Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy kis "baleset" történt az...

Egy kis "baleset" történt az egyik lábkörmömmel, és benőtt a köröm. Tudnátok néhány jó tippet rá?

Figyelt kérdés
Az egyik nap bevertem a lábam a küszöbe és a lábkörmöm felszakadt/feltépődött egy kicsit. Pár hét után le jött a felszakadt köröm és vissza nőtt a rendes körmöm. Nem foglalkoztam nagyon vele, gondoltam had gyógyulj... most pedig bevan gyulladva, vérzik, gennyes ha beverem valahova, vagy rálépnek iszonyatosan fáj. Körmömnél a bőr egy kicsit fel dagadt. Neogramormonnal szoktam kenni, kozmetikustól iszonyatosan félek, 1x voltam régebben nem hozták rendbe. Azon vagyok, hogy magamnak megcsinálom és néhány jó tippet szeretnék kérni, hogy hogyan tudnám jól kivágni vagy hogy ne fájjon annyira vagy valamilyen kenőcs ami lejjebb viszi a gyulladást, duzzanatot, vagy ami hűsítí/gyógyítja. Előre is köszönöm.
2014. máj. 19. 21:22
 1/4 szántóvető ***** válasza:

nagyon fog fájni.iszonyatosan.majd megőrülsz.bírod a fájdalmat valamennyire?van ami segíthet egy kicsit de a gyulladás miatt csodát ne várj ezektől..

[link]

2014. máj. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, bírom. Mondjuk még azt hallottam, hogy ha kívágom akkor előtte ásztassam be a vízbe és úgy próbáljam meg.
2014. máj. 20. 07:10
 3/4 szántóvető ***** válasza:
igen,az is jő ötlet,próbáld ki.
2014. máj. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!


Én sokáig szevedtem vele... de mostmár meg tudom oldani :D

Menj a gyógyszertárba, vegyél Tetrán kenőcsöt (ez leviszi a gyulladást, kb 1000 ft), Szaliciles szeszt (ez kiszárítja ha van már vadhús, ha nincs akkor elég a tetrán, kb 400 ft), steril vattát (ha nincs otthon, ez a szaliciles szesz felvitelére kell).


Nekem a durvábbik volt, vadhússal...

Naponta kell csinálni... én először a szesszel kezdtem reggel majd kis idő múlva bekentem tetránnal.. dél körül csak szesszel, majd este megint szesz + tetrán. Persze a gennyet nyomd ki amennyire csak tudod...

Addig csináld amig javolást nem látsz, ha azt a durva fájdalmat nem érzed már amikor pl hozzáér valamihez az ujjad és csak a seb van ott akkor szesszel kezeld tovább (persze csak ha volt seb).

Na ennyi röviden :)

Sok sikert!

2014. máj. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!