Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a sötétségtől való félelmet tizenéves korban?

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan mire gondolsz? Milyen félelmekről van tulajdonképpen szó? Lelki sötétségre gondolsz, vagy fizikai sötétségre?
2009. dec. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ne nézz horrolfilmet, és ne kezdj el gondolkozni hogy ott van valami amikor nincs is ott.
2009. dec. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

régen én is féltem a sötétben, de már megoldodott. (régen amikor kicsi voltam láttam a szörnyecskéket, és azt hittem hogy a szobámba vannak, illetve láttam egy horror filmet, és abból is a zöld szörnyet a szobámba képzeltem. xD).

Menny be a szobádba, lámpa le, csukd be a szemed. És gondolj arra hogy a sötétben nincs senki, és semmi ami bánthatna. Illetve van még egy másik modszer, ha valamitöl megijedek, vagy izgulok, akkor használom. Igaz eléggé vicces.

Szóval, ha valamitöl félek, izgulok, akkor "magamban orditom" ezeket:

-This is Sparta

-I am spartan xD

nekem beválik. nézd meg a 300 cimű filmet :D

2009. dec. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

21:19 Jó arc lehetsz! :D


Én is félek a sötéttől. Túl erőteljes a fantáziám, ez a hétköznapokban segít, de néha önmagam ellen fordul. Pedig már 18 vagyok...

2009. dec. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Meny le a pinécébe egy zseblámpával, kapcsold ki állitsd be a telfonod és várj 10 percet a sötétben.
2009. dec. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1.Ne nézz olyan filmet amitől félnél utána!

2.Nézd meg azt a filmet amit ajánlott az elöttem lévő.XD Én nem láttam, de mi van, ha jó film?XD

3.Jógázz!:D Sokat segíthet egy idő után kiegyensúlyozottabb lehetsz tőle. Most le lehet szólni, hogy hülyeség, de tényleg pozítivabb és nyugodtabb lehetsz tőle.:D Mivel elég uncsi lehet így megkérhetsz valakit, hogy csinálja veled.

Sok rossz dolog jut eszembe ahogy fekszek az ágyba, de valahogy sose érdekel, mert fáradt és nyügi vagyok, ilyenkor mindig valami szépre gondolok és elalszok.

2009. dec. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Sötétben tudniillik megváltoznak a dolgok, (...) - kiváltképp ha az ember egyedül van. Ilyenkor a képzeletet fogva tartó ketrecről lehullik a zár, és senki sem tudhatja, mi tör ki a rácsok közül." Stephen King.

Nekem ez az idézet segített.

2009. dec. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!