Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak csalódás vagyok a szüleim...

Csak csalódás vagyok a szüleimnek. Az iskolába rosszak a jegyeim semmi olyat nem tudok csinálni amire igazán büszkék lehetnének. Egy elba*ott gépfüggő antiszociális kretén vagyok nagyon hülyének érzem magam. Mivel lehetnék boldogabb?

Figyelt kérdés
Mindenki mondja hogy -jajj okos ő csak lusta- de nem szörnyen buta vagyok. Nem boírom ki hogy ne bassztassak vkit csak úgy. Utálom magam. Nincs barátnőm pedig már 16 vagyok. Ezt annak tudom be hogy nagyon sokat ülök gép előtt. Anyira utálom magam. Valami tipp hogy változtatthatnék ezen?
2014. ápr. 7. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
Tehát még iskolába jársz. Keresd fel a pszichológusod, fog tudni tanácsot adni. És ne állj ilyen negativan a dologhoz, hanem inkább tegyél valamit ellene.
2014. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 RodRigó3 ***** válasza:
81%

Ide figyelj! Most azonnal változtasd meg a magadról alkotott képet, és kezdj el gondolkozni, hogy mik az igazi hibáid. Miért rosszak a jegyeid, miért vagy bunkó(már bocsánat) és miért töltöd az idődet egész nap a gép előtt. Ne sajnáltasd magadat, hanem oldd meg a problémáid, hisz kamasz vagy és bármin változtathatsz, van elég akaraterőd hozzá. Ha összegyűjtötted a sok rosszat, akkor beszéld meg a szüleiddel, mert rájuk számíthatsz és segítenek. Ha pedig nem olyan a helyzet, akkor is beszéld meg valakivel. Ezek után osszad be az idődet. Mondjuk tervezd el, hogy ma játszok egy órát, majd tanulok. Nem tudom mennyire vagy függő, vagy mekkora akaratod van, de ezeken csak te változtathatsz, csak úgy működik, ha te is akarod az egészet. Ha hülyének érzed magad, akkor tanulj. Hidd el, máshogy nem megy, mert ez nem jön csak úgy magától. Igaz vannak akik úgy születtek, hogy minden tantárgy megy, de ők is tanulnak. Egyébként is, sok tudós megbukott valamilyen tantárgyból, nem kell mindenből jónak lenned mindenből. Ha nincs még barátnőd, nem baj, majd lehet még, még fiatal vagy. Valaki később találja meg az igazit. Lehet hogy az osztályodból már valakinek 10 éves korában lett barátnője már, na és, azóta lehet, hogy már vagy 50-szer szakított, mert még éretlen és nem képes komoly kapcsolatot kialakítani. Ilyen téren ne foglalkozz másokkal, hisz te te vagy, és nem kell szinten tartanod magad a többiekkel, mert ha tudod, hogy úgysem megy, nem érdemes vele foglalkozni. Haladj a saját tempódban, és ne piszkálj senkit, ilyenkor képzeld el, hogy mit érezhetne, és gondolj bele, hogy neked az mennyire lenne jó. Ilyen szempontból változz meg.


Nem tudom mi az, ami konkrétan boldogít, de remélem ezzel segítettem.

2014. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálok változtattni a dolgokon!
2014. ápr. 7. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!