Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a legjobb barátnőmet "magasabb rendűnek" tartom mint magamat? Hogy változtassak ezen?

Figyelt kérdés

A barátnőm 1 évvel fiatalabb,mint én,de mégis olyan erő teljesebb,tekintélyt parancsoló a kisugárzása,hogy én őt magam fölé helyezem.Én gyengébb jellem vagyok,bár beszólók ha vmi nem tetszik!!!

Ő viszont ugyan olyan félként tekint rám,mert többször mondta,hogy a barátok egyenlőek.Meg furcsálta is amikor ezt előhoztam neki.

Pont ez miatt, sok mindent megcsinálok neki.Sokszor kér meg erre-arra.Viszont én már nem kérek tőle semmit.Aztán vmelyik nap nála aludtam és mondtam,hogy olyan rosszul vagyok,az éhségtől, meg ilyenek,erre ő miért nem szólók neki csinált volna kaját,meg ha nem szólok nem tud segíteni.Én meg mondtam,hogy jól van szóltam volna.

Nem tudom miért alakult ez ki bennem,mert tényleg nem tekinti magát felsőbb rendűnek nálam,bár azzal ő is tisztában van,hogy erősebb jellem mint én.


Vmilyen szinten magamat ilyen behódoló típusnak érzem.Ezen szeretnék változtatni,csak nem tudom,hogyan legyek erősebb jellem.

Amúgy barátnőmet kb fél éve ismerem,alakulgatok mellette jó irányba,de vhogy nehezen megy nekem hogy belevalóbb legyek.Azt mondta eddigi barátnőiből pár hónap alatt olyan embereket csinált,hogy jobbak voltak mint ő maga.Nem érti én mért nem változok már amikor is nagyon sokat vagyunk együtt.


21/L


2014. márc. 17. 21:21
 1/8 A kérdező kommentje:
A megváltozást jó irányba mondja,mert eléggé félénk vagyok,nem vagyok nyitott. Ezen akar segíteni nekem.Ami nagyon jó,meg tökre örülök,csak vhogy nem megy :/
2014. márc. 17. 21:24
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A lélektani háttere az, hogy anyukádat többre tartod, mint magadat - azaz anyukád lekezelt, vagy megalázott, és mindig kevesebbre tart, mint önmagát. (Lányoknál a barátnőség alapja az anya-lánya kapcsolatban gyökerezik.)


"Azt mondta eddigi barátnőiből pár hónap alatt olyan embereket csinált,"


Ezt az ambert nagyon nagy ívben kerüld el! Senkiből sem lehet valakit csinálni, pláne nem pár hónap alatt! Még egy klasszikus pszichoterápia is években gondolkozik, ha személyiség-változásról van szó. Viszont egy igazi pszichopata igen gyorsan szét tudja verni az ember személyiségét. Mint amilyen a te barátnőd - ha igazat mondasz. Ha hazudsz, akkor mint te.

2014. márc. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt a mondatot úgy értem,hogy félénkebb lányokból,mint én is,belevalóbb lányokat hozott ki.Nyitottabbak lettek az emberek felé.Nem hagyták magukat,ha kellett vissza szóltak stb.
2014. márc. 17. 21:33
 4/8 A kérdező kommentje:
anyum alázott már meg mondjuk,de csak 1x-2x,de jó a kapcsolatom vele
2014. márc. 17. 21:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen emberek. Őszintén szólva nem igazán tudsz ezen változtatni, "mert neked így is megfelel".

Én is egy erősebb személyiség vagyok, általában hallgatnak rám az emberek és a társaságokban is egy központi szerepet szoktam játszani, pedig nem törekszem rá sosem, de mégis úgy sülnek el a dolgok, hogy ilyen helyzetbe kerülök. Szerencsére jó emberismerő is vagyok, így észre szoktam venni, ha valaki hozzád hasonlóan, kicsit szerényebb (vagy talán azt is mondhatnám, hogy szolgalelkűbb, bár ez nem hangzik valami jól, nem is szeretem ezt a kifejezést, viszont nagyon leíró úgy gondolom) és külön szoktam figyelni rájuk, külön megkérdezem őket, hogy mi a véleményük, mit gondolnak, mert tudom, hogy nem feltétlenül szólnának.

Azért igyekezz fejlődni, de ha már annyit elérsz, hogy nem hagyod szó nélkül, ha valami nem tetszik, akkor már elégedett lehetsz, de azért próbálkozz, hátha sikerül bátrabbá válni, de mondom még egyszer, nincs azzal semmi baj, hogy ilyen vagy :)

2014. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Barátnőm is eléggé központi személyiség a társaságokban.

Én szeretnék változni,mert ha nyíltabb lennék biztos könnyebb lenne az ismerkedés új emberekkel.Meg könnyebben lazább lennék társaságokban.Nem akarok teljesen a barátnőm lenni,csak legalább fele annyira belevalóbb lennék, már örülnék.


Köszönöm az eddigi válaszokat :)

2014. márc. 17. 21:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális.Egy baráti kapcsolatban a két fél egyenrangú.

Vigyázz ezzel, mert lesznek, akik ezt ki akarják majd használni.

2014. márc. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pocahontas12 válasza:
Ezen nem nagyon tudsz változtatni,ilyen a személyiséged,stílusod... Mindenki más. Nem kell ,hogy a barátnőd átalakítson téged,te ilyen vagy el kell fogadni,senki sem tökéletes... Rajtad múlik csak,ha kisebb mértékben akarsz változtatni,te nem az a típus vagy aki nagyban változik meg. Sok sikert! :)
2014. márc. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!