Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért a párkapcsolat az...

Miért a párkapcsolat az önbizalom alapja olyan sok embernél? Miért hiszi mindenki, hogy ha bepasizik/becsajozik, onnantól lesz csak valaki belőle?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasgatom a kérdéseket az Emberek és az Önismereti kérdések kategóriákban, és minden önbizalmi és önértékelési kérdésnek az az alfája és ómegája, hogy


lúzer vagyok mert nincs barátnőm,

nincs barátnőm, mert lúzer vagyok,

ha lenne barátnőm, lenne önértékelésem,

minden tiszta csőd, ronda vagyok, szerencsétlen, _és_ még barátnőm sincs...


Olyan sokféleképp lehet érvényesülni az életben! Komolyan nem értem, az embernek magáért kéne hogy önbizalma legyen, nem mások miatt! Mi ütött az emberekbe?


Hát semmi más értelmes nincs az életben?



2014. ápr. 17. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Nos, mivel én pontosan ezt érzem, és mellette elég sokat gondolkodom, megkísérlem a válaszadást:



Ugye te is elsősorban férfiaktól idéztél, és azt hiszem, ez a probléma nagyobbrészt a férfiakat érinti. A nők könnyebben "elvannak", őket annyira nem viseli meg a kapcsolat hiánya.


De itt szerintem nem elsősorban a kapcsolatról van szó, hanem a FÉRFIASSÁGRÓL. Ez alatt nem a nemi vágyat értem, hanem magát a képességet, hogy valaki csajt szerezzen. Gondolj bele: mi teszi a férfit férfivá? Szerintem az, hogy képes elérni, "kiharcolni magának" azt, amit akar. A férfi erős és heves nemi vággyal van meg"áld"va. Ez csajozásra készteti, ahol utat engedhet ennek a vágynak, ami által kiegyensúlyozottabb lesz.


Nem tudni becsajozni = képtelennek lenni arra, hogy utat engedj a nemi vágyadnak, hogy szexelj. Képtelennek lenni arra, hogy férfiként elérd azt, amit akarsz, hogy kiteljesítsd a férfiasságodat, ha így tetszik. Képesnek lenni a csajozásra egyenlő azzal, hogy képes vagy elérni, amit akarsz. Ez az, ami a férfiak számára gondot okoz, legalábbis én így érzem, és azt hiszem, mással is így van ez. Meg hát valljuk be: a társadalom is másként tekint arra, aki képes bánni a nőkkel, mint aki nem. Persze, lehet csomó mással is foglalkozni, de a késztetés nem fog megszűnni. Olyan ez, mintha egy nagyon érdekes előadáson vennél részt, amire mindenáron oda akarsz figyelni, csak közben majd szétrobban a hólyagod. Hiába nagyon érdekes az előadás, meg tudod, hogy fontos, hogy figyelj, a természet nagy úr. Az ilyen "lúzerek" úgy gondolják, hogy az, hogy képesek elérni, hogy legyen csajuk, lendületet adna nekik, "menővé tenné őket", megváltoztatná az énképüket, visszaadná az önbecsülésüket és új erőforrást adna a szex által. Szerintem nem minden alap nélkül gondolják így.



(te amúgy véletlenül nem nő vagy?)

2014. ápr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Az a helyzet, hogy aki nem képes szeretetet adni és elfogadni, az ugyan elbohóckodhat az életében, sikereket érhet el, összeszedhet egy valag pénzt, de az élete valóban semmi lesz. Nulla. Úgyhogy valahol jó helyen kapirgálnak, csak éppen az amit manapság párkapcsolatnak neveznek, az maga a nevetség, minden van benne (féltékenység, egoizmus, birtoklási és leuralási vágy, kihasználás, szexualitás, felvágás), csak éppen szeretet nincs, amit ugyan meg lehet tanulni és fejleszteni is lehet, de vagy teljesen mást fejlesztenek, vagy semmit.
2014. ápr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

sikereket érek el férfiként, még sincs párkapcsolatom és emiatt nem érzem se lúzernek se nullának magamat!


Kérdésre válaszolva:


Mivel nem volt nekik, azt hiszik, hogyha lesz, akkor változik valami csettintésre. Majd amint lesz rájönnek, hogy nem ér az egész semmit, mert ugyanolyan lúzerek maradnak mint amilyenek voltak. emellett lesz még 1 nagy púp is a hátukon az épp nem szerető párjukkal.

2014. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az a helyzet, hogy aki nem képes szeretetet adni és elfogadni, az ugyan elbohóckodhat az életében, sikereket érhet el, összeszedhet egy valag pénzt, de az élete valóban semmi lesz. Nulla."


