Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Öngyilkosnak lenni nagyobb...

Öngyilkosnak lenni nagyobb gyávaság, vagy megmaradni abban a sz@rban, amiben vagyunk?

Figyelt kérdés
Én most nehezen döntök. :(
2009. dec. 22. 13:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajna kiábrándító lesz a válaszom, de igen, marha nagy gyávaságra vall az "öngyiskedés". A másik pech pedig, hogy azon a sz@ron mindig lehet változtatni, csak elő kell vakarni a B tervet. További szép napot!
2009. dec. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Meghalni nem olyan egyszerű, mint gondolod. Változtatni sem könnyű, viszont lényegesen kellemesebb. Nos, akkor melyik is a jobb??
2009. dec. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%
én sokáig azt mondtam h.gyávaság ha valaki öngyilkos lesz.de aztán nemrég a családban valaki megtette(vonat elé ugrott)átértékeltem a dolgokat...szerintem nem annyira gyáva dolog ez..
2009. dec. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%

Öngyilkosnak lenni nagyobb gyávaság

szerintem


Darth Vader


ne tedd meg

2009. dec. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

Gyáva ember. Mert csak azért bátornak nevezni valakit, mert megöli magát marhaság.

Az aki nem futamodik meg a problémák elől és szembe mer szállni velük, az az igazán bátor.

Megoldódik valami, ha megöli magát az ember? Semmi.Csak bánatot és fájdalmat okoz környezetének és a szeretteinek.

2009. dec. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Szép, szép, de mi van akkor, ha valaki évek óta csak a problémákkal harcol, hasztalan, belefárad, belebetegszik és belátja hogy hiába minden, már nincs is miért és még szerettei sincsenek??
2009. dec. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

szerény véleményem szerint elég nagy bátorság kell ahhoz, h felvágd az ereidet, vagy vmi hasonló...ezt csak az tudja igazán, aki volt már ilyen helyzetbe: megtegyem, vagy ne?

szerintem maradj a "sz@rban", ahogy fogalmaztál, és próbálj a helyzeteden változtatni!

2009. dec. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

ma 13:56

Honnan tudhatja az ember,hogy mi lesz vele 5 év múlva vagy 10 év múlva.Mindig változunk,és mindig változik az életünk is.Igen gyávaság öngyilkosnak lenni,mert csak 1 élete van az embernek,és akármennyire sz@r ,azon lehet változtatni,sőt fog is változni.De ha felvágod az ereidet vagy csak kiugrasz az ablakon,ott már nincs visszaút.Ott nem lehet azt mondani,hogy "bocsi,de meggondoltam magam,mégis élni akarok!"

Nagyobb bátorság az,ha valaki végig csinálja az életét,és öreg korára elmondhatja,hogy "Igen én ezt is túl éltem!!

Ez a bátorság!!

2009. dec. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%
Igazad van, egyet is értek, csak kérdés, hogy mi értelme egy szenvedéssel teli életnek? Ami nem élet, hanem túlélés, az újabb és újabb napok túlélése. Iszonyú teher, testileg és lelkileg egyaránt. Ugyan nem lennék öngyilkos, de sajnos vannak olyan életutak, sorsok, ahol megérteném.
2009. dec. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindeggyikhez bátorság kell...de az élet lehet h könnyebb..azon lehet változtatni...de ha öngyilkos leszel akkor vége...na szió
2009. dec. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!