Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van-e összefüggés ezen dolgok...

Van-e összefüggés ezen dolgok között? 18F

Figyelt kérdés
Manapság egyre határozottabb, olyan személyiségnek mutatom magam, aki nem hagyja magát, megvédi magát, kiáll az igazáért, és megmondja a helyes utat is akár. Régebben, pár éve, még vissza se szóltam szinte semmiért, de rájöttem 1-2 dologra, és arra, hogy csak én tehetek azért, hogy nekem jobb legyen. Akkor is beszólogattak, cikiztek sokféle dologgal, általában a hajammal, vagy néha azért, mert milyen ruha van rajtam, vagy azért, mert falusi vagyok. Zárójelben megjegyezném, hogy a hajam a szemöldököm aljáig, a fülemnél egy picit ráér, hátul kb 1,5 centi hosszú, tehát, csak az a baj, hogy nem úgy nézek ki, mint a többi gyökér. A ruháim teljesen normálisak, nem yoloswag meg hasonló divatmajom öltözékek, csak a normálisba is belekötnek, mert másba nem tudnak már. A hovatartozás, az, hogy valaki vidéki, és ezért leszólni, pedig önmagáért beszél, gondolom ezt nem kell kommentálnom. Tehát sokan próbáltak régebben azért megtörni, mert könnyű "préda" voltam, ma pedig azért, mert határozott, magabiztos vagyok. Legalábbis ezt következtettem le. A határozott embert azért akarják megtörni, mert többet látnak benne, mint saját magukba? Mert többnek gondolják, mint magukat? Látszik a határozott emberen, hogy magabiztosabb, jobb a személyisége, és ezért próbálják lejjebb vinni az önbecsülését, hogy magukat feljebb tegyék a "ranglétrán"? Ezekre a kérdésekre várom a választ.
2014. márc. 23. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért akarnak megtörni, mert még szükséged van arra, hogy próbálgasd az ellenálló erődet, vagy pedig ez az erő még nem áll biztos lábakon. Amint sugározni fog rólad a rendíthetetlenség, a kutya se fog beléd kötni.
2014. márc. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van benne valami abban amit mondasz. De ma is tapasztaltam, hogy azzal akarják magukat az emberek egyenlő, vagy nagyobb szintre hozni, hogy a másikat próbálják lejjebb tolni, és ezt észreveszem, és nem sikerül.
2014. márc. 24. 18:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Jah, hát igen. :) Hallottál már olyanról, hogy irigység? :)

Vagy féltékenységég? Vagy...

Ezekben, akikről úgy érzed, hogy meg akarnak törni, van valami elégedetlenség (hiányérzet), flusztráció, elfojtott agresszió.

Normális életkörülmények között élő, normális emberek nem keresik azt, hogy mások elnyomásával többnek érezzék magukat.


"a normálisba is belekötnek"

Igen, épp ezért ne akarj nekik megfelelni. Ha valaki belekötni akar valakibe, bele fog tudni (bármibe). Mások kritizálása a legkönnyebb, miközben nem tartanak tükröt maguk elé. Pedig ha látnák a valóságot... :) Ne akarj soha senkinek sem megfelelni (csak önmagadnak).


"Látszik a határozott emberen, hogy magabiztosabb, jobb a személyisége"

Természetesen. Ezért vagy szálka a szemükben, a kérdésedben ott a válsz. :) Ezért nem szeretik, fogadják el például a jó tanulókat, vagy pl. a gazdag embereket (a szegények), vagy akik egy picit sem illenek a szürke környezetükbe (mert ők olyan furák).

2014. márc. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is így vélekedtem körülbelül, szóval megerősítettél, köszi. :)
2014. márc. 25. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!