Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bántom magamat. Miért akarom,...

Bántom magamat. Miért akarom, hogy az emberek rólam beszéljenek?

Figyelt kérdés

(bocs ha rossz kategóriába írtam, de igazából nem tudtam, hogy hova kéne ezt)

Régen teljes mértékben elítéltem, ha valaki önmagát bántotta, ez még most is így van, de újabban rengeteg problémám van, ez is egy a sok közül, amivel nem igazán bírok el. Az első számú problémám, hogy gyilkosságokról fantáziálok, és néha csak úgy tudom levezetni a dühömet, ha teljes erőmből ütöm a falat. Eddig még nem bántottam sokszor magamat, de érzem, hogy ennek már súlya van. Azért bántom magamat, hogy figyeljenek rám. Pengével vagdostam az oldalamat, hosszában felvágtam az alkaromat, kék-zöld foltosra vertem magamat, a fejemet vertem a falba és a kezemről lefejtettem a legfelső bőrréteget. Hogy miért? Azért, mert jó érzés, hogy az emberek kérdezgetik, hogy mi történt. Nem tudom, hogy minek, de azt akarom, hogy rólam beszéljenek, hogy én legyek a téma, hogy azt kérdezgessék, hogy mit csináltam és hogy jól vagyok-e. Másokat akarok bántani, megverni, megkínozni, megölni, de mivel ez nem lehetséges, így saját magamat kezdtem el bántani. A hajamat téptem, mikor megint kezdtem az erőszakos fantáziálást, de nem segített, aztán annyira ütöttem a falat, hogy tiszta vér és seb lett az öklöm, iszonyatosan feldagadt, azt hittem, hogy el is törtem a kezemet, sokáig tartott mire nyomtalanul eltűntek róla a sebek, de még mindig pirosabb, mint a másik kezem. Ha valaki tud tanácsot adni, vagy segíteni, hogy miért vagyok ilyen, miért csinálom ezt, azt írjon.

15/lány


2014. márc. 22. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdekes. Érdekes, hogy elítéled, amit teszel. Nem tartod helyesnek, de mégis folytatod.


Volt az elmúlt időben néhány olyan barátom, akinek hasonló problémája volt, de nem értettem meg őket, bár azóta sokat változtam. Sokat gondolkoztam ezen. Nem tudom, hogy hogy alakul ki ez egyes emberekben. Nem is olyan kevésben.


Őszintén szólva nem hiszem, hogy tudok neked segíteni, mivel eddig senkin nem tudtam, de szeretnélek megérteni, és segíteni, ha tudok.


Ha van kedved beszélgetni, írj.

2014. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Valószínű azért mert a fejedben nincs minden rendben....orvoshoz kellene fordulnod aztán kezeltetni magad :)
2014. márc. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Hmm... Neked szerintem kellene egy pszhiológus (nem rossz szándékból írom ezt) csak így a leírtak alapján. Mondjuk a pszhiomókus se old meg mindent, szerintem ebben nem is tudna nagyon segíteni. Annyit mondok, ne bántsd magadat, mert később többszörösen kapja vissza ennek hatásait az ember. Én is átéltem már/átélem ezeket, próbálom elterelni a gondolataimat valami sokkal másabb felé. Mondjuk írjál valamit. Add ki magadból ezeket az érzelmeket az írással, az legyen vers, történet vagy akármi más. Sok szerencsét. És ne bántsd magad!
2014. ápr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
mit is mondhatnék? köszönöm a válaszokat és a bíztatásokat, talán lassan tényleg az lesz, hogy egy szakorvoshoz fordulok segítségért, mert egyesek szerint nem túl normális a gondolkodásom, és mint utólag kiderült valószínűleg többszörösen személyiségzavaros vagyok.
2014. ápr. 13. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!