Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Velem lehet a baj, vagy átok?...

Velem lehet a baj, vagy átok? Vagy egyszerűen ilyen nehéz az élet? L/22

Figyelt kérdés
Mióta befejeztem a sulit, már 2 éve nem találok normális állást. Érettségim is van pedig. Brigádok voltak már de csak rövidtávúak. Pedig nem válogatok, nem csak szakmán belül keresek munkát. Mivel ott is próbálkoztam már de ugye nincs gyakorlatom. /kozmetika/ Örülnék én bármilyen tiszteséges munkának. A várostól messze lakom, és buszhoz vagyok kötve. Az is egy hátrány. Én 1001 állás interjún voltam, de nem hívtak vissza soha, pedig normális kinézetem van szerintem, próbálok határozott és kedves lenni, minden ami kell, de szerintem mindig olyant választanak végül, aki közelebb áll az adott munkához, vagyis már van tapasztalata. Honnan szereznék én tapasztalatot ha sehova sem kellek anélkül? Ingyen munka nem jó, mert ugye hogyan utaznák, és falumban semmi sincs jóformán... Minibál bér, meg volt rá példa, hogy megkérdezték mennyit szeretnék keresni, és nagyon keveset mondtam, mert hát ha úgy engem választanak... Azt mondják aki keres az talál, hát én keresek de már két éve nem találok... Mindenkinek ilyen nehéz? Vagy átok? Mert nem tudom már mit hidjek...

2014. jún. 24. 09:27
 1/4 A kérdező kommentje:
*minimál
2014. jún. 24. 09:32
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem veled van a baj, rengetegen vagyunk még így.

A vállalatoknál, az országban van a baj, a vezetéssel, a kormánnyal, a rendeletekkel és mindennel.

Ha fiatal vagy az a baj, ha idős vagy, az a baj, ha nincs gyakorlatod az a baj, ha vidéki vagy az a baj, ha van gyereked az a baj, szóval minden baj.

Az a legfőbb gond, hogy a vállalatok nagyon válogatnak és arra mennek rá, hogy a lehető legkevesebb ráfordítása legyen egy munkavállalóra. Szóval ne kelljen utána lehetőleg adót fizetni, vagy nagyon keveset (ezért alkalmaznak rövid időre folyamatosan tartós munkanélkülit, nyugdíjast, leszázalékoltat), 3 munkapozícióra 1 embert vesznek fel (egy irodában pl. sokszor nincs külön adminisztrátor, könyvelő és takarító, hanem 1 ember látja el egyben a három feladatot-persze 1 fizetésért), helybélit alkalmaznak, hogy ne kelljen útiköltséget téríteni, vagy legalább is ne legyen olyan probléma, hogy az illető nem ér be busszal a munkakezdés idejére, ha valakinek gyereke van, ő sem kell, mert mi van, ha a gyerek beteg lesz, táppénzre kell menni, kevés az ember, nem tudják megoldani a helyettesítést, ezért inkább gyermektelen embereket alkalmaznak.

És nincs is olyan sok munkahely sem, a nagy részét meg sem hirdetik, hanem sógor, koma, jó barát közül kerülnek ki a munkavállalók.

Szóval nem veled van a baj, hanem úgy alapjában véve nehéz.

2014. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megnyugtató volt, hogy nem velem van a baj... :)Remélem ez változni fog, mert nagyon szeretnék már rendes munkahelyet és sokan vannak így gondolom.
2014. jún. 24. 11:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem több szakmám is van, mégse tudok normális 1 műszakos túlóra mentes munkahelyet találni, pedig minimálbérrel is beérném. És én Pest közelében lakom, mobilis vagyok saját autóval, de ez se ér sokat.


Ennyit erről, az élet sz@r.

2014. jún. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!