Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan küzdhetem le magamban...

Hogyan küzdhetem le magamban ezt a nagy irigységet?

Figyelt kérdés

Magas és vékony, pont amilyen én lenni szeretnék. Vannak barátai, van barátnője, van autója, van munkahelye, mindent megkapott eddig az élete során. Míg nekem biciklim volt, roller, elektromos roller, motor végül autó, így sorban minden megkapott. Nekem még mindig biciklim van.

Még ha nem is dirket, folyamatosan az arcomba tolja, hogy neki jobb, mert vagy 20x elmegy napközben autóval a házunk előtt, mivel szomszéd. Utálom.

Én teljesen az ellentéte vagyok, alacsony és túlsúlyos, emelett extrém szőrös. Barátaim nincsenek, barátnőm soha nem volt, munkahelyem régóta nincs, autóról nem is beszélve. Bármit teszek, ő mindig előbb van. F


2014. jún. 29. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

azt ajánlom ne hasonlítgasd magad hozzá. -.-"

azt hiszed ez a világ legnagyobb gondja? HÁT NEM!

ahelyett hogy irigyketsz örülj, hogy neked mid van :) nézz ki az utcán és pillants meg egy szegény családot:

-még biciklijük sincs

-barátaik csak (álltalában) a "balhékhoz" kellenek

-és a csajoknál is csak valami csóró jut nekik.

ebből a szemszögből te "gazdag" vagy.

és ha elnyomja a képed előtt a kocsiját, mond meg neki, hogy (pl.) idegesít ahogy zúg a matra és máshol járkáljon.

vagy valami ilyen s mit.

és az alakodra saját magadat okold. :) fogyj le és edz !

sok sikert! :D

2014. jún. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
bocsánat motra*
2014. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rossz példa volt a nézzek ki az utcára, kb. nincs olyan ember a környéken, akinek ne volna kocsija. Van ahol több is van, az utcánkban, ami egy kis utca, rögtön két ilyen is van. De amúgy igen, sokaknak biciklijük sincs, mert van kocsijuk. :D

Egyébként meg hülye példa azt nézni, hogy kinek mi nincs. Pl. ha valaki azért nem eszik mert Afrikában éheznek. Nem Afrikában él, örüljön és próbáljon meg úgy viselkedni.

Semmilyen szempontból nem vagyok gazdag. Még ha az is lennék, barátaim vagy barátnőm akkor sem lenne, én valahogy nem vagyok képes ismerkedni. A szomszéd meg... talán ez még jobban idegesít annál, hogy mindig mindent megkapott.

2014. jún. 30. 11:03
 4/4 anonim ***** válasza:

1# vagyok. Nálatok talán így van, de én olyan helyen élek ahol ha kinézek az utcára már 3 csóró-t látok.

És az Afrikai-s példád neked is rossz volt, mert aki nem eszik értük, azok jótékonykodnak nekik.

És én azt mondtam, azt néz mid van.

Van elszállásolásod?

Van ételed?

Van italod?

Vannak szerető szüleid?

Ezek ha mind megvannak, boldog lehetsz. Amúgy, meg néha-néha az emberek még 1 km-re is kocsival mennek, pedig az eléggé szennyező, 1 km-t lehet sétálni, és te is tudsz, viszont pl. 5 km-t már biciklivel mész. És ha annál nagyobb akkor stoppolsz. Itt nem azon van a lényeg, hogy "ciki" ha más autójával jutsz el valahova, NEM erről szó sincs. És ha valamiben hiányod van , akkor mint sok már ember: Állj talpra, dolgozz, és munkád meghozza gyümölcsét.

És a barátok... hidd el nem mindig jó velük, persze, ha olyan a személyiséged, hogy mindenképp akarsz barátokat, akkor szerezz. A munkatársaid, biztos beszélgetnek veled, és ne félsz te se tőlük kérdezni. Elmész egy buliba, meglátsz egy csajt akiről tükröződik, hogy nem válogatós, fizetsz neki egy italt és megbeszéled, hogy találkozzatok máskor is.

És mondtam, ha a kocsija zavar, akkor mond meg neki, hogy máshol kerüljön. (a motor zúgása zavr téged, és ha nem hallgat el, akkor lesz valami.)

2014. júl. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!