak. Az nekem kell.


Ami a családot illeti hát asszony lehet lesz de a gyerek az nálam nem játszik. Nem vagyunk egyformák és én jól megvagyok nélküle, meg nekem közömbösek is.

Kb ennyi.


25 F

2014. márc. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A boldogság nem életcél, aki azt tűzi ki maga elé, az bizony nagyon melléfogott. Ugyanis ez így nem érhető el.

Az a fontos, hogy olyan életcéljaink legyenek, amelyek nem tárgyakra, anyagi dolgokra irányulnak. Ez nagyon fontos. Legyen az egy másik ember, emberek csoportja, állatok, természet, amelyet szeretünk, óvunk, segítünk, támogatunk. Azaz önmagunkon túl kell nyúlnia az életcélunknak. (Kár, hogy majdnem ötven év kellett ahhoz, hogy teljesen világos legyen ez előttem.) Ha ez sikerül, akkor boldogok leszünk, fejlődünk, egyre többek leszünk. Pedig nem is ez volt a célunk. A bodogság kizárólag másokon keresztül érhető el, de nem elvevéssel, hanem adással.

Nos akkor az életcéljaim (ugyanis ajánlott, hogy minél több legyen, mert akinek csak egy van, és valamiért az nem jön össze, akkor bizony pszichésen nagyon kikészülhet az ember):

Boldoggá tenni mindazokat, akiket szeretek. (Igyekszem, és szerencsére vannak akiket szerethetek.) Azaz ez folyamatban van.

Segíteni másoknak, akár ezen az oldalon, akár az életben. Ezen még dolgoznom kell.

Megvilágosodni minden lény javára. (Messze még a hajnal... :D )

Vidékre költözni szeretteimmel és Vegán Organikus Ligetkertészetet létrehozni, és abban dolgozni. Ez még nincs sehol.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. :) 50/F

2014. márc. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mivel nem hiszek a "karmában", úgy gondolom, hogy célokat csak a saját hozzáállásban lehet tűzni. Azaz fontosnak tartom, hogy legyen állásom, társam, de tudomásul veszem, ha nem találok elképzeléseimnek megfelelőt, és az adott helyzetben keresem a pozitívumot. Ez azt is jelenti, hogy nem tervezek évekre előre, arra törekszem, hogy a mindennapokban jól érezzem magam. Sok dolgot, ami másoknak életcél (diploma, nyelvvizsgák), megvalósítottam, talán túl korán is, így későbbre tolódott, hogy a saját vágyaimmal foglalkozzam. Az önismeret is mondható életcélnak, bár nem tudatosan művelem. Most ott tartok, hogy jóban vagyok magammal, átlagos állásom és egy kis lakásom van, egy viszonylag jó kapcsolatom és néhány barátom.

33F

2014. márc. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nevessen csak mindenki, én ebben hiszek és ezért élek.Szóval szeretnék egy nemzetközileg híres metál bandát összehozni.4-5 éves korom óta rajongok ezért a zenéért és kultúráért csak akkoriban mint a legtöbb embernek fogalma sem volt mi szeretne lenni, nem is nagyon gondolkoztam el ilyen dolgokon, 10-12 évesen úgy voltam vele, hogy lesz ami lesz lényeg, hogy legyen pénzem.Ma már persze másképp látom, inkább leszek csóró és boldog zenész mint valami olyan munkát végezzek amitől úgy végzem mint a legtöbb megkeseredett öregember.13 éves korom óta eltökéltek gitározok, soha, egyszer sem gondoltam arra még csak meg sem fordult a fejemben, hogy valami mást szeretnék csinálni a hátralévő életemben,nagyon sokat gyakoroltam néha 6-8 órákat naponta.Rengeteg életrajzi könyvet olvastam, hogy ők hogyan csinálták ,pl mint egy Metallica,és úgy érzem nekem is sikerülhet, minden eszközöm megvan hozzá ami nekik meg volt.Az egyetlen hátrány, nos, élek ahol élek.Külföldre gondoltam valahova ki menni,Amerika lenne a legjobb hely erre de most túl sok a dolgom, hogy ilyeneken gondolkodjak.Van még erre 3-4 évem.

