Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 18 éves vagyok és szeretnék...

18 éves vagyok és szeretnék "kilépni" a jelenlegi civilizált társadalmunkból. Merre induljak?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy egyik reggel egyszerűen becsomagolok, és itt hagyom a családom egy utólagos üzenettel. Van az országban lehetőség belépni valamilyen keleti vallású kolostorba, vagy valami hely, ahol elzárkózva tudnék élni?

Mélyen ápolok magamban a buddhizmus felé egy "vonzódást". Szeretném megismerni a létezésem igazi okát, célját és ez által saját magam.

Mint mondtam, nem tudom, hogy merre kezdjem, de az elhatározás nagyon erős bennem. Kicsit "félek" attól, hogy egyik reggel bármiféle tervezés nélkül megteszem.


2014. márc. 24. 07:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a kapun sem merek kimenni te meg ott hagynál mindent és mindenkit,nem vagy semmi...
2014. márc. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 belapus ***** válasza:

[link]


Az elzárkózásra nincs garancia és - szerintem - nem is lenne helyes.

2014. márc. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sokáig depressziós voltam. Féltem kilépni az ajtón, társaságba menni, jóformán bármit csinálni. Most úgy gondolom, hogy ez a rengeteg megaláztatás miatt volt, amit kaptam kiskoromtól kezdve otthon, az iskolában, a "haverok" körében. Szerintem ezt a megalázást valamennyien átéljük, de én nem bírom tovább elviselni. Nem látom értelmét ennek a pénzhajszoló, polgári életnek, amit elvárnak tőlem. Ez részben lenne menekülés, sokkal inkább szeretném megismerni a létezés okát, célját és ez által saját magam. Mivel nincs magyar buddhista kolostor, csak egy főiskola, így fordulok tanácshoz itt, név nélkül.
2014. márc. 24. 10:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Vannak buddhista közösségek, ahová el lehet vonulni, de ne feledd, hogy ezzel az életed nagyon beszűkül. Nekem ez így nem megfelelő, szeretem az utamat önmagam meghatározni.

Amúgy buddhista vagyok évtizedek óta, én sem szeretem ezt a világot. Viszont egészen jól sikerült meg és kiismernem, hogy hogyan épül fel az a világ, amelyben nem kívánok részt venni. Helyette önmagam fejlesztésével foglalkozom, azért, hogy tudjak másoknak is segíteni ebben. Ennek csak az egyik útja a buddhizmus. Privátban szívesen beszélgetek veled ezekről a dolgokról.

2014. márc. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
kilépéshez esc pls
2014. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Jobbra.
2014. márc. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ehhez ki kellene menni Tibetbe.
2014. márc. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, a szüleid kerestetnének a rendőrséggel.

Igaz, hogy nagykorú vagy. Ez attól függ, mit irnál a levélbe. :)

Kolostorból sok van, de keleti vallást áplóról nem hallottam.

2014. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem bevonulnál a kolostorba, egy hétig azt mondanád hú de jó, de aztán megunnád, rosszul éreznéd magad annyira bekorlátozva és úgyis hazamennél tehát sok értelme nem lenne max egy jó sztori lenne. Viszont a szüleiddel szemben elég csúnya dolog lenne egy szó nélkül lelépni szerintem.
2019. aug. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!