Ez lehet a te véleményed, de hogy mi mit ér, az szubjektív. A pszichopaták pl. nem képesek valódi szeretetre, és kívülről nézve rémisztő, hogy hogy élnek, mégis néha cégvezetők meg politikusok lesznek belőlük, mert a lelkiismeret nem gátolja őket. Ha nekik nincs igényük a szeretetre és a szeretve levésre, akkor számukra valószínűleg ez egy érdektelen tényező.



"Úgyhogy valahol jó helyen kapirgálnak, csak éppen az amit manapság párkapcsolatnak neveznek, az maga a nevetség, minden van benne (féltékenység, egoizmus, birtoklási és leuralási vágy, kihasználás, szexualitás, felvágás), csak éppen szeretet nincs, amit ugyan meg lehet tanulni és fejleszteni is lehet, de vagy teljesen mást fejlesztenek, vagy semmit."



Ez nem más, mint egy marha nagy általánosítás.



"sikereket érek el férfiként, még sincs párkapcsolatom és emiatt nem érzem se lúzernek se nullának magamat!"



Ha a te életedből nem hiányzik egy nő, akkor örülj neki. A legtöbben nem tudunk meglenni rendszeres szex nélkül.



"Mivel nem volt nekik, azt hiszik, hogyha lesz, akkor változik valami csettintésre. "



Mondjuk az nem elég változás, hogy végre utat engedhetnek a nemi vágyuknak, ami így nem őket szaggatja szét?

2014. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Köszönöm a válaszodat!

Valóban rejtély nekem ez a kérdés, szóval örülök, hogy olyasvalaki is válaszol, aki részben benne van. Igen, úgy vettem észre, hogy itt a GYK-n ez elsősorban férfiak problémája. Vagy, ha a válaszodnál maradok: a fiúké. Hidd el, a nők/lányok sem ússzák meg szárazon enélkül, csak ők másképp élik meg, vagy valami más motiválja őket. :)


Értem az okfejtésedet, de a logika innen nézve változatlanul faramuci. Olyan, mintha a farok csóválná a kutyát.


Szerintem a férfiasság, a férfi-szerep pontosan _nem_ az a dolog, ami egy nőtől válik teljessé.

Azt szokták mondani, ahhoz, hogy egy lány nővé váljon, egy férfira van szüksége. Ebben én látok némi rációt, de fordítva nem nagyon hangoztatják, mert nem állja meg a helyét. Azt írtad:


"Gondolj bele: mi teszi a férfit férfivá? Szerintem az, hogy képes elérni, "kiharcolni magának" azt, amit akar."


Pontosan! A "Férfi" az, aki elég erővel bír ahhoz (vedd fizikai, lelki-mentális vagy társadalmi szinten), hogy megszerezzen és megtartson (=megvédjen) dolgokat (javak, nő, család, stb), ehhez elengedhetetlen, hogy rátermett, öntudatos és magabiztos legyen. Nem a nőtől leszel valaki, hanem attól, hogy olyan állapotban vagy minden más téren, hogy képes vagy nőt szerezni magadnak. Nem mondhatod azt, hogy egy barátnő majd férfivá emel, hogyha férfinak kell lenned ahhoz, hogy megszerezd őt.

Ez egyszerűen olyan, mintha azt mondanád, hogy ha majd sikerült elolvasnod a Háború és békét, megtanulod a betűket.


Olyan szempontból értek egyet, hogy a "becsajozás" vagy képesség rá része a férfi-létnek. De ez még egy férfinál sem az önbizalom alapfeltétele, hanem a végső kiteljesedése. Ha elértél egy olyan egyensúlyt, érettséget, erőt, akkor képes leszel rá - de úgy vélem, mindazok, akiknek a totális lelki csőd közepén az az egy opció lebeg a szemük előtt, hogy nőt szerezni de azonnal, valójában, akármennyi idősek, a szívük mélyén kisfiúk, akik nem képesek átlátni mindannak a komplexitását, amivé válni szeretnének. "Majd ha kapok egy ötöst matekból, tanulni fogok rá." Vannak zsenik, de az emberek 90%-a kell, hogy tanuljon, és vannak helyzetek, amiknél megkerülhetetlen a tyúklétra, nem mondhatod azt, hogy ide nekem a végső motivációt, és akkor majd felnövök én is.


(Közben bevillant egy Szirmai-féle Harcosok klubja elemzés, ha már a férfi-létről van szó, érinti a témát, nagyon érdekesnek tartom azt is. :) Belinkelhetem, ha gondolod.)


