Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egyik napról a másikra milliom...

Egyik napról a másikra milliomos lennél. Mit csinálnál utána?

Figyelt kérdés
Ülnél otthon, nézegeted a banki kivonatod, és megjelenik rajta egy elképzelhetetlenül nagy összeg, amit felfogni sem tudsz(mondjuk pár száz millió ft).Azt hogy miként van a számlán, ne firtassuk mert nem ez a kérdés.Szóval ezután, hogy folytatódna az életed?Miket csinálnál, munkahelyen, életben, hogy viselnéd?

2014. márc. 28. 12:15
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Egyébként 74%-os, ez egy nagyon szép dolog, hogy ilyen elégedett vagy az életeddel, csak mikor az ember ilyen értékű vagyonhoz jut, megjelennek az irigyek akik aztán ellehetetlenítik az életedet, aztán majd mondogathatod, hogy dolgozok tovább, de jó is az... Naiv vagy
2014. márc. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Számomra elképzelhetetlen az ilyen szakma. Oké van még pl a sokmilliós kocsik tesztelője ,meg akik michelin csillagokat osztogatnak éttermeknek és ezért az a dolguk hogy jobbnál jobb helyeken tömik a bucijukat ,ezek jó "szakmák" Minden munka kötöttség . Aki szereti a kötöttséget ,azt hogy dirigáljanak neki, azt hogy megszabják mikor mit csináljon ,beosszák az idejét, éves szinten meghatározott napja legyen csak szabad és ,ha nem teszi azt amit mondanak és elvárnak ,akkor szankciókkal éljenek, annak biztos jó tovább gürizni,miközben nem szorul rá. Hacsak nem ő a fő -fő góré akinek mindenki a szavát lesi.


Azokról a lottónyertesekről akik el vernek 100milliókat,aztán csórókká válnak ,csak egy mondás jut az eszembe : hülyéknek van szerencséje. Az ilyen emberek annyira buták ,hogy arra nincs szó.

2014. márc. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

19:

"Akkor gürizzél éhbéré :)"


Most sem teszem, a fizetésemből tudok egyről a kettőre jutni, és mint írtam, szeretem is a munkámat.


"Egyébként 74%-os, ez egy nagyon szép dolog, hogy ilyen elégedett vagy az életeddel, csak mikor az ember ilyen értékű vagyonhoz jut, megjelennek az irigyek akik aztán ellehetetlenítik az életedet, aztán majd mondogathatod, hogy dolgozok tovább, de jó is az... Naiv vagy"


Nem, mert egy nagyon szűk körön túl (közvetlen hozzátartozók), akik egyébként kapnának belőle, és amúgy is hasonlóan gondolkodnak, mint én, nem pénzszóróak, nem tudna róla a környezetem. Mivel az alapvető életmódon nem változna, státusz szimbólumokra meg sem most nem költök, sem akkor nem költenék, ezért fel sem tűnne, hogy több pénzem lett. A kisebb változásokat, hogy pl. évente többször és drágább helyekre is eljárnék túrázni, vagy hogy felújíttatnám a lakást (nem költöznénk el jópár évig, mert a jelen élethelyzetünkben tökéletes helyen van) simán betudnák annak, hogy jó szakmám van, biztos jól keresek, valamint a szüleim segítettek, mert ők sem csórók.

2014. márc. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Először is vennék valami kva jó házat. Aztán elmennék vásárolni (most hiába néztek plázapcsának de tényleg alig vannak ruháim). Szóval vásárlás, majd elmennék egy fodrászhoz és megcsináltatnám a hajat, amit mindig is akartam. Aztán megvalósítanám a bakancslistámon lévő dolgokat. :) Az sem érdekelne különösebben, hogy valószínűleg erre elmenne az összes pénz, a lényeg, hogy addig (és az emlékek miatt utána is) boldog voltam. Nagyjából ennyi. :D :)
2014. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Vennék egy repülőjegyet a világ másik oldalára.
2014. márc. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Egész nap be lennék kokózva és francia luxus prostikkal vetetném körül magam egy tengerparti villában.
2014. márc. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Álommunkákra visszatérve: nem hiszem, hogy túl sokan adnák fel a hivatásukat. Pl. hangszerkészítők közül talán egy se. Énekesek, zenészek csak még inkább folytatnák. Ápolók, terapeuták, orvosok közt is rengeteg folytatná töretlenül. Tanárból is van pár jó értelemben elvetemült. Én speciel szerelgetnék tovább, legfeljebb átbillennék őrült feltalálóba.


Alig hiszem, hogy sokan ennyire nem találják magukat. Ha korlátlan forrásaid lennének, legvégül úgyis kikötnél valami hasznos és szép felelősségi körben, legfeljebb előtte le kéne jönni a drogokról...

2014. márc. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

27:

Én írtam először, hogy nem mondanék fel.


Nagyon igazad van, most gondolj csak bele, mondjuk az a célom, hogy szakmailag fejlődjek, és a jobbak közé tartozzak. Vagy az a célom, hogy a munkámmal embereken segítsek. Esetleg csak simán élvezem a munkámat, még ha nem is mindig. És akkor jön pár milliárd Ft, mindezt fel kellene adnom, hogy hereként mindig csak kikapcsolódjak?


Én azt kérdezem még azoktól, akik nem dolgoznának milliárdokkal a számlájukon, hogy a gyerekeiket mire nevelnék, ők dolgozzanak vagy ugyanúgy lebzseljenek? Az nem tűnik fel, hogy a világ leggazdagabb embereinek többsége sem a tökét vakargatja, nem csak a világot járja, hanem többségük valamilyen módon bekapcsolódik az általuk birtokolt vállalkozások vezetésébe? Bill Gates is visszatért a Microsofthoz, Soros György meg a font bedöntése után nem hagyta abba a hedge fundjának a kezelését, pedig bármit megtehetne annyi pénzzel, ami neki van. Miben más, ha valaki nem vezető, talán egy kreatívabb szellemi munkát már nem is lehet szívesen csinálni?


Valaki írta, hogy nem tud elképzelni olyan munkát, amit élvezni lehet, kivéve pl. szuper sportautók tesztelését vagy Michelin csillagokat osztogatnak az éttermeknek, na én például nem szívesen csinálnám pont ezt a kettő munkát, mert nem különösen érdekelnek.

2014. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Ami pedig a kötöttségeket illeti, nem az a kötetlenség, ha felmondasz és nem dolgozol többé, hanem az, hogy ha akarsz, felmondhatsz, mert nem függ a megélhetésed a munkádtól.
2014. márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Ezeknek az említett embereknek a hatalom kell ,az nekik a drog. Őket nem a pénz motiválja.


Nekem nem kell hatalom ,sem ismertség ,csak szabadság. Hagyjon békén mindenki ,és ne kelljen semmit csinálnom amit nem szeretek . És a munka tipikusan ilyen. De pl elbarkácsolgatnék otthon csak úgy hobbiból ,de ugyanezt egy gyárban ahol ordít a főnök mert nincs meg időre valami ,na azt kösz nem.. Szóval olyan melóban ahol se határidő, se főnök, se követelmény, se darabszám nincs ,ott ellenék. De ilyen mégis hol van ??


Gyereknek is azt tanítanám ,hogy legyen mindig egy biztos passzív jövedelme, ingatlanozásból ,részvényezésből ,de soha ne álljon be szolgának .

2014. márc. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!