Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehetek-e alkoholfüggőből...

Lehetek-e alkoholfüggőből ismét normális társasági ivó vagy az absztinencia az egyetlen kiút?

Figyelt kérdés
2014. jún. 10. 08:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen, lehetsz. Akarat kérdése.
2014. jún. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Az elején az absztinenciára fogsz inkább hajlamot érezni, idővel viszont változhat.


Ha valaki nagyon benne van az egyik végletbe, akkor utána átcsap a másik végletbe, mert az csak tud teljes nyugalmat hozni a számára. Ez rendben van több szempontból is : elsősorban a fizikai regenerálódás sokkal gyorsabban és jobban megy végbe akkor , ha egy ideig teljes absztinenciát adsz magadnak; másodsorban pszichikailag is teljes szintű lehet az felépülés amely szükség egy függőség elszakadásában. És egy ideig ez a legjobb dolog, amit tehetsz magaddal azért, hogy megtisztulj fizikailag is és szellemileg is.


Az absztinencia viszont hosszútávon akkor jó, ha igazán egyensúlyban vagy tőle. Az viszont nem jó, ha görcsösen megy. Az emberek különbözőek és igen, van aki attól van egyensúlyban, hogy soha nem teszi ezt vagy azt, de ez nem vonatkozik mindenkire és az semmiképpen sem nevezhető kiegyensúlyozott állapotnak, ha valaki folyton azon kattog, hogy ne tegyen meg valamit, amitől amúgy nem szenvedne annyi kárt, mintha nem tenné azt meg, de folyamatosan azzal kell küszködjön, hogy távol tartsa magát tőle. Az ilyen szintű absztinencia már nem egy egészséges fajta, hanem inkább egy nyomás, egy állandóan terhelő korlát, egy túl szorosra kötött szíjú, amely gátolja az élet lendületét.


Ez az én véleményem persze, te idővel majd kifogod tapasztalni , hogy neked mi a jó , mert végtére is minden erről szól, mindig túl kell látni a fán , ami takarja az erdőt, mert különben belerekedsz ezekbe a tipikus csapdákba, amelyek miatt nem fogsz tudni élni.

2014. jún. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát igen az absztinencia lenne a tökéletes megoldás, de ha betartom, akkor olyan érzésem van, hogy büntetem saját magam. Márpedig nem akarom büntetésben élni az életem. Egyébként sokáig kibírom pia nélkül, a rekordom 13 hónap volt.
2014. jún. 10. 10:55
 4/18 anonim ***** válasza:

Én gyakorlatilag absztinens vagyok, és engem semmiben sem gátol, hogy nem részegedek le sem egyedül, sem társaságban. A társaságomat is úgy válogatom meg, hogy nem a piálás a fő program.

Nem véletlen, hogy az anonim alkoholistáknál a teljes absztinencia a megkívánt, mert ha megérzik az alkoholt, utána nem tudnak megállni. Márpedig ha ez a tapasztalat, miből gondolod, hogy te majd megállod? Minden alkoholista, drogos ezt gondolja magáról, ezt hazudja magának.

2014. jún. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy megállom és hazudni sem akarok magamnak. Viszont nem akarok úgy sem élni, hogy mikor meglátom, hogy valaki jóízűen sört iszik, akkor én nagyokat nyeljek és szenvedjek!
2014. jún. 10. 17:28
 6/18 anonim válasza:
szerintem próbáld ki. ha hetente egyszer hétvégén a barátaiddal iszol, és nem vagy mindig hányós-részeg, akkor simán tarthatod ezt. azért mondom hogy heti egyszer mert szerintem elég gyakori hogy pénteken vagy szombaton sörözget valaki a haverjaival, stb. talán tarthatod azt a szabályt, sőt szerintem alap, hogy egyedül egyáltalán nem iszol, hanem csak ha mások is körülötted, és megtanulod tartani a mértéket. egyik véglet sem jó, ha teljes önmegtartóztatásban élsz, minden pillanatban arra gondolsz majd, hogy nem ihatsz, stb. egy "normális" állapotba kell visszatérni, és szerintem normális, ha valaki néhányszor iszik, mértékkel.
2014. jún. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

#4 – es válaszolónak : „Márpedig ha ez a tapasztalat, miből gondolod, hogy te majd megállod? Minden alkoholista, drogos ezt gondolja magáról, ezt hazudja magának. “ – Ez egy undorító trükk, amit akár tudatosan írtál, akár tudatlanul, de ezzel nem segítesz sem a kérdezőn, sem senkin amúgy, aki ilyen jellegű problémával küzd.

S attól mert absztinens vagy, még ne gondold magad felsőbbrendűnek, mert nem vagy.

Az absztinenciától sokan elszállnak maguktól, csak nem igazán van mire.

2014. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi! Amúgy én is jártam az anonim alkoholistáknál és ismerem, tudom, hogy tényleg az lenne az ideális, hogy véglegesen letegyem a poharat. Ismerem a 24 órás fogadalmat és a 12 pontjaikat is. Csupán annnyi, hogy én láttam ezeket az embereket, beszélgettem velük és néhány kivételtől eltekintve mindnyájan attól várják a megváltást, hogy eljárnak a gyűlésekre és buzgón tagadva az alkoholt várják a megtisztulást, viszont minden egyes felszólaláskor elmondják magukról (mivel én is voltam ott, én is elmondtam magamról), hogy alkoholisták. Könyörgöm, ha már elmondom magamról, hogy alkoholista vagyok és be is ismerem magamnak, akkor hadd adassék meg ezen a Földön, hogy néha megigyak egy csöpp sört! Még akkor is, ha abból esetleg több csepp lesz.
2014. jún. 11. 10:29
 9/18 A kérdező kommentje:
Shot, Run! Neked honnan van ez a nagy tapasztalatod? Olyan érzésem van mintha Csenus Imre válaszolt volna, bár nem lehetsz Csernus, mert ő lebeszélt volna az alkoholivásról.
2014. jún. 11. 11:13
 10/18 A kérdező kommentje:
Neked viszont # 4/9-es azt üzenem az előző hozzászólásom után, hogy az a hazug, aki saját magát becsapja. Márpedig az anonim alkoholisták ezt teszik. Ők vallják ugyan, hogy alkoholisták de önmegtartóztatják saját magukat, tehát egy kínkeserv az életük. Jó, az igaz, hogy nem mindegyiküknek, mert vannak meggyőződéses jólelkű tiszta emberek, akik megtalálták a helyes utat, de én tényleg azt tapasztaltam, hogy a többség, aki ott van az nem találta meg, hanem sodródik a többiek önmegtartóztatásra épülő törekvésével, amely nagyban köszönhető a társaság szekta-szerű felépítésének is.
2014. jún. 11. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!