Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki hogy tudta túltenni magát...

Ki hogy tudta túltenni magát az önmagában való csalódás után?

Figyelt kérdés

Szép délutánt kívánok Mindenkinek!

Régóta gondolkozom azon, hogy kiírjak ide egy ilyen kérdést. Nagyon remélem, hogy vannak itt olyanok, akik tudnak nekem segíteni- azaz érezték már magukat "rossz" embernek, majd mégis sikerült megszeretniük önmagukat. Úgy érzem, túl sok olyan dolgot csináltam akaratom ellenére, ami teherként nehezedik a lelkemre és sehogy sem tudok ezektől a terhektől megszabadulni. Olyan jó lenne egyes dolgokat meg nem történtté tenni... Ez biztos hülyén fog hangzani (és tisztában vagyok vele, hogy ez lehetetlen, hacsak el nem megyek Tibetbe... :), de olyan jó lenne találni egy bölcs mestert, aki, mint a filmekben, bölcs tanácsokkal lát el és megtanít, hogyan szerethetném önmagam, hogyan tehetném magam túl az önostorozáson...


Nagyon-nagyon szépen megkérném az ide válaszolókat, hogy gondolják meg, mit írnak. Eléggé magam alatt vagyok és nem hiányzik még egy döfés. A válaszokat előre is köszönöm!


18L


2013. dec. 22. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy az önostorozás segít-e téged abban, hogy megváltozz, hogy jobb ember legyél.

Mert ha nem segít, akkor miért csinálod? Akkor miért gondolsz magadról negatív gondolatokat?

Lehet, hogy nem is akarsz annyira megváltozni? Lehet, hogy ragaszkodsz a rossz tulajdonságaidhoz?


Ezt nem provokációból írom, hanem azért mert úgy gondolom, hogy ezek a kérdések elég őszinték ahhoz, hogy előbbre vigyenek. Az embernek fel kell tennie a kérdést: "Meg akarok változni?" Minél inkább tud erre válaszolni, annál inkább érti magát és annál inkább a gyógyulás útjára lép.

Elsőre úgy tűnik, hogy az ember változni akar, de gyakran kiderül, hogy nem is igazán annyira. A kényelemszeretet visszahúzza a megszokások világába.


De aztán,remélhetőleg, mégis rájön, hogy ha nem változik, akkor minden egyre rosszabb lesz.


De, hogy hogyan változz, az aztán a kemény dió! Abban biztos lehetsz, szerintem, hogy külső irányból nem várhatsz igazi változást. Persze vannak mesterek, akiknek a szavai segítőek lehetnek, de azok csak iránymutatások, a lépéseket neked kell megtenni.


Mindenképpen jónak tartom, ha megtanulsz másokra figyelni. Ha azt az energiát, amit most arra fordítasz, hogy a saját "rossz" helyzetedet elemezd, képes vagy a többi ember felé irányítani, ha képes vagy más emberek "rossz" helyzetét megérteni, akkor a saját problémáid elpárolognak.

Ne gyárts elméleteket, hogy miért nem megy, próbáld meg a dolgokat önmagukban megítélni, olyannak látni, amilyenek.


Sokat segíthetnek olyan gyakorlatok, amik a koncentráltságot erősítik. Minél jobban összpontosítod a figyelmedet, annál inkább önmagad vagy. A mai világ nagy betegsége a szétszórtság. Hogyan akarunk mi ilyen bonyolult kérdéseket, mint amit te is feltettél, úgy megoldani, hogy csak félig figyelünk oda?


A mai ember lelke, tudata tele van mindenféle gondolattal, érzéssel asszociációval, egy nagy összevisszaság, kuszaság az egész.

Időről időre meg kellene tisztítanunk a lelkünket, nap mint nap kipucolni, ahhoz, hogy normálisak maradhassunk.

2013. dec. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Továbbá az, hogy csalódsz magadban, nem biztos, hogy negatívum.

Képzeld el, hogy ha valami rosszat tennél és észre se vennéd, hogy az rossz, akkor milyen mélyen lennél.


Ha észrevetted, hogy egy tetted rossz, az már egy jó jel, mert az azt jelenti, hogy van egy belső értékrended, van belső iránytűd.


Mélyedj el az alábbi gondolatban:

"Az, hogy valami időről időre nem sikerül, még nem bizonyíték arra, hogy soha nem fog."


Lehet, hogy fogsz még csalódni. Ez ellen nem tehetsz semmit, hiszen az élet újabb és újabb meglepetések sorozata.

Ez nem tőled függ.

De az igenis tőled függ, hogy mit kezdesz a csalódás érzésével. Ha a kudarcból tudsz tanulni, akkor az már nem is kudarc!

Mi lenne, ha akkor amikor a csalódást érzed ezt mondanád magadnak:

"Ez nem azt jelenti, hogy teljesen és megváltoztathatatlanul rossz vagyok, hanem csak annyit jelent, hogy önismeretem még nem eléggé alapos, hogy MÉG nem találtam meg igazi önmagamat. De ez a csalódás hozzásegít engem ahhoz, hogy ezután jobban figyeljek az életben, önmagamra, másokra. Bár nehéz elviselni a csalódás érzését, de ez szükséges ahhoz, hogy felébredjek és ezért jó".

2013. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"sok olyan dolgot csináltam akaratom ellenére"


akaratod ellenére hogy tudsz/tudtál cselekedni?


Akaratod ellenére max erőszak történhet, amit nem akarsz. Amibe meg tudatosan mentél bele, (pl.: lerészegedés és dugás mindenkivel) az nem akaratod ellenére történt, mert te kezdtél el inni, és nem mondtad 1 pohár után hogy elég.



Nem kell ide Tibeti szerzetes meg nagy bölcsesség. Egyszerűen csak el kell fogadni a múltad, és megbocsátani magadnak.

2013. dec. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!