Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha mindenki bánt?

Mit tegyek, ha mindenki bánt?

Figyelt kérdés

2014. máj. 10. 11:44
 1/6 anonim válasza:
A "bánt" alatt mit kell érteni?
2014. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem is igaz. Én pl tuti, hogy nem bántalak.
2014. máj. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miert bantanak? Vagy mivel? Igy nem tudom megvalaszolni a kerdest...
2014. máj. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A történés az, hogy egy csendesebb ember vagyok, aki szeret tanulni, szeret olvasni és nem jár szórakozni. Kitűnő tanuló vagyok. A külsőségemre az egyszerűség jellemző és nem járok nagy sminkekben...stb.

Nem tudom, hogy az emberek a suliban is, miért engem bántanak, de ha kapok ötöst, akkor hozzám sem szólnak, ki vagyok közösítve... akkor feleletkor beleröhögnek, beleszólnak... gúnyolnak, hogy ne sikerüljön.

Az úton is bántanak a külső megjelenésem (egyszerűség) miatt. Pláne meg, ha könyvekkel a kezemben vagyok....

Nem értem miért velem van ez...

2014. máj. 11. 13:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Azt talán nem kell külön taglalnom, hogy az ember az állatvilágból "emelkedett ki". Namármost: minden csoportban élő állatfajnak megvan az a védekezési mechanizmusa, hogy a különösen viselkedő egyedeket kiverik maguk közül. Amelyik példány ugyanis nem a fajtára jellemző viselkedést mutat, az valószínűleg beteg, tehát fertőző góc is lehet. Ráadásul a kirívó viselkedésével a ragadozók figyelmét is felhívhatja. Ergo: veszélyt jelent a csoport többbi tagjára nézve.

Az ember csoportbna élő állat. Ha valaki nem úgy viseledik, ahogy az egy gyerektől természetes, kilóg a sorból, tehát a többi a fent leírt atavisztikus ösztöntől vezérelve elkezdi piszkálni, kiközösíteni. Elzavarni nem tudja, hiszen vannak felettes rendszabályok, tehát próbál nem tudomást venni róla. Te nem úgy viselkedsz, mint az átlag gyerek, aki játékos, nem törődik semmivel, gondtalan gyermekkorát éli, hanem tanulsz, és próbálsz a tanárok kedvében járni. Jó dolog ez, hiszen ezzel a módszerrel talán többre viszed az életben, cserébe viszont el kell viselned a többiek ellenszenvét.

2014. máj. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
próbálj visszaszólni, megvédeni magad. Ha nagyon durván bántanak, szólj tanárnak. Vagy verd meg az egyiket ;) (Tapasztalatból tudom, hogy ez hatásos! ugyan azért piszkáltak évekig amiért téged, habár én nem voltam szín kitűnő. megvertem az egyik srácot és azóta békén hagynak)
2014. máj. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!