Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy győzzem le az irigységet?...

Hogy győzzem le az irigységet? Nem rosszindulatú, és örülök a boldogságának, sikerének. és tudom, hogy bűn, hogy irigykedem. Szóval, hogy győzzem le?

Figyelt kérdés

2014. jan. 9. 09:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Foglalkozz mással.
2014. jan. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szeresd oszinten es onzetlenul pl. mivel ha igy erzel, akkor egyutterzes is lesz benned, nem pedig irigyseg.
2014. jan. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz vele azonosulni, akkor tekitsd jó példának vagy példaképnek. Ha nem, akkor a saját dolgaiddal foglalkozz.
2014. jan. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
de hát foglakozok mással, és önzetlenül öszintén szeretem...a legjobban akarom neki...csak....nem is tudom, hogy mondjam...belőlem, tőlem lesz neki jobb, mint nekem volt...
2014. jan. 9. 09:13
 5/19 anonim ***** válasza:

akkor fogalmazz kicsit konkrétabban, mert így nem értjük :)

Ki-mi ő a számodra és milyen kapcsolatban vagytok?

2014. jan. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A 3-as válaszolóval értek egyet.

Ha nem úgy tekintesz rá, hogy neked sose lehet ilyen, hanem mint útmutató, követendő példa, sokkal egyszerűbb. Egyszerűen próbáld meg elérni azt amit ő tett hogy úgy alakultak a dolgai.


Pl. szép családja van? Te is törekedj rá :) Jó a teste? Kondizz! Szép háza van? Te is tudsz csinosítgatni, csak kitartás kérdése. Szép lassan bármi összejöhet, csak ne akard azonnal. Lehet neked nem egy hét lesz, hanem évek munkája, de menni fog :)


Ha pedig elérhetetlent irigyelsz akkor tereld el a figyelmed.

2014. jan. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

de nem példakép...ezt a dolgot, amit most csinál, miattam csinálja jobban...


elmondom, hogy miről van szó...én tavaly mentem férjhez..már külön éltem, kevés pénz jutott a dolgokra...csodálatos esküvő volt, még ha sok dolog nem is úgy jött össze, ahogy szerettem volna...a ruhám nem lett az igazi (varrattam...hiába volt gyönyörü, nem olyan lett, mint szerettem volna...)...a dekort a lehető legkevesebb pénzből hoztam ki, szép volt, de lehetett volna még szebb is...vőfély nem volt, úgy gondoltam nem kell...pedig nem ártott volna...a beállitott képekből nem sok lett jó, sietni kellett...videósom egy ismerősöm volt, csak a szertartásokat tudtuk felvenni, mivel unokatestvérem (aki hivatásos fotós, esküvői videós stb) meggondolta magát, pár nappal az esküvő előtt közölte, hogy nem jön...meg még jópár ilyen dolog...

hugomat eljegyezték...nyáron lesz az esküvő...aminek borzasztóan örülök...de ő ezekből tanulva (és mivel otthon élnek a sógorommal) sokkal több pénzt tud rá költeni...és meg lesz minden, amire vágyott...nekem meg tök sok dolog hibádzott...borzasztóan rosszul érzem magam emiatt...mmint, hogy irigykedem arra, hogy minden az elképzelései szerint fog alakulni amiatt, hogy fogad vőfélyt, mert látta, hogy nem árt...az én meg nem érkezett fényfüzéreimet fogja használni, ami a csúcs lett volna a dekorációban....nem az unokatesóm lesz a videós, hanem inkább bérel, mivel meg se hívja őt...lesz videó...belőlem tanulva minden tök szuperül fog neki sikerülni...aminek tényleg örülök...de másrészben elszomorit, hogy nekünk hibádzottak a dolgok...:( annyira rossznak érzem magam...

2014. jan. 9. 09:20
 8/19 A kérdező kommentje:
és a tortánk is, hiába volt finom, semmi szépség nem volt benne...sima törtfehér torta, kék szallaggal és fehér virágokkal...neki csodásabb lesz, ebből is tanulva (a torta adott volt, mivel anyum egy étterembe dolgozik, és hugom is...de hiába, nem volt különösebben ügyes a cukrász, plusz akkor volt ezer vizsga, nem annyira foglalkozott vele, pedig elmondtam az elképzelésemet...) stbstbstb...tök gonosz vagyok :(:(:(:(
2014. jan. 9. 09:23
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem vagy gonosz... Nézz inkább előre, ne hátra, lehet még neked is jobb. És ha lesz egy kis pénzetek, akkor tudod hogy nem csak egyszer lehet házasodni. Még egyszer megesküdhettek a férjeddel újból megerősítve a szerelmeteket :) És ez az újabb esküvő abból a pénzből már lehet olyan amit szeretnél :) A vendégek is örülni fognak hogy azt látják hogy annyira szeretitek egymást hogy csináltok ilyen "megerősítő" lagzit. Gondolj erre és máris jobban fogsz egy kicsit örülni. Addig is segíts be egy kicsit a tesódnak, így átérzed az egésznek a hangulatát, és jobban együtt tudsz vele örülni. Talán kapsz egy-két ötletet is amit továbbvihetsz magaddal :)
2014. jan. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
Az ő helyében te is ezt csinálnád nem? Normális hogy tanult a hibáidból, gondolom nem örülnél ha ő is elkövetné ugyanezeket. A tiéd attól nem rosszabb, csak kevésbé átgondoltabb. A világ így működik, a tapasztalat tesz minket okossá.
2014. jan. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!