Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért szomorúak az emberek a...

Miért szomorúak az emberek a mai világba?

Figyelt kérdés
Úgy érzem hogy minden ember depressziós és nyugtalan az egész világba.Népbetegség ma már a depresszió pedig az életkörülmények javultak a régi időkhöz képest mégis rosszabb szerintem a helyzet mint régen.
2010. jan. 1. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Stressz, stressz, stressz.

Régen az asszony elvolt otthon a házimunkával, a férj hazajött, nem döglött be a kávéfőző, nem sűrűn rúgtak ki embereket a munkahelyükről, nem csalták meg egymást az emberek, és pár oldalas listát írhatnék.

Szerintem ha megtanuljuk kezelni a mostani helyzetet, ami szerintem nem túl rózsás, simán túl lehet élni, sőt! Nagyon is valószínű hogy ha megtanulsz elsiklani a nehézségek mellett, csodás életed lesz. Persze vannak tényezők amik mellett nem lehet elhaladni.

2010. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

én azt tapasztalom hogy az emberek elhidegültek egymástól

de lehet, hogy ez csak az én rokonságomra meg családomra jellemző, de szerintem nem

régen minden olyan nyugodt volt és békés, most meg... :(

nem érdekel senki senkit már csak olyan formálisak a beszélgetések,vagy nem is tudom

minden olyan rideg lett

szerintem nagyon sok köze van ehhez a technika fejlődésének, hogy mindenki csak gépezik meg mobilozik meg ilyenek...

én legszivesebben kihajintanám a számítógépet a p*csába... de már nem lehet :( ez már így fog menni az idők végezetéig és ki tudja,mi jön még?? szerintem az egész egyre rosszabb lesz

2010. jan. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
mert szar az élet
2010. jan. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mert az emberek már nem tudnak a kis dolgoknak örülni, mindenki olyat akar, ami valószínűleg sosem lesz számára elérhető.


Minden a kib@szott pénz körül forog és a média is azt nyomja, hogy pénz nélkül te egy senki vagy.


Ha jobban megnézed a Karácsony se már a szeretetről szól, hanem arról, hogy egy hónap alatt annyit keresnek az áruházak, amennyit a többi 11 alatt összesen. És, ha nem veszel fel hitelt a plazmatévére, amit a gyerekeidnek adsz, akkor nem vagy jó szülő.


16/F

2010. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok

gondolj csak a karácsonyra: régen a szülők becsempészték a fát, feldíszítették együtt, szeretetben, anya főzött egy kis kaját, megették, ajándékoztak (nem plazmatévét), de nem muszályból hanem szeretetből, és együtt elénekelték a csendes éjt. most mi van? mindenkinek rohanjuk ajándékot venni, csináljunk 6fogásos vacsorát, dobjuk szét az ajándékokat, aztán vesszünk össze hülyeségeken, majd duzzogjunk pár hónapot.

2010. jan. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jókat írtatok én is ezekre gondoltam kb...csak én még talán azzal is kiegészíteném hogy az emberek hazudnak egymásnak csak hogy jobb fényben tűnjenek fel.És ezek a hazugságok felemésztik az embert belülről hogy folyamatosan azon agyal hogy nehogy kiderüljön az igazság.
2010. jan. 1. 18:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy az egy barom aki plazmatévére hitelt vesz fel. LCD tv-re kell hitelt felvenni abba nem égnek bele a logok ha sokáig úgy hagyod. A másik meg az, hogy mindig is szomorúak voltak az emberek és mindig is voltak vidám emberek, ma is rengeteg vidám ember van, pl a drogosok vagy az olyan alkoholisták akik még nem itták teljesen el az agyukat. Összességében az idióták, akik megmaradtak 70-es IQ-ál, igen ők boldogok, aki pedig egy kicsit is okos törekedik több cuccra, nagyobb dolgokra és addig nem boldog amíg el nem éri azt, és ha elérte boldog lesz.
2010. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem biztos hogy boldog lesz az ember ha megszerzi azt a cuccot amit akar.Max csak az elején.Abban viszont egyetértek hogy boldogok a tudatlanok.
2010. jan. 1. 19:17
 9/11 anonim válasza:
Mindenki többet akar,habár mindenki a saját szintjén nyomorog.Nem?
2010. jan. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A stressz, rengeteget várnak el az embertől az iskolában, munkahelyen,a magánéletben, külsőleg-belsőleg-emberileg; meg maga a fogyasztói társadalom: Minél nagyobb,drágább ház,autó,stb,mindig egyre több minden kell.
2010. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!