Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy ne éljek a...

Mit tegyek, hogy ne éljek a barátnőm árnyékában?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, és nagyon jó barátnők vagyunka barátnőmmel, minig kitartunk egymás mellett, óriásiakat hülyülünk együtt, lelki társak vagyunk teljesen, szóval a mienkre igazán lehet modnani, hogy igaz barátság. CSak az a baj, hogy sokszor azt érzékelem, hogy pár ember, jobban kedveli őt mint engem, és ezt nyilvánosan ki is mutatja. ÉS sokszor ő a népszerűbb, a sikeresebb, így a "menők" körében. Velem sincs baj, szerinte vicces és kreatív avgyok,d e néha mégis azt érzem, hogy az árnyékában élek, az emberek mindig együtt emlegetnek minket, nincs saját egyéniségem, mintha akaratanul is fölvenném a stílusát, szokásait. Mit tegyek, hogy saját magam lehessek, és hogy ne XY 2 legyek, hanem YX 1? (Remélem értitek)
2009. dec. 16. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Legyen egy saját külön baráti társaságod,ahol Te vagy az első,vagy legalább ha az nem is,de legalább Önmagad lehetsz,és nem más.És ha kialakítod a saját éned,akkor egy idő után akkoris tudsz majd önmagad lenni,hogyha ezzel a barátnőddel vagy.Azért szeretik jobban őt,mint téged,mert te csak a másolata vagy,de ha te is lennél Valaki,akkor téged is észrevennének!
2009. dec. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézz tükörbe és 1. mondj olyan megállapításokat, amik rád mindenképpen igazak, nem felvett szokások 2. gondolkodj el azon mik lehetnek a barátnőd azon tulajdonságai amiért népszerűbb, mint te 3. válassz ki egy olyan hobbit mondjuk ami kreatívitáshoz kötődik és próbálj meg minél többet foglalkozni ezzel, akár a barátnőd nélkül felkeresni olyan helyeket ahol ezt gyakorolhatod. Máris lesz valami amiben más vagy, mint ő.

Úgy sejtem nehéz függetlenítődni egy legjobb barátnőtől, nem lesz könnyű dolgod. Lehet nem is fog megoldódni, majd a középsuliban (vagy már 6osztályosba jársz?).


Kíváncsi vagy, hogy fog ez menni és mire jutottál a tulajdonságaiddal kapcsolatban. Ha van kedved írd meg! :)


19/L Marla

2009. dec. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
oké köszi, hát szerintem is csak az fogja megoldani ezt az egészet, hogyha majd enm egy gimibe fogunk járni, általánosba járok még. de azért majd próbálkozok, megadom az e-mail címem, ha van még hasznos tanácsod, írj nekem: sabor@citromail.hu
2009. dec. 17. 18:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kicsit elkanyarodok,ha nem bánod.Szeretném neked bemutatni a másik lány szemszögéből a dolgokat.Én a másik lány vagyok.Hatodikba új suliba kellett mennem,ott ism.meg a legjobb barátnőmmel.Osztályelső volt,mindenki barátkozott vele,mert az apja tanár volt.................Először csak ugyanolyan zenét kezdett hallgatni,mint én,aztán ugyanúgy kezdett öltözni,ugyanazt a sportot választotta,amit én.Később az osztályelső szerepét én vettem át,ebből konfliktus is lett.......Aztán ugyanabba a gimibe jelentkezett,ahova én,ugyanarra a tagozatra.......érettségi előtt állunk,természetesen hová is jelentkezhetne,ha nem oda ahova én.......úgy képzeld el,h még a mosdóba sem megy el egyedül,mindig nekem kell dönteni,mi legyen,hová menjünk délután,mit csináljunk,mert neki mindegy.Nem bántani akarom,de igenis volt olyan helyzet,hogy szívesen mondtam volna neki,hogy csinálj most már végre valamit egyedül,ne utánozz állandóan.Ennek ellenére legjobb barátnőm,az isten nem szabadít meg minket egymástól:)

Tulajdonképpen te felismerted,hogy kezded felvenni a szokásait.....Ne vedd fel!Szervezz magadnak olyan programot,amiben ő nincs benne.Mutasd meg,hogy te is kiemelkedő vagy valamiben,amihez az ő segítsége nem kell.Nem kell folyton együtt lógnotok,hagyjatok egymásnak több teret:)

2009. dec. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
szia! köszi, igazából tényleg felveszem pár szokását, de azért nálunk nem ez a helyzet, hogy mindenben utánoznám, sőt, van egy csomó minden, amiben teljesen különbözünk, csak úgy érzem kezdek kicsit oylan lenni mint ő. Oké köszi, mindenképpen megfogadom a tanácsodat :)
2009. dec. 19. 15:22
 6/6 anonim ***** válasza:
velem is ez van
2010. máj. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!