Más: téged természetesen nem ítélhetlek meg, hiszen vajmi keveset tudok a hátteredről. A feltett kérdésekből indulok ki, amelyeknél süt, hogy ott bizony nem a csajozási képesség az egyetlen gikszer a kérdező kis életében, mégis ez az egyetlen, ami fókuszba került. Biztos vagyok benne, hogy van, aki hozzáadta a magáét, de a körülmények nem kedveznek: a család, a környezet, az ismeretségi kör, nem működik a kereslet-kínálat, akármi. De abban is biztos vagyok, hogy egy ilyen helyzetben az alaphozzáállás is... más. :)


(Ó, elsősorban kíváncsi vagyok, és pont. Másfelől... miért? :D Mellettem sem áll pasi, de megreszkírozom, hogy úgyse viselnél el. :D )

2014. ápr. 20. 17:06
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszadó!


"Az a helyzet, hogy aki nem képes szeretetet adni és elfogadni, az ugyan elbohóckodhat az életében, sikereket érhet el, összeszedhet egy valag pénzt, de az élete valóban semmi lesz."

Korrekt. A válaszodon igazából gondolkodtam egy sort. Eszembe jutott, hogy a kiindulópont ugye változatlanul az, hogy az emberünknek nincs önbizalma, motiváció tehát ez esetben, hogy ha más szereti és elfogadja őt, talán ő is képes lesz szeretni magát. És pontosan ez szül egészségtelen, kiegyensúlyozatlan párkapcsolatot. Az válik féltékennyé, önzővé és bizalmatlanná egy kapcsolatban, aki magával szemben is bizalmatlan, a saját labilitását viszi a párkapcsolatába. Tehát ha végül is sikerül magának barátnőt szereznie, garantált marad a csalódás.

Végső esetben szerintem itt sem a szeretetképességet kell fejleszteni, hanem az önismeretet, ön-szeretetet, önbizalmat. Jó helyen kapirgál, de rossz megoldást választ.

Jól értelek?


Köszönöm a te válaszodat is. :)


...


Kedves harmadik válaszadóm!

Örülök, hogy te egyensúlyban vagy. :)

Igen, ugyanezen kattogott az én agyam is, ami miatt végül is feltettem a kérdést - hogy megold-e ez bármit is a saját tényleges problémáik közül, legalábbis hogy ők hogyan gondolják, mit oldana meg.

A többféle szubjektív nézőpont érdekelt, és érdekel még mindig, várom bárki meglátását. :)


...



Kedves negyedik-első!


"Ez lehet a te véleményed, de hogy mi mit ér, az szubjektív. A pszichopaták pl. nem képesek valódi szeretetre, és kívülről nézve rémisztő, hogy hogy élnek, mégis néha cégvezetők meg politikusok lesznek belőlük, mert a lelkiismeret nem gátolja őket."

Én egy általános jelenségre kérdeztem rá. És nagyon remélem, hogy a pl. szociopaták/pszichopaták álláspontja nem képviseli reprezentatívan a többségét, különben oltári nagy gáz van.


"Ez nem más, mint egy marha nagy általánosítás."

A válaszomban felvetettem egy állítást erre vonatkozóan, mit gondolsz arról? Általánosít, vagy sikerült indokolnom?


"Mondjuk az nem elég változás, hogy végre utat engedhetnek a nemi vágyuknak, ami így nem őket szaggatja szét?"

Bocsáss meg, nem nekem szólt, de azért egy pár mondatban reagálnék. Én szeretném azt hinni, hogy még ezek mögött a kérdések mögött sem az az eszme áll, hogy az ember csupáncsak ösztönlény, a párkapcsolat lényege a szex, és a férfi attól férfi, hogy potens (bármit írnék ide, kicenzúrázná a GYK, bocsi :D ). Tudom, hogy az emberi lélek egyensúlya hárompólusú (biológiai, lelki és szociális), de ha a depresszió miatt zabálok és felszedek 20 kilót, akkor nem a fogyitablettáktól leszek megint egyensúlyban.

A férfi önbizalomhiányra nem lehet gyógyszer, hogy félretegyen havi tíz rongyot prostikra. A tüneti kezelés nem orvosság.

2014. ápr. 20. 17:07
 7/7 anonim ***** válasza:

"Miért a párkapcsolat az önbizalom alapja olyan sok embernél?"


Mert társfüggők. Nem vagyok pszichológus de rengeteg megoldatlan belső és/vagy külső dolgaik vannak ami miatt senkinek érzik magukat. Van aki piához nyúl, mások droghoz, szerencsejátékhoz, stb. de legtöbben az egyetlen olyan függőséget választják amit még a társadalom se ítél el (de még csak fel se ismer sajnos): a társfüggőséget.

2014. máj. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!