Jelenleg ott tartok, hogy keresem a megfelelő zenekart itthon tapasztalatszerzés céljából.Aztán meglátjuk, hogy alakul.Van egy konkrét tervem amit még nem bontottam részletekre.Sok minden változhat, ki tudja, az évek során mi van ha a Roadrunner letelepedik mondjuk Magyarországon is és nekem sehova se kell mennem?

Dióhélyban ennyi,bárkinek sikerülhet ez akinek van elég riff a tarsolyában egy nagy adag kitartással karöltve.

17f

2014. márc. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nincsen semmilyen magasztos küldetéstudatom, csak szeretnék ember módjára létezni.


Szeretnék olyan munkát végezi amit élvezek is és amiből kényelmesen meg lehet élni. Nem akarok a víz és a fűtésszámla közt dönteni, és órákon át keresni a piac legolcsóbb krumpliját.


Szeretnék városban élni, autó nélkül megoldani a napi életet. Szeretnék egy kis lakást, ahol nem cseszegetnek, nincs nagyon hideg/meleg, tudok éjjel aludni és jó a közlekedés. Nem kell a nevemen lennie, elég ha ki tudom fizetni a bérletit. Oké, egy szoba is elég, nem vagyok válogatós.


Szeretnék 2-3 tartalmas, élő és mély emberi kapcsolatot. Na jó, az ember már eggyel is szerencsés legyen az barát/szerető/testvér/gyerek/házastárs vagy mittudomén.


24/L

2014. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez a kérdés már régen volt kiírva, és inkább a kicsit tapasztaltabb emberek válaszát várják, de azárt én is mondok valamit.

Szeretnék boldog lenni. És nem csak úgy legyek boldog és kész, hanem olyan dolgokat csinálni, olyan emberekkel lenni, amitől boldog leszek.

Majd valamilyen kommunikációval kapcsolatos dologgal szeretnék foglalkozni, és semmiképpen sem irodai munkát. Inkább a filmiparban valamit. A rendezés érdekel, foglalkozok vele, de csak hobbi. Inkább forgatókönyveket(az ötletet is) akarok írni(vígjátékokat), és ott lenni a filmek rendezésénél is, alakítani, hogy nagy sikereket érhessek el a filmemmmel.

De a foglalkozás még változhat, csak valami hasonló jellegű, ami nem unalmas egész nap egyhelyben ülős, kapcsolódik a médiához.

Ki akarok majd költözni Amerikába, nem igazán jön be Magyarország, és nincs is túl sok lehetőség.

Addig meg csak élvezni az életet, és megragadni a lehetőségeket.

14/L

2014. ápr. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Még lemaradt, hogy segíteni az embereknek.

Itt értem pl. az ezen oldalon való értelmes válaszolgatást is.

De hosszútávon, az önbizalomhiányos tiniknek. Főleg az anorexia, bulémia, kissebbségi komplexus...

2014. ápr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

valahol azt hallottam, hogy az ember sikeréhez 4 ponton kell figyelnie

1. saját szféra (egészség, fiziológiai szükségletek, megélhetés, lakhatás, stb)

2. szűk családi kapcsolatok harmóniája (szülők, rokonok, társ, pár, gyerek, legközelebbi barátok)

3. közösségi szerepvállalás tartozni valakikhez csoportok, munkahely, sport, egyéb közösségek

4. társadalmi szint, pici építőeleme vagy e (mert emberek millióinak tevékenységének együttesével születnek a nagy dolgok, pl a föld környezetvédelme, ezzel fenntartva a biológiai egyensúlyt, vagy unio, több állam szövetsége egy összetartást valósít meg, stb)


állítólag mind a 4-re be kell fektetni, mert hol ez csúszik le, hol az, szóval mint valami harmonika


én mindegyik szinten alul állok

2014. ápr. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!