Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez rossz karma vagy sorsfelada...

Ez rossz karma vagy sorsfeladat vagy micsoda?

Figyelt kérdés

Valamiért csak a szociális szférában tudok munkát találni, abból se épp túl jót. Nem szeretem a munkámat, nem keresek vele jól, nincs mellette sok szabadidőm és a kollégáim nagy részével ki nem állhatjuk egymást. Minden reggel görcsberándul a gyomrom ha dolgoznom kell. Márpedig ez heti 6 munkanap, szóval elég gyakran.


Az érzelmi, szociális életem iszonyatosan sivár, és egyre csak romlik. A munkám során érzelmileg/fizikailag/nemileg/lelkileg állandóan zaklatlnak. Mostanra ott tarok, zavar ha, ha valaki hozzámér. Érzelmileg is kénytelen vagyok elhatárolódni, mert ha minden kis drámát, sértést felvennék, már rég belepusztultam volna.


Korábban sem voltam egy romantikus típus, örültem ha talátam valakit, aki szeretett, vagy legalábbis azt mondta. Jelenleg már a látszatot sincs erőm fenntartani. Nem tudok bízni az emberekben, folyamatosna minden mögögött a szándékot keresem, és én is csak a saját érdekeimnek élek.

Már nem is akarok boldog vagy sikeres lenni, csak ne bántsanak és hagyjanak békén.


Minél inkább próbálok kiszabadulni ebből a mérgező légkörből, annál inkább csak a dupláját kapom vissza.

Hogyan oldjam meg?



2014. ápr. 6. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem leszel boldog attól, amit most mondani fogok: karma vagy sorsfeladat nem létezik. A te (valószínűleg rossz) döntéseid irányítják az életedet. A fent leírt dolgokat direkt erre találta ki az ember, hogy legyen mit okolni, ha valami nem sikerül. Megmondom, mit tesz a sikeres ember. Először is tisztában van azzal, hgy minden mindennel összefügg, és ennek tükrében hozza meg a döntéseit. De még mielőtt meghozná, körüljárja a témát, megszerzi róla az ismereteket, spekulál, tervez, érveket és ellenérveket ütköztet, és amikor ezzel megvan, csak akkor határozza el magát. Szóval nem egykönnyen vág bele a dolgokba,de ha egyszer belevág, végigviszi, ha a fene fenét eszik is.
2014. ápr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ennyire azért ne nézz már naívnak. Nyilván nem ezt terveztem, és nem is vártam ölbetett kézzel a jószerencsét.

Viszont a munkakeresés, élethelyzetek, egy csomó helyen nem általam irányítottak vagy befolyásoltak. Vannak racionális ok-okozati rendszerek benne, de azért az élet nem csokiautomata, ami azt dobja amit kérsz tőle.

Igen, én döntöm el hova adom be az életrajzomat, de ha a környéken nincs munka, akkor nincs munka. Mint ahogy ha nem melózom nem is lesz mit enni. Ennyit azért sikerült nekem is józen paraszti ésszel átgondolni :D

Ezek után viszont ott van a sors/véletlen/kiszámíthatlan/akármi, ami előtt már tehetetlenül állok, ez ellen már a logika túrót nem ér...

2014. ápr. 7. 18:02
 3/3 aries 2 ***** válasza:
Nem tudom. De a hit, az Istenhit végül mindenből a legjobbat fogja kihozni.
2014. ápr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!