Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon lusta vagyok mit...

Nagyon lusta vagyok mit tegyek hogy ne legyek az?

Figyelt kérdés
Nincs kedvem sokszor semmihez és eegy csomószor az utolsó pillanatban csinálok meg dolgokat.Ezen lehet változtatni? Valakinek esetleg tapasztalata vagy tanács?
2014. máj. 10. 12:43
 1/4 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok. Szerintem sok mindent nem lehet tenni ellene.
2014. máj. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kár én akarok csak nem tudok
2014. máj. 10. 14:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Már hogyne tudnál tenni ellene? Csak épp ez az, hogy lusta vagy hozzá :D
2014. máj. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagyunk így egy páran, meg is alakítottuk a lusták világszövetségét, csak lusták voltunk összeülni megírni az alapító okiratot.


Na szóval komolyra fordítva az emberi elme így van megalkotva és vannak rá módszerek, amelyek éppen azt használják fel amiért az utolsó pillanatban megteszed a dolgokat. Vannak rá olyan technikák, amivel elmédnek személyiségednek ezt a fajta egyébként természetes mechanizmusát megkerülheted.


Vannak nagyon jó és hasznos könyvek amik a motivációról és végigcsinálásról szólnak.


Ez az egyik vonal, a kényszer lendülete a másik. (-Kutatgatok, ezt-azt 1-2 évtizede.) Na szóval, suli munkahely, elmész, tanulsz, dolgozol, mert muszáj ?

Minden egyes nap szinte daruval kell kiemelni az ágyból igaz ? Aztán csit-csat, kit-kat teszed a dolgod és nézed az órád, haza érsz és psssszszszsz, már megint daru kéne, ám most már nincs rajtad kényszer és nagyon nehéz megmozdulni.

Annyit kell csak tenned, ha már kényszerből valami lendületbe hozott, akkor úgy tekinted, mintha az a feladat kényszer tovább tartana. Tehát mintha 4 helyett például 6-ig dolgoznál, 5-re hazaérsz és a munkahelyed kényszerének lendületével, még szépen ténykedsz 1 órát és teszel a saját céljaidért, azzal a lendülettel amibe kényszerből kerültél.


Amúgy valóban csak azok a módszerek működnek majd, amit nem leszel lusta használni.

2014. máj. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!