Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változzak meg? Úgy...

Hogyan változzak meg? Úgy érzem ki vagyok rekesztve és sodrodom

Figyelt kérdés

Tudnátok ajánlani vmi könyvet, cikket hogyan változzak meg?

23 éves nő vagyok. Nem tudok hogy mit akarok az életben a szüleim tartanak el, járok egy egytemre ami nem igazán érdekel néha van vállalok diákmunkát.

Nincs magánéletem illetve olyan férfikkal vagyok akik vagy megaláznak vagy én egyáltalán nem vagyok beléjük szerelmes de jól érzem magam velük.

Nézem hogy a facebookon mindenki milyen vidám én meg nem tudok az lenni mert nem tudok kihasználni azokt a lehetőségeket amiket kaptam az élettől. Egyedül vagyok :(

Úgy érzem unalmas vagyok nem tudok jó társaság lenni.

Alacsony az önbizalmam.

Nem azért írtam ki mert nyafogni akark hanem az hogy VÁLTOZNI,



#változás-önbizalomhiány-kisebbrendűség-unalmas-nő-önismeret
2014. jún. 27. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak depis vagy, majd elmúlik. Keress valami hobbit, amit akár komolyabban is űzhetsz. Vagy használd a "na és?" módszert.
2014. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olvass Frankl-tól, Fromm-tól, Yalom-tól és alkalmazd az életedre. Nekem bejött, sikerül változnom folyamatosan, méghozzá pozitív irányban. Járok önsegítő csoportba is.
2014. jún. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Jó úton haladsz. az első dolog, hogy be kell ismerni, hogy változtatni kell. Te már beláttad, és őszinte voltál magadhoz. Ez jó. De ez még csak az első lépés a változáshoz. Tovább kell lépned. Tudást szerezni arról, hogy tudsz megváltozni, illetve azt megvalósítani.


Én nemcsak azt ajánlom, hogy egyszerűen olvass, hanem keress egy olyan társaságot, ahol tudsz erről beszélgetni.

Sőt én is szívesen meghallgatlak, ha szeretnéd megosztani.


Ami könyvet ajánlok, az nem egy olyan könyv, amit akárhol megvehetsz. Kevés helyen kapható. A könyv címe: Úton önmagunk felé. Önmegvalósítással foglalkozik. Én be tudom neked szerezni, hiszen majdnem tűz közelben vagyok.

Ha szeretnél még kérdezni, vagy csak beszélgetni, nyugodtan írj privit.

2014. jún. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Honnan szedi itt mindenki (ha már általánosítunk) hogy rajta kívül mindenki vidám pl. Jó élete van stb. Az emberek többsége ugyanilyen
2014. jún. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es még egyszer: az emberek többsége ugyanilyen vagy nagyon hasonló problémákkal küzd.
2014. jún. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

3-as vagyok. Kedves előző jól mondod. szinte minden ember hasonló problémákkal küzd. De miért? Mert mindenki boldog akar lenni, azonban rossz helyen keresi a boldogságot. Az emberek többsége azt sem tudja mi az élete valódi célja. Valamint ez a nyugati civilizáció azt a példát állítja elénk, hogy az érzékeink kielégítésében van a boldogságunk kulcsa. Hogy ha az érzékszerveinket próbáljuk meg kielégíteni, a vágyaink után futunk, akkor leszünk boldogok. De ez ebben a formában nem igaz. Még ha tapasztalunk is valamennyi örömöt, még akkor is nagyon sok erőfeszítést kell tennünk érte, szenvednünk kell érte sokat. Így ebben igazából nincs valódi boldogság. Valójában a boldogságunk kulcsa önmagunkban van, csak észre kell vennünk. Nem az a boldog, akinek sok van, hanem akinek elég.


A megoldás az, hogy meg kell találnunk magunkban a boldogság forrását. Előbb meg kell ismernünk önmagunkat, majd az életünk valódi célját. És tennünk kell érte, hogy meg valósuljon.

Személy szerint nekem nagyon sokat segített a mantra meditáció, illetve a kírtanjóga. Tudom ajánlani mindenkinek. :)

2014. jún. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Botos Gesztenye válasza:
Nézd a pozitív oldalát,mi az amit szeretnek benned a barátaid, miaz amit szeretsz mi az amiben jó vagy. Csak légy önmagad és ne féld felvállalni, hogyez vagy te.
2014. júl. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!