Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kell megtalálni azt,...

Hogyan kell megtalálni azt, ami érdekel?

Figyelt kérdés

18 évesen az érettségi előtt jövök rá, hogy nem tudom, mit csináljak az életben, mi érdekel. Ha egyszer megtalálnám, akkor már nem érdekelne, hogy jutok el addig, vagy, hogy mennyit kereshetek vele, csak egyszerűen élvezném. Az az igazság, hogy a hobbijaimból akartam kiindulni, amikor rájöttem, hogy nincs hobbim. Tantárgyakból csak annyit, hogy matekból és fizikából jó vagyok, viszont utálom. ( Ez is nagy dilemma, érteni valamihez és unatkozni, vagy fejlődni és szeretni )

Köszönet!



2014. ápr. 12. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, beírok ide mert el szeretném menteni a kérdést.

Már itt sem vagyok. :)

2014. ápr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak nyugodtan, semmi gond
2014. ápr. 12. 23:08
 3/13 Fish1 ***** válasza:
24%
Mindenképp olyat keress, amit szeretsz, mert azt szívvel-lélekkel fogod csinálni, ezáltal jó is leszel benne.
2014. ápr. 13. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"rájöttem, hogy nincs hobbim."


Talán mégis vannak hobbijaid, ha nem is tudsz róla.

Milyen könyveket olvasol szívesen, milyen filmeket szeretsz?

Mi az a tantárgy, amit legjobban szeretsz?

Milyen műsorokat nézel szívesen a televízióban?

Mikre szoktál rákeresni az Interneten?

Sok ilyen kérdést tegyél fel magadnak, olyan ember jóformán nincs is, akit semmi nem érdekel...

2014. ápr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Erre csak azt lehet mondani, hogy minél több dolgot kell kipróbálni, és azokból lehet szelektálni..
2014. ápr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm mindenkinek aki eddig válaszolt. Elméletben könnyűnek és egyszerűnek tűnik, de már hetek óta nem tudok dönteni :(

Julianna: Köszönöm, erre még nem gondoltam, viszont ha válaszolok a kérdésekre, akkor azok egymástól teljesen eltérőek, nincs közös lefedés.


Milyen könyveket olvasol szívesen, milyen filmeket szeretsz?

- Könyvekből fantasy és világháború témájú könyveket, filmekből viszont már inkább a horrort és a vígjátékokat egyidejűleg preferálom.


Mi az a tantárgy, amit legjobban szeretsz?

- Biológia ( Viszont ilyen irányban nem tudnám elképzelni az életemet )


Milyen műsorokat nézel szívesen a televízióban?

- Ritkán nézek TV-t, de ha igen, akkor a Helyszínelőket, vagy a jó öreg Columbot.


Mikre szoktál rákeresni az Interneten?

- Épületekre, állatokra, festményekre, szobrokra, számítógépekre, repülőgépekre.


Sajnálom, de én egyedül nem tudok ezek között közös vonást találni, viszont megfogadom a tanácsaitokat, még egyszer, köszönöm mindenkinek, alszok rá még egyet.

2014. ápr. 13. 23:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyet máris le lehet szűrni a válaszaidból: rendkívül eklektikus az érdeklődési köröd.

Annak ellenére, hogy jó vagy a reál tárgyakból, ezekből mégis az tűnik ki, hogy inkább humán beállítottságú vagy. Az, hogy a biológia érdekel, nem kizáró ok, sok filozófiai vonása van ennek is.

Egy kicsit még éretlen vagy, de ez 18 éves korban nem meglepő, keresed magadat és az utadat. Arra gondoltam, hogy valami "semleges" tárgyú egyetemet kellene választanod elsőre (pszichológia, jog, szociológia pl.), útközben aztán meglátod, mihez lenne valójában kedved.

Egy fontos dolgot viszont nem kérdeztem meg: hogy állsz a nyelvekkel? Ilyen változatos, sok mindenre kiterjedő "kíváncsisággal" olyasmit kellene választanod, amibe ez mind belefér. Jó lenne erre a nyelvtudás, azzal később olyan foglalkozást választhatnál, amire hajlamosnak és késznek érzed magadat, idő kérdése az egész.

Az érettségi bizonyítvány nem tesz senkit valóban "éretté", de ezt nyilván Te is érzed. Intelligenciában nincs hiány Nálad, az biztos, de kicsit még "tapogatóznod" kell, míg megtalálod, amihez valóban kedved lesz később. De ehhez sok ismeretet kell szerezni - mindenből.

Ne keseredj el, és légy türelmes. Nem vagy egyedül ezzel a problémával, de kevesen ismerik el az ilyesmit, aminek aztán az az eredménye, hogy kapkodva belefognak az első kínálkozó lehetőségbe gondolkodás nélkül, és később már nehéz visszafordítani a rossz választást.

Gondolkodós fajta vagy, nem is vitás. Ezt használd ki!


Midettől függetlenől, válaszolnál a nyelvekkel kapcsolatos kérdésemre?

2014. ápr. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 homo ludensz ***** válasza:
Valószínűnek tartom hogy a középiskolába is azért mentél mert akkor sem tudtál dönteni.Ezt vonszolod magaddal még akkor is ha egy fellángolás folytán valami fősulit vagy hasonlót bevállalsz. Javaslom hogy ha teheted olyat válassz amiért akár éjjel 2 kor is felugranál az ágyból mert a témája úgy hat rád.Az hogy a fizika vagy kémia most hogy megy az csak homályos támpont.Bármit választasz a siker mint ösztönző ritkán jön hamar de ha elégedett ember akarsz lenni akkor sok szorgalommal és lemondással kitartasz.
2014. ápr. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Kedves ''hetes''! Az a helyzet, hogy ez is nagyon változó, mivel már durván 12 éve tanulok szlovákul, 9 éve németül, de ahogy én érzem, egyikből sem értem el azt a szintet, amit angolból majdnem 2 év alatt. Próbáltam is keresni, hol lehet a gond, mi az, ami angolból jobban megy, szerintem az, hogy az angol jobban motivál ( úgy értem, a szlovák tudás felhasználásával nem tudnám elképzelni olyan fényesnek a jövőt ). Mindenképp szeretnék érettségizni angolból, még ha ez csak ''harmadlagos''.


( Igen, nem írtam nagyon sokat ebben a hozzászólásban, de értékelem, hogy segítetek, és elgondolkodom ezeken, tényleg )


''Nyolcas'': Teljesen igazad van, csak azért jelentkeztem, mert annyi elképzelésem volt a jövőt illetően, mint most. Igen, mindenképp azt szeretném csinálni, amihez megvan a szenvedély, akár a pénzről is lemondanék érte, miért ne? Kinek nem érné meg?

2014. ápr. 15. 00:31
 10/13 anonim ***** válasza:
Van sok nagyon jó teszt (MBTI), amellyel meg lehet határozni azt is, hogy mivel lenne érdemes foglalkoznod.
2014. ápr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!