Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Könnyen megbocsájtok az...

Könnyen megbocsájtok az embereknek, és nem tudom hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Nem szeretek rosszba lenni az emberekkel és ezért könnyen túllépek a dolgokon, ha megbántanak. Barátaimmal is, ha összeveszek és tudom h nekem van igazam, akkor is a legtöbb esetben én kezdeményezem a békülést, nem tudok sokáig haragudni senkire főleg,ha az a személy fontos nekem nagyon.Pl most is az egyik barátnőmben csalódtam eléggé és megharagudtam rá, de kb egy napig tartott, ő kért bocsánatot tőlem, viszont én egyből megenyhültem, pedig olyan dolog, ami miatt haragudhattam volna rá egy ideig.

Ez szerintem nem jó, és nem tudom hogyan változtassak ezen. Ti hogy vagytok ezzel könnyen megbocsájtotok?



2014. ápr. 6. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Az,hogy könnyen megbocsájtasz,nem hiba,inkább erény.Viszont arra figyelj,hogy ne légy naiv,és ne hagyd magad megvezetni.Néha te is szót adhatsz annak,ha nem tetszik valami.
2014. ápr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én meg mondom egyébként, ha vmi nem tetszik nekem, ilyen probléma nincs:) igen kicsit úgy érzem néha h naív vok és h később ez visszafog ütni h kihasználnak majd, ha látják h nem tudok haragudni .
2014. ápr. 6. 18:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is, bocsájts meg, de ne felejts!

Másodszor tanulj meg nemet mondani, ha ugyanaz a személy megint be akar húzni a csőbe, vagy valaki más, csak éppen úgy, amivel már egyszer megvezettek.

Ajánlott olvasmány:

Marie Haddou: Merj nemet mondani!

2014. ápr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!