Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet ezt levetkőzni?...

Hogyan lehet ezt levetkőzni? Le lehet-e vetkőzni?

Figyelt kérdés

Apám hatására elég súlyos kisebbségi komplexus alakult ki bennem. Mondok egy példát: Ez elsősorban "gyúrásban" ütközött ki. Nem vagyok már fiatal, 26 éves vagyok.


Úgy kezdődött az egész, hogy születésem óta külföldön dolgozik, ezért hiába vannak együtt a szüleim kb. olyan mintha elváltak volna. Nem élt velünk rendszeresen. Aztán 10 éves koromban kezdődhetett, hogy mindig ha érdekelt valami, akkor mindig előhozakodott egyik haverjának/munkatársának/ivótársának a gyerekével, hogy ő ezt csinálja és milyen profi benne. És ez kb. egészen a mai napig így megy, azzal a különbséggel, hogy tinikorom óta nem a munkatársa gyerekei, hanem munkatársaihoz/haverjaihoz hasonlítgat.


Mint ahogy azt az elején említettem ez az egész súlyos kisebbségi komplexust szült, amit kondizással próbálok/próbáltam elfojtani. Ez volt, hogy olyan komoly mértékeket öltött, hogy képes voltam tiltott szerekhez is nyúlni, de az volt a legijesztőbb, hogy a mérlegen láttam ugyan, hogy nő a súlyom, de mindig olyan kis gizdának láttam magam, mint mikor elkezdtem. És nem értettem miért mutat a mérleg 10-15 kilóval többet, ha ugyanúgy nézek ki.


Mindegy. Ebbe bele lehet hülyülni. A lényeg, már egy ideje felismertem a problémát és szeretnék belül változni, mert ez a "megfelelő férfi külső" hajhászása tönkreteszi az embert. Egészségileg is.


Hogyan tehetném túl magam ezen? El fog múlni valaha a kisebbségi komplexus?


Pszichológust ne ajánljatok, 1 éve próbáltam kutakodni utánuk, jártam is dokihoz, de semmit sem ért, csak pénzlehúzásra ment. Pedig ajánlották fórumokon.


Inkább tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy veletek volt-e ilyen és hogyan tettétek túl magatokat rajta?


Nekem pl. ezért még nem volt rendes párkapcsolatom sem.


Mindenki véleményére kíváncsi vagyok. Köszönöm!


2014. jún. 16. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Írd ki magadból:) Ott te parancsolsz, az lehetsz, aki lenni akarsz;)

Egy próbát megér :D

2014. jún. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted. Írjak regényt?
2014. jún. 16. 21:45
 3/4 Srapnel ***** válasza:

A legjobban úgy lehet ezt levetkőzni, ahogy ezt minden ember megcsinálja valamilyen formában: a saját életedet kell kialakítani, nem a szüleidét, vagy a szüleid valakijeinek életét élni.


Tanulni, dolgozni, saját életet kialakítani. Az mindenkinek az eredendő joga, hogy az életét maga irányítsa. A szüleid meg a szüleid, nem te.

2014. jún. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt tudom mondani, hogy valamilyen szinten hasonló cipőben járok. Gyerekként nagyban alakít minket a környezetünk és legnagyobb részben pedig a szülők. Ez könnyedén eldöntheti például azt, hogy később az ember mennyire lesz kiegyensúlyozott, hogyan kezeli a kihívásokat, az életet. Nekem is édesapámmal voltak problémáim, mint a pszichológusnál az kiderült. Volt még sok egyéb is, de neki nagy része volt benne az biztos. A legnagyobb probléma nála, hogy sohasem tudhattam, hogy mire hogy fog reagálni, iszonyatosan hangulatember, ami sokszor ráadásul teljesen kiszámíthatatlan (lehet például hogy sokat dolgozott és azért, de lehet hogy nem és akkor is). Meg kellett sajnos állapítani, hogy ennél még az is sokkal jobb, amikor a gyerek hazamegy egyessel és egy pofont kap érte, mint az, ami nálam is volt, hogy hazamegy egyessel és nem tudja, hogy pofont kap e, vagy vigaszt. Ez a legrosszabb.


Be kell, hogy valljam, hogy nagyon nehezen tudnék tanácsot adni neked azon kívül, hogy keress fel egy pszichológust, de arról leírtad, hogy nem szeretnél. Fel kell ismerned, hogy problémád van, el kell határoznod, hogy ezt a problémát meg akarod oldani és el kell fogadnod, hogy lehet hogy ehhez szakember segítségére lesz szükséged. Nekem szerencsém volt, rögtön ráhibáztam egy olyanra, akinek óriási tapasztalata van és egyértelműen segít. Addig kell keresgélned, amíg nem találsz olyat, akinél érzed, hogy tud segíteni.


Tudom, hogy kicsit hülyén hangozhat ez a segítségkérés, de egyike volt azon fontos leckéknek, amiket megtanultam, hogy csak azon lehet segíteni aki tényleg akarja, hogy segítsenek rajta. Rengeteg jajveszékelnek, de nem akarnak tényleges segítséget. Addig mindenkinek meg kell próbálnia eljutni.


Nem tudom ez segíthet e, de az én problémám megoldásához (vagy legalábbis részlegeshez, de szerintem már nagyon közel vagyok/vagyunk a 100%-hoz), kb az alább lépcsőket kellett megtennem:

Elsőnek rájönni, hogy bármennyire is imádom az apukámat, bizony ő okozott nagyon sok problémát, még ha nem is szándékosan is. Bár ez kérdéses, a kérdéseken pedig úgy tudtam túltenni magamat, hogy nem érdekelnek már.

Másodszorra, hogy mit csinált rosszul, mi az, mik azok, amik bennem maradtak.

Harmadszorra ezek fel kellett dolgoznom, el kellett őket fogadnom.

Negyedszerre el kellett fogadnom, hogy az édesapám ilyen és hogy nem fogom tudni megváltoztatni.

És végül rájönni, hogy mindezek ellenére szerethetem ugyanúgy, de anélkül hogy ezzel magamban kárt tennék. Megtanulni egyszerűen a falat játszani, amikor éppen ingerült és higgadtan válaszolni. Ez az ami még nem megy teljesen jól, de igyekszem és lassan talán elérek arra pontra.


A legnagyobb hibám az volt és könnyen lehet hogy a te legnagyobb hibád is az, hogy nem tudsz tojni magasról arra amit mond. Nem mindig kell ezt csinálni nem erről van szó, de ha nem értesz egyet, vagy nem tetszik valami, akkor nyugodtan. Inkább te hibázz és inkább magadat hibáztasd, mint valaki mást (jogosan) az életedért. Az ember sokkal könnyebben megbocsájt magának és ez így is helyes.. az élet nem ér annyit. :)

2014. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!