Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is érezte már úgy, hogy...

Más is érezte már úgy, hogy az egész világ ő maga?

Figyelt kérdés
Mostanában gyakran ez jár a fejemben, hogy lehet, könnyen lehet, hogy csak én létezem és az egész világ a fejemben játszódik le. Mindenki más, minden amit erről a világról tudok valójában az én kivetüléseim. Az egész csak egy illúzió, nem létezik "valóság" csak gondolat, információ. És a világmindenség, amibe konkrétan minden beletartozik, még az ellentmondásosság is, valójában egy hatalmas "dolog", valami olyasmi mint egy hatalmas hihetetlenül összetett lény. És ez én vagyok. Hiszen csak egy néző pont van amiről én tudok, méghozzá az enyém. Tudom, hogy ez így furán hangzik, de azt is tudom, mások is voltak/vannak akik hasonlóan éreznek (bár kevesen). Az érdekelne, hogy mi a TE véleményed erről? Fordult már meg hasonló a fejedben?
2014. máj. 5. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért érdekel bárkinek a véleménye, hiszen az is csak a tiéd? Te magad hozod létre az én válaszomat is, ezért annak számodra nincs információtartalma.
2014. máj. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem minden embernek van egy sajátos Én-élménye.Bár ez változó lehet.Lehet felerősödik ez az érzés ha az ember kívülállóbb keveset tud másokról mások érzéseiről.Igen szerintem van abban igazság hogy a világ egy illúzió.És szokták mondani minden ember Egy nincs olyan hogy Te vagy Én...tulajdonképp nézhetjük ezt a dolgot másként is nekem szimpatikusabb ha azt gondolom más emberekben is van valami ami bennem is vagyis mindenkiben van valami közös. :-) Egyébként nekem gyerekként volt egy alkalommal egy nagyon meghatározó ilyen jellegű érzésem.De az nagyon félelmetes volt.Szóval ez nem egy olyan dolog ami csak úgy eszembe jut vagy amin elkezdek töprengeni hanem egy nagyon különös érzés amit semmi máshoz nem lehet hasonlítani.

Az első válasz tetszett....:-)

2014. máj. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt hívják szolipszizmusnak. Nézz utána.

Érdekes elmélet, csak ezzel az a probléma, hogy mindenkit ledegradálsz ezáltal. Hiszen ha a többi ember "csak" a te elméd kivetülése, akármit csinálhatsz velük, nincs jelentősége.

Amúgy mint az elméd szüleménye azt közlöm veled, hogy elmebeteg vagy, hogy ilyen sz.r világot teremtettél nekünk!

2014. máj. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ha valóban én teremtettem, akkor sajnálom :D Amúgy azért nem olyan rossz szerintem ez a világ, lehetne sokkal rosszabb is. Ami meg a többi ember degradálását illeti, amennyiben te tényleg létezel, ez az egész igaz lehet a te szemszögedből is, sőt számodra az ÉN felvetésemnek nincs semmi értelme, csak rád vonatkozóan lehet igaz az egész. A gond csak az, hogy nem tudom, hogy létezel e :D Akárhogy is, az biztos, hogy emiatt a hétköznapokban abszolúte nem nézek le senkit. Na az őrültség lenne, ez meg így csak filozofálgatás :D Minden jót!
2014. máj. 8. 20:07
 5/7 anonim válasza:

Érdekes felvetés és elgondolkodtató.

Ha én is ugyanezt feltételezem, hogy Te is csak általam vagy, akkor mivel, hogy Te is felvetetted ezt, hogy én és mindenki más általad vagyunk, egymás elméjébe léteznénk csak.

Így ha pl. Te nem lennél akkor nem lenne kinek elképzelni engem, hogy elképzelhesselek Téged.


Másik gondolat:

Mivel, bizonyára Neked is vannak szüleid, akiknek szintén vannak, ők általuk lettél "létrehozva", tehát kellett volna, hogy legyen akkor is valami, mert különben ők nem lettek volna, hogy téged világra hozzanak.


Harmadik gondolat:

És mi lesz azután, ha Te már nem leszel, teszem azt meghalsz? Ebbe már belegondoltál? A világ is szétesik? Vagy rögtön újraéletsz egy másik testben? De akkor milyen is pontosan a halál?

2014. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

ez a tagadás filozófiája.

mindent tagadsz amit kétség kivül nem tudsz 100%-osan bizonyítani.

olvass utána:

[link]

egyébként előző válaszolónak annyit hogy lehet hogyha csak a kérdező létezik akkor ő nem egy ember hanem csak egy lény lehet hogy teste sincs csak tudata.


nemrég kitalálta valamit:

ugye van a szubsztenicia aki nem függ semmitöl őt nem teremtette semmi csak magában létezik nevezhetjük istennek.

de mi van ha a kérdező a szubsztancia és a kérdező önmagát teremtette, ezt a végtelenségig vezethetnéd vissza és sosem érnél a végére (végtelen rekurzió)


egyébként az én elméletemröl mi a véleményetek?

2014. máj. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ezen már én is gondolkodtam. Azt hittem, hogy egyedül vagyok vele.

Mintha tényleg minden és mindenki más csak képzelet volna, csak mi lennénk "valódiak". Elvégre is csak a mi elménkről tudunk.

14/L

2014